Jesteś tutaj:-, Newsy, PC i Laptopy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-ThinkBook Plus redefiniuje rozwiązania w zakresie formatu wyświetlacza obrotowego dzięki nowej konstrukcji Twist

ThinkBook Plus redefiniuje rozwiązania w zakresie formatu wyświetlacza obrotowego dzięki nowej konstrukcji Twist

  • Lenovo zapowiada również potężny laptop ThinkBook™ 16p 4. generacji i innowacyjne akcesoria Lenovo Magic Bay
  • Prezentacja nowej bezprzewodowej stacji dokującej ThinkBook 13x 2. generacji i komputera stacjonarnego ThinkCentre™ neo 50q Tiny

Firma Lenovo ogłosiła na targach CES® 2023 nowy, innowacyjny model laptopa z serii ThinkBook Plus, który na nowo podkreśla dziedzictwo Lenovo w zakresie innowacyjnych obrotowych obudów. Jest to komputer z podwójnym obrotowym wyświetlaczem; z panelem OLED po jednej stronie i kolorowym ekranem e-Ink z drugiej. Lenovo zaprezentowało również swój najnowszy laptop ThinkBook 16p 4. generacji wyposażony w wysokowydajne podzespoły, w tym procesory Intel® Core™ 13. generacji. Laptop ten posiada innowacyjną modułową konstrukcję akcesoriów Lenovo Magic Bay z magnetycznym złączem pinowym, umożliwiającym łatwą rozbudowę o opcjonalne akcesoria Lenovo Magic Bay 4K Webcam, Lenovo Magic Bay LTE lub Lenovo Magic Bay Light.

s 499 x

Ponadto Lenovo wprowadziło nową, unikalną bezprzewodową stację dokującą ThinkBook 13x 2. generacji, łączącą kilka technologii bezprzewodowych w celu stworzenia praktycznie bezprzewodowego rozwiązania do dokowania i ładowania. Poza tym, firma Lenovo zaprezentowała najnowszy produkt z portfolio Tiny Form Factor. ThinkCentre neo 50q to zajmujący wyjątkowo mało miejsca komputer stacjonarny o obudowie o pojemności zaledwie 1 litra, zaprojektowany specjalnie dla klientów z sektora MŚP.

 

Prawdziwy plot twist na rynku komputerów hybrydowych

Od momentu powstania w 2020 roku, ThinkBook Plus stał się synonimem wyjątkowych i innowacyjnych urządzeń dla MŚP, w tym ThinkBook Plus 2. generacji z wyświetlaczem e-Ink i ThinkBook Plus 3. generacji z dodatkowym 8-calowym wyświetlaczem obok klawiatury. Lenovo może poszczycić się długą historią innowacji w zakresie niecodziennych, konfigurowalnych obudów. Sięga ona aż 2005 roku, kiedy został zaprezentowany tablet ThinkPad™ X41, a później w 2012 roku ThinkPad Twist. Nowy ThinkBook Plus Twist na nowo definiuje tę kategorię dzięki integracji innowacyjnego obrotowego podwójnego wyświetlacza, który oferuje wszechstronność w wielu trybach, jednocześnie poprawiając doświadczenia użytkownika w wielu obszarach, które stworzyły wyjątkowy laptop nowej generacji.

Zachowując podstawowe atrybuty znane z ThinkBook Plus 2. generacji, zespoły projektowe i inżynieryjne Lenovo wysłuchały opinii klientów i spostrzeżeń użytkowników, aby wdrożyć liczne ulepszenia i innowacje w ThinkBook Plus Twist:

  • Najnowsze procesory Intel Core 13. generacji
  • Nowy wyświetlacz OLED o przekątnej 13,3 cala i rozdzielczości 2,8K z wąską ramką, dotykowym ekranem i obrotowym zawiasem
  • Nowy podświetlany z przodu kolorowy 12-calowy wyświetlacz e-Ink na górnej pokrywie z ulepszoną częstotliwością odświeżania 12 Hz i dotykowym ekranem
  • Intel Wi-Fi 6E poprawia wydajność i stabilność łączności bezprzewodowej w obsługiwanych sieciach
  • Pełnowymiarowa obsługa pióra na wyświetlaczach OLED i e-Ink z baterią o żywotności do 18 miesięcy

s 413 x

ThinkBook Plus Twist może być bardzo wszechstronny dzięki wielu trybom, które można skonfigurować zarówno z typową dla laptopów klapą lub do formy tabletu, z których obie mogą nadać priorytet wyświetlaczowi OLED lub kolorowemu ekranowi e-Ink dzięki unikalnemu obrotowemu zawiasowi.

