LG i NAVER przedstawiają nowy sposób korzystania z przeglądarki internetowej

Firmy LG oraz NAVER, która oferuje najpopularniejszą w Korei Południowej wyszukiwarkę internetową, opracowały przeglądarkę Whale. Aplikacja dostosowana jest do współpracy z dodatkowym ekranem smartfona LG Dual Screen i zapewnia nowy komfort pracy wielozadaniowej.

Whale, oparta na udostępnianej na licencji open-source przeglądarce Google Chromium, jest wyposażona w funkcję, nazwaną przez firmę NAVER omnitasking i umożliwiającą wykonywanie wielu zadań na jednym ekranie. Przeglądarka Whale pozwala na regulowany podział ekranu, umożliwiający przeglądanie dwóch witryn internetowych w jednej zakładce. W połączeniu z dodatkowym wyświetlaczem smartfona LG Dual Screen, Whale zapewnia użytkownikom zupełnie nowe możliwości wynikające z łatwego i szybkiego przechodzenia między dwoma ekranami przeglądarki.

Komfortowe zakupy przez internet

Miłośnicy zakupów internetowych będą mogli np. na jednym ekranie wyświetlić menu głównej kategorii produktów, a na drugim szczegółowy opis artykułu. Dzięki przeglądarce Whale, osoby dwujęzyczne będą mogły natomiast wyświetlać witryny internetowe jednocześnie w dwóch wersjach językowych.
Firma LG poszukuje nowych i kreatywnych sposobów pozwalających konsumentom na zwiększenie użyteczność dodatkowego ekranu smartfona, który po raz pierwszy został wprowadzony wraz z modelem LG V50 ThinQ  5G. LG planuje poszerzenie oferty urządzeń współpracujących z dodatkowym ekranem LG Dual Screen i podczas targów IFA w Berlinie zaprezentuje najnowsze smartfony przystosowane do podłączenia drugiego wyświetlacza oraz wyposażone w przeglądarkę NAVER Whale.

Ze względu na wyjątkową użyteczność, dodatkowy ekran smartfona LG Dual Screen jest wysoce ceniony przez konsumentów. Nasze partnerstwo z firmą NAVER stanowi zaledwie początek intensywnego rozwoju ekosystemu wykorzystującego dodatkowy ekran Dual Screen oraz jest kolejnym potwierdzeniem naszego zaangażowania w prace ukierunkowanych na wzbogacenie i urozmaicenie doznań zapewnianych przez smartfony.

 

Chang Ma, wiceprezes ds. strategii produktowej w dziale Mobile Communications firmy LG:

„Konsumenci z całego świata cenią wygodę pracy wielozadaniowej i oczekują jej od nowych urządzeń. Dlatego dostrzegamy ogromne możliwości przeglądarki NAVER Whale na rynku globalnym. Pod koniec roku udostępnimy kolejne wersje językowe przeglądarki Whale, a strategiczna współpraca z firmami, takimi jak LG, pomoże nam dotrzeć z do szerszego grona użytkowników z różnych krajów.”Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.