Jesteś tutaj:-, LG, Newsy, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Telefony, Top7, Wydarzenia-Dwa nowe smartfony LG zaprezentowane podczas targów MWC – LG V50 ThinQ 5G i LG G8 ThinQ

Dwa nowe smartfony LG zaprezentowane podczas targów MWC – LG V50 ThinQ 5G i LG G8 ThinQ

Podczas targów Mobile World Congress 2019 firma LG przyciąga uwagę konsumentów prezentując jednocześnie dwa smartfony z flagowych serii G i V. W centrum kongresowym CCIB w Barcelonie firma pokazała publiczności LG V50 ThinQ 5G – swój pierwszy model współpracujący z siecią 5G – oraz LG G8 ThinQ.

LG V50 ThinQ 5G pozwala na korzystanie ze wszystkich zalet technologii 5G, która już wkrótce będzie oferowana przez operatorów. Pierwszy smartfon LG współpracujący z sieciami 5G umożliwi przesyłanie multimediów z prędkościami nawet 20-krotnie przewyższającymi transmisję danych w sieciach 4G.

LG V50 ThinQ with Dual Screen 02

Dźwięk stereo i technologia DTS:X

Udoskonalony system audio pozwala natomiast na odtwarzanie wspaniałego dźwięku stereofonicznego nawet bez użycia słuchawek. Dzięki technologii DTS:X smartfon LG V50 ThinQ 5G umożliwia uzyskanie realistycznych efektów dźwięku przestrzennego. Aby uzyskać najwyższą jakość dźwięku i możliwie najniższe opóźnienie w przesyłaniu sygnału audio smartfon wspiera kodek Qualcomm® aptX™ i aptX HD. Docenią to szczególnie fani słuchania muzyki przez słuchawki bezprzewodowe.

Wyniki badań wskazują, że po udostępnieniu sieci 5G konsumenci będą chcieli intensywniej korzystać z multimediów, np. oglądając filmy lub grając. Z tego powodu firma LG dołożyła wszelkich starań, aby zapewnić w smartfonie LG V50 ThinQ 5G najwyższą jakość obrazu i dźwięku. Wyświetlacz OLED FullVision QHD+ o formacie 19.5:9 i przekątnej 6,4 cala dostarcza fascynujących wrażeń zarówno przy wyświetlaniu filmów, jak i podczas gier. W smartfonie 5G, firma LG zastosowała też funkcję AI Display, które zapobiegają zmęczeniu wzroku, automatycznie dostosowując nasycenie barw oraz jasność ekranu do warunków otoczenia.

 

Nagrywanie video

W smartfonie LG 5G zastosowano innowacje w dziedzinie rejestracji obrazu, dzięki którym użytkownicy mogą wykonywać wyjątkowe zdjęcia i nagrywać filmy o najwyższej jakości. Z myślą o nagrywaniu video, firma LG wyposażyła przedni oraz tylny aparat w funkcję kontroli nad głębią Video Depth Control, która gwarantuje utrzymanie ostrości ruchomych obiektów. Dzięki technologii Dual FOV, analizującej odległość oraz głębię, rejestrowany obraz jest w pełni zgodny z widzianym przez użytkownika, co pozwala na staranne komponowanie scen i nagrywanie filmów w profesjonalnym stylu.

 

Technologie

Pierwszy smartfon 5G firmy LG jest wyposażony w najnowszy procesor Qualcomm Snapdragon 855 Mobile Platform z modemem Snapdragon X50 oraz specjalnie zoptymalizowanym przez LG oprogramowaniem, które pozwala na uzyskanie dużej mocy obliczeniowej potrzebnej do obsługiwania technologii 5G. W smartfonie znajduje się bateria o pojemności 4000 mAh, o 20 procent większej niż w modelu V40 ThinQ oraz nowy system chłodzenia z komorą parową, który skuteczniej niż konwencjonalne ciepłowody obniża temperaturę wewnętrzną nawet podczas pracy wielozadaniowej.

 

Wygląd

Smartfon LG V50 ThinQ 5G ma 8,3 mm grubości oraz waży 183 g. Nowy model z serii V ma też całkowicie gładki profil, ponieważ obiektyw tylnego aparatu jest całkowicie zrównany z obudową smartfona.

Przygotowując się do wprowadzenia swojego pierwszego smartfona 5G firma LG nawiązała współpracę z 10 głównymi operatorami komórkowymi, między innymi z USA, Korei Południowej, Australii i kilku krajów Europy, którzy w tym roku udostępnią sieć 5G.

 

Podwójny ekran

Chcąc zapewnić nowy poziom wygody użytkowania swojego pierwszego smartfona 5G, firma LG opracowała dodatkowy ekran będący opcjonalnym wyposażeniem modelu LG V50 ThinQ 5G. Moduł dodatkowego ekranu pełni dodatkowo funkcję futerału i pozwala użytkownikom smartfona LG V50 ThinQ 5G na korzystanie z drugiego 6,2-calowego wyświetlacza OLED, który ułatwia oglądanie multimediów i pracę wielozadaniową, a także zapewnia większą satysfakcję z gier.

 

LG V50 ThinQ with Dual Screen 03

 

Dodatkowy ekran oraz wyświetlacz smartfona LG V50ThinQ 5G mogą być używane niezależnie, co przekłada się na wiele interesujących możliwości. Na przykład, użytkownicy mogą na jednym ekranie oglądać film, a na drugim przeglądać informacje o nim w bazie IMDb.