Osoby często podróżujące służbowo pokochają wyświetlacz e-Ink w trybie laptopa „maszyna do pisania” lub w trybie tabletu „e-papieru”, umożliwiając im łatwe redagowanie, edycję i korektę dokumentów za pomocą klawiatury lub pióra. Wyświetlacz e-Ink może zmniejszyć zmęczenie oczu podczas dłuższego użytkowania, a także zużywa znacznie mniej energii, co oznacza dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu baterii. W przypadku bardziej zaawansowanych obiegów dokumentów lub obrazów użytkownicy mogą przełączyć się w tryb tabletu OLED i wchodzić w interakcje za pomocą pióra na żywym wyświetlaczu 2,8K o jasności 400 nitów.

Najbardziej mobilni pracownicy z pewnością docenią wszechstronność nowego komputera, ponieważ jego użytkownicy mogą przeglądać i wchodzić w interakcje z terminami kalendarza i wiadomościami e-mail na wyświetlaczu e-Ink, pozostając w ruchu. Następnie z łatwością mogą przełączyć się na tryb wyświetlacza laptopa OLED przekręcając ekran po to, aby wziąć udział w wideokonferencji w wysokiej rozdzielczości za pośrednictwem kamery FHD i doskonałego dźwięku dzięki dwóm mikrofonom, które oferują inteligentną redukcję szumów w celu zmniejszenia hałasu otoczenia. W trybie laptopa, z użyciem ekranu OLED użytkownicy mogą wykorzystać pełną moc procesorów Intel Core 13. generacji i systemu Windows 11, zapewniających razem wysoką wydajność i produktywność. A pod koniec dnia użytkownicy mogą przełączyć laptopa w tryb tabletu OLED, aby zrelaksować się przy ulubionej usłudze streamingowej lub w trybie tabletu e-Ink, czytając kilka rozdziałów nowej książki.

s 454 x

Superdoładowany ThinkBook z unikalnym systemem Lenovo Magic Bay dla najbardziej wymagających użytkowników

ThinkBook 16p 4. generacji z opcjonalnymi akcesoriami Lenovo Magic Bay zapewnia niesamowitą moc i produktywność. Szybki rzut oka na specyfikację techniczną potwierdza jego właściwości użytkowe. Najnowsze procesory Intel Core serii H 13. generacji z opcjonalną kartą graficzną do NVIDIA GeForce RTX 4060 włącznie, opcjonalnym wyświetlaczem 16” o rozdzielczości 3,2K i częstotliwości odświeżania do 165 Hz z obsługą Dolby Vision®, pamięcią DDR5 i obsługą dwóch dysków SSD o pojemności do 2 TB sprawia, że jest to jak dotąd najpotężniejszy ThinkBook, idealny do intensywnych zadań, przetwarzania obrazów i wideo oraz gamingu.

Innowacje wykraczają jednak poza specyfikację techniczną. ThinkBook 16p 4. generacji to pierwszy przeprojektowany model w nastawionej na wydajność części portfolio, który został zaprojektowany z myślą o lepszym doświadczeniu użytkownika końcowego, z większą wszechstronnością dzięki niesamowitej współpracy podczas wideokonferencji i mobilności dzięki rozwiązaniom Lenovo Magic Bay. Akumulator o większej pojemności 80 Wh z możliwością szybkiego ładowania zapewnia doskonałą żywotność i krótszy czas spędzony przy gniazdku zasilającym. Większy szklany panel dotykowy został zaprojektowany z myślą o bardziej płynnym wprowadzaniu danych, a kamera FHD i cztery skierowane w stronę użytkownika głośniki firmy Harman Kardon spełniają potrzeby związane z prowadzeniem konferencji, zapewniając wciągający dźwięk zarówno podczas połączenia konferencyjnego, jak i codziennego grania. Podwójne mikrofony z redukcją szumów zostały zaprojektowane tak, aby członkowie zespołu mogli słyszeć głos użytkownika pomijając hałas otoczenia podczas pracy lub zabawy.

Wyjątkową cechą tego potężnego urządzenia jest magnetyczne złącze Pogo-Pin umieszczone w górnej części wyświetlacza, które zostało zaprojektowane tak, aby pasowało do modułowych akcesoriów Lenovo Magic Bay. Akcesoria, które można opcjonalnie dołączać do wybranych konfiguracji ThinkBooka 16p 4. generacji, mogą zmienić go w domowe studio do streamingu wideo lub zaoferować dodatkową korzyść w postaci łączności 4G LTE do pracy i zabawy w podróży.

Za pomocą oprogramowania Lenovo View zintegrowana kamera FHD może współpracować z odłączaną kamerą internetową Lenovo Magic Bay 4K i łączyć oba strumienie wideo w jeden. Umożliwia to m.in. automatyczne śledzenie twarzy i rozpoznawanie tablicy, w ramach którego oprogramowanie może wymazać wszelkie napisy i rysunki na tablicy, zapewniając czysty, obraz.

Trzy nowe akcesoria Lenovo Magic Bay są łatwe w użyciu dzięki złączom Pogo-Pin, które zapewniają łatwą rozbudowę bez potrzeby stosowania dodatkowych kabli, kluczy sprzętowych lub zasilaczy.

s 302 x

Kamera internetowa Lenovo Magic Bay 4K Webcam jest przeznaczona do wideokonferencji i przesyłania strumieniowego w wysokiej rozdzielczości. Obsługuje automatyczne ustawianie ostrości i automatyczne kadrowanie z wybieralnym polem widzenia, automatyczną regulację oświetlenia otoczenia i maksymalną rozdzielczość do 4K przy 30 klatkach na sekundę. W celu zwiększenia bezpieczeństwa kamera jest wyposażona w zintegrowaną elektroniczną zasłonę, zapewniającą zwiększoną prywatność. Zawias 270 stopni umożliwia obracanie kamery internetowej pod różnymi kątami, zapewniając użytkownikom dodatkową elastyczność. Dzięki temu mogą użyć aparatu w trybie skierowanym do przodu, aby uchwycić siebie, albo obrócić się do trybu skierowanego na świat, aby zademonstrować produkty czy uchwycić innych uczestników lub miejsca.

s 302 x (2)

Lenovo Magic Bay Light zostało zaprojektowane, aby rozwiązać jedno z najczęstszych wyzwań związanych z wideokonferencjami lub transmisją strumieniową. Słabe oświetlenie jest często przyczyną frustracji użytkowników, ponieważ otoczenie jest zbyt ciemne lub zbyt jasne, a światło nierzadko tworzy niechciane lub niekorzystne cienie. Lenovo Magic Bay Light może zapewnić do 200 luksów regulowanej jasności przy minimalnym zużyciu energii. Łatwo podłączona do ThinkBooka 16p 4. generacji, lampka włączy się automatycznie po aktywacji wbudowanej kamery, co oznacza, że profesjonalnie wyglądające filmy są możliwe praktycznie wszędzie.

s 302 x (1)

Praca (lub zabawa) z dowolnego miejsca stała się normalnością. Jednak łączność często pozostaje wyzwaniem ze względu na bardziej odległe lokalizacje lub niezabezpieczone publiczne hotspoty Wi‑Fi. Lenovo Magic Bay LTE zaprojektowano z myślą o takich wyzwaniach związanych z łącznością. Oferując prędkości 4G LTE dla większej elastyczności w podróży, Lenovo Magic Bay LTE zawiera wskaźnik LED stanu połączenia oraz port USB typu C z kablem zapewniający kompatybilność z innymi laptopami.

 

Bezprzewodowa przyszłość dokowania

Lenovo wprowadziło swoje pierwsze w pełni funkcjonalne rozwiązanie do ładowania bezprzewodowego dla ThinkBooka 13x 2. generacji. Zapowiedziany na targach CES w 2022 roku ThinkBook został wyposażony w opcjonalne akcesorium, które zapewniało bezprzewodowe ładowanie laptopa i innych urządzeń mobilnych o mocy 65W. W 2023 roku Lenovo zaprezentowało nowe, całkowicie bezprzewodowe rozwiązanie dokowania — ThinkBook Wireless Dock dla ThinkBooka 13x 2. generacji. Łącząc kilka najnowocześniejszych technologii w celu zmiany sposobu dokowania, nowe rozwiązanie wykorzystuje Wi-Fi 6, Power-by-Contact i uniwersalne ładowanie bezprzewodowe, aby pozbyć się frustracji z używania zbyt wielu kabli. Bezprzewodowa stacja dokująca ThinkBook ewoluuje od “plug and play” do jeszcze łatwiejszej obsługi “put and play”.

s 403 x

Wykorzystanie technologii Power-by-Contact do bezprzewodowego ładowania laptopa to przełomowa technologia, która przekazuje energię za pomocą przewodzących elektrod podłączonych do obwodu odbiorczego i odbierającego akumulatora. W połączeniu z bezprzewodową podkładką ładującą, która zapewnia do 10W dla uniwersalnych inteligentnych urządzeń i akcesoriów obsługujących ładowanie bezprzewodowe umieszczonych w specjalnej wnęce bezprzewodowej stacji dokującej.

