„Inteligentna transformacja” od Lenovo na CES 2019

Na targach CES 2019 firma Lenovo zapowiedziała dodanie do oferty nowych, inteligentnych urządzeń z różnych kategorii. Lenovo opracowuje nowe rozwiązania z myślą o inteligentnej transformacji, czyli poprawie jakości życia dzięki przełomowym technologiom.

Lenovo Smart Clock z Asystentem Google

Kolejnym efektem współpracy z Google jest najnowsza pozycja z kategorii innowacyjnych domowych urządzeń inteligentnych — Lenovo Smart Clock z Asystentem Google. Jako zegar przeznaczony specjalnie do sypialni Lenovo Smart Clock pomaga odprężyć się wieczorem, rozpocząć dzień, sterować urządzeniami domowymi i słuchać ulubionej muzyki w całym domu. Lenovo Smart Clock to najnowsza pozycja z nieustannie rosnącej rodziny inteligentnych urządzeń domowych, do której należą takie produkty jak ekran Lenovo Smart Display i Lenovo Smart Home Essentials.

LenovoSmart Tab z usługą Amazon Alexa

Lenovo Smart Tab M10 CES 2019

Firma Lenovo we współpracy z Amazon opracowała urządzenia Lenovo Smart Tab — nową kategorię tabletów „2 w 1”, które działają też jako wszechstronne inteligentne ekrany z usługą Amazon Alexa. Stanowią one nieocenioną pomoc w gospodarstwach domowych, a ich konfiguracja jest wyjątkowo łatwa. Po umieszczeniu w dodanej w komplecie podstawce Lenovo Smart Dock tablet Lenovo Smart Tab zmienia się w inteligentny ekran działający w trybie prezentacji. Wyświetla pełnoekranowy obraz i emituje wyrazisty dźwięk wypełniający całe pomieszczenie, w tym odpowiedzi Alexy na pytania zadawane z niemal dowolnego miejsca w pokoju. Lenovo Smart Tab to wszechstronne tablety z systemem Android, które umożliwiają zarządzanie urządzeniami inteligentnego domu.

Inteligentne komputery Yoga dla użytkowników indywidualnych

Dzięki połączeniu sztucznej inteligencji (AI) z zaawansowanymi technologiami audiowizualnymi modele Yoga nowej generacji są najinteligentniejszymi dotychczas komputerami Lenovo. Technologie te w modelach Yoga S940, Yoga A940 i Yoga C730 z AMOLED oraz w myszy Yoga z laserowym prezenterem mogą ułatwić pracę za komputerem.

Smukła i inteligentniejsza Yoga S940

Lenovo Yoga S940 CES 2019

 

Ultrasmukły laptop Yoga S940 z Windows 10 oferuje  opcję automatycznego odfiltrowywania hałasu z otoczenia oraz rozmywania tła