 

Nawet cztery aplikacje uruchomione jednocześnie

Gdy jest podłączony moduł z dodatkowym ekranem, na wyświetlaczu smartfona LG V50 ThinQ 5G pojawia się specjalna ikona służąca do włączania drugiego wyświetlacza oraz wygodne przełączanie między obydwoma ekranami. Ponadto, korzystając z funkcji obsługi kilku okiem można podzielić każdy z ekranów na dwie części, tak aby jednocześnie korzystać z czterech różnych aplikacji.

W wybranych grach dodatkowy ekran może pełnić funkcję dedykowanego kontrolera, dzięki któremu kciuki użytkownika nie przesłaniają już akcji na ekranie. Dodatkowy ekran, który można ustawić pod wygodnym kątem, 104 lub 180 stopni, jest zasilany z baterii smartfona, dzięki czemu nie wymaga oddzielnego ładowania.

 

LG G8 ThinQ – smartfon o zupełnie nowych możliwościach

LG G8 ThinQ to idealny przykład dążenia firmy LG do oferowania funkcji przydatnych dla fanów audio i video na najwyższym poziomie. Dzięki konsekwentnemu trzymaniu się koncepcji dyskretnego designu, pozbawionego wszystkich nieistotnych elementów smartfon LG G8 ThinQ prezentuje się niezwykle stylowo. Do uzyskania minimalistycznego wyglądu przyczynia się też technologia Crystal Sound OLED, dzięki której przedni ekran smartfona jest pozbawiony tradycyjnych otworów na głośnik, ponieważ funkcję membrany pełni cały wyświetlacz.

LG G8 ThinQ Range 01

LG G8ThinQ  jest pierwszym na świecie smartfonem wyposażonym w zaawansowaną funkcję identyfikacji użytkownika w oparciu o unikalną budowę naczyń krwionośnych dłoni – Hand ID. Taki sposób zabezpieczenia telefonu możliwy jest dzięki aparatowi Z Camera z czujnikiem obrazu ToF oraz czujnikowi podczerwieni. Metoda ta zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa niż standardowy czujnik linii papilarnych. Czujniki analizują kształt, rozmiar oraz inne unikalne cechy naczyń krwionośnych dłoni. Aby odblokować smartfon LG G8 ThinQ, wystarczy na ułamek sekundy przed obiektywem przedniego aparatu ustawić dłoń (którą wcześniej użytkownik zarejestrował).

 

Zaawansowany aparat Z Camera pozwala też na wykonywanie zdjęć selfie z wykorzystaniem trybu portretowego. Z Camera analizuje promieniowanie podczerwone odbite od obiektów i na tej podstawie oblicza głębie fotografowanej sceny. Sposób ten jest dużo szybszy i dokładniejszy niż tradycyjne czujniki obrazu. Dzięki temu rozwiązaniu możliwa jest kontrola głębi podczas filmowania (Video Depth Control) oraz rozpoznawanie twarzy Face Unlock.

Dzięki technologii ToF aparat Z Camera widzi obiekty przestrzennie, a na ocenę odległości nie ma wpływu światło z zewnętrznych źródeł. Co więcej, ze względu na analizowanie głębi nie można oszukać funkcji Face Unlock ustawiając przed obiektywem zdjęcie twarzy.

 

Sterowanie gestami

Ponadto, aparat Z Camera pozwolił na zaimplementowanie funkcji rozpoznawania gestów Air Motion, która znacznie zwiększa komfort użytkowania smartfona. Dzięki niej, użytkownicy mogą odbierać i kończyć połączenia telefoniczne, wykonywać zrzuty ekranu, przełączać się między aplikacjami lub regulować głośność bez dotykania urządzenia – co jest szczególnie wygodne podczas jazdy samochodem. Do obsługiwania funkcji smartfona LG G8 ThinQ wystarczają proste gesty, takie jak wskazanie palcem, czy przesunięcie dłoni. Funkcja ta przyda się aktywnym użytkownikom, którzy pływają lub noszą rękawiczki.

W przeciwieństwie do istniejących kamer, które są w stanie odróżnić tylko obiekt od tła, przednia kamera LG G8 ThinQ mierzy odległość między obiektem a kamerą, kontrolując intensywność rozmycia tła do 256 poziomów. Dzięki matrycy o rozmiarze 1,22μm (o około 10 procent większemu niż w LG V40 ThinQ), LG G8 ThinQ może generować znacznie ostrzejszy obraz z jeszcze szybszą funkcją Auto Focus.

W LG G8 ThinQ  debiutuje zupełnie nowa funkcja Portretu Video. Dzięki niej użytkownik będzie mógł kontrolować intensywność rozmycia tła podczas filmowania przednim aparatem. Analizując dystans oraz głębię sceny za pomocą technologii FOV użytkownik jest w stanie nagrać film z zaznaczeniem głębi dwóch planów.

Ekran OLED w serii G

Oprócz aparatu, smartfon LG G8 ThinQ  wyróżnia się też wyposażeniem multimedialnym, ponieważ jest pierwszym modelem z serii G wyposażonym w wyświetlacz OLED. Duży ekran FullVision QHD+ ma przekątną 6,1 cala i gęstość pikseli 564 ppi gwarantującą niesamowite bogactwo detali. Ponadto, funkcja AI Display optymalizuje nasycenie barw oraz jasność odpowiednio do warunków otoczenia i w ten sposób zapobiega zmęczeniu wzroku.Autor |2019-02-25T00:13:25+02:0025 lutego 2019 00:13|Kategorie: Android, LG, Newsy, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Telefony, Top7, Wydarzenia|Tagi: , |1 komentarz

1 komenarz

  1. domin 22 marca 2019 w 22:38 - Odpowiedz

    Żeby jeszcze 5G w mirę szybko weszło do Polski to będzie można potencjał takich urządzonek w pełni wykorzystywać. Mam nadzieję, że w przyszłym roku już się doczekamy.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.