Doświadczenie użytkownika jest znacznie uproszczone, ponieważ wystarczy położyć laptopa na podkładce ładującej, a informacje o połączeniu są automatycznie pobierane z bezprzewodowej stacji dokującej poprzez Wi-Fi. Co więcej, po podniesieniu i zabraniu laptopa połączenie zostaje automatycznie przerwane po kilku sekundach, zapobiegając pozostałym transmisjom danych, które mogłyby potencjalnie stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Dzięki wysokiej wydajności Wi-Fi 6 bezprzewodowe dokowanie umożliwia użytkownikom korzystanie z dwóch wyświetlaczy o imponująco niskim opóźnieniu, do 4K przy rozdzielczości 60 Hz, a także z niesamowitą szybkością przesyłania danych. Bezprzewodowa stacja dokująca zawiera trzy porty USB-A, jeden port USB-C i złącze Lenovo z wąską końcówką, które zapewniają zasilanie prawdziwie bezprzewodowej stacji dokującej.

Bezprzewodowa stacja dokująca Wireless Dock będzie dołączana wyłącznie do wybranych modeli ThinkBooka 13x 2. generacji z 2023 roku.

 

Podstawowa produktywność biznesowa stworzona dla nowoczesnych przestrzeni — nowy Tiny ThinkCentre neo

s 264 x

ThinkCentre neo 50q 4. generacji to jedna z najnowszych wersji nowej rodziny komputerów stacjonarnych Lenovo ThinkCentre neo, w której priorytetowo potraktowano kwestie zarówno małych i średnich firm, jak i produktywność, współpracę i zrównoważony rozwój. ThinkCentre neo 50q 4. generacji, będące nowoczesnym podejściem do klasycznego komputera stacjonarnego ThinkCentre Tiny, oferuje firmom sporą moc dzięki najnowszym procesorom Intel Core 13. generacji. Zapewnia do 1 TB niesamowicie szybkiego dysku SSD w połączeniu z dyskiem twardym HDD o pojemności 1 TB i do 32 GB pamięci DDR4.To wszystko w połączeniu z łącznością Wi-Fi 61 z wieloma opcjami portów, w tym konfigurowalnym portem BTB, sprawia, że utrzymanie produktywności, nawet na różnych urządzeniach, jest dziecinnie proste.

Lenovo ThinkCentre neo 50q 4. generacji jest dostępny z preinstalowanym systemem operacyjnym Windows 11 lub IGEL OS. Te z IGEL zostaną zweryfikowane na poziomie IGEL Ready Advanced, co oznacza, że są stale testowane i weryfikowane przez IGEL z najnowszymi wersjami systemu operacyjnego, pomagając firmom uprościć i zabezpieczyć wdrażanie obszarów roboczych z obsługą chmury, jednocześnie wspierając immersyjne doświadczenie użytkownika we współczesnych nowoczesnych środowiskach pracy. Ponadto ThinkCentre neo 50q 4. generacji zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa dzięki Lenovo ThinkShield, który zapewnia łatwą i całościową ochronę, zapewniając organizacjom spokój ducha, wiedząc, że ich sprzęt, oprogramowanie, sieć i lokalizacja są bezpieczniejsze. Wszystko to zamknięte w nowoczesnej i stylowej, a jednocześnie przyjaznej dla środowiska obudowie o niskiej zawartości halogenów, wyposażonej w energooszczędny procesor mobilny. Jego atrakcyjna ramka ozdobiona lastryko jest również wykonana w 85% z materiałów pochodzących z recyklingu pokonsumenckiego (PCC), podczas gdy pozostała część ramki jest wykonana z 35% PCC, a opakowanie jest wykonane z tworzywa sztucznego pochodzenia oceanicznego (OBD) i nie zawiera farby surowy materiał.

Aby pomóc środowisku, do urządzeń ThinkBook i ThinkCentre można dodać usługę Lenovo CO2 Offset, aby zrównoważyć emisję dwutlenku węgla wytwarzaną w średnim cyklu życia produktu. Służy to do łatwego i przejrzystego sposobu wspierania jednego z projektów Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu.

 

Cytat

„ThinkBook szybko zyskał ugruntowaną pozycję jako marka laptopów klasy premium z pełnym portfolio zaspokajającym potrzeby współczesnych użytkowników z małych firm” — powiedział Eric Yu, starszy wiceprezes Lenovo SMB and Commercial Product Center w grupie urządzeń inteligentnych. „Najnowsze laptopy ThinkBook wraz z akcesoriami Magic Bay dodatkowo demonstrują innowacje technologiczne i wrażenia użytkownika, które ThinkBook ma na celu dostarczyć”.

 

Ceny i dostępność w Polsce wkrótce.

 

Autor |2023-01-09T11:47:30+01:009 stycznia 2023 18:00|Kategorie: Lenovo, Newsy, PC i Laptopy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.