Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek, Top7-LG stworzy nowe działy zajmujące się robotyką i pojazdami autonomicznymi. Firma nie będzie rezygnowała z produkcji telefonów komórkowych.

LG stworzy nowe działy zajmujące się robotyką i pojazdami autonomicznymi. Firma nie będzie rezygnowała z produkcji telefonów komórkowych.

LG Electronics w trakcie zapowiedział że stworzy dwa nowe działy – jeden zajmujący się robotyką a drugi – autonomicznymi pojazdami. Oba będą pod bezpośrednim nadzorem prezesa koncernu.

Południowokoreański gigant technologiczny zapowiedział, że oddziały, zwane „robot business centre” i „autonomous vehicle business task”, zostały utworzone, aby skupić się na strategicznie ważnych sektorach. Wcześniej robotyka była rozdzielona na różne grupy w koncernie: działalność związana z rozrywką domową oraz na grupy badawcze, zajmujące się materiałami i produkcją.

Na początku tego roku LG zaprezentował nowe roboty na targach CES  i rozwija tzw „inteligentny wózek zakupowy” z jedną z sieci supermarketów.

Autonomiczny dział pojazdów będzie się koncentrował na inwestycjach i badaniach w perspektywie średnio- i długoterminowej. Firma utworzy również  centrum badawczo-rozwojowe w USA, które będzie się koncentrować na badaniach AI dla USA i Kanady.

Koncern zapowiedział też inne zmiany – szef oddziału LG TV przejmie kierowanie działem mobilnym. Firma, przez siedem kolejnych kwartałów odnotowywała w branży smartfonów straty operacyjne i pojawiły się nawet pogłoski, że LG chce zaprzestać produkcji telefonów komórkowych.Autor |2018-11-29T08:40:00+02:0029 listopada 2018 08:40|Kategorie: LG, Newsy, Rynek, Top7|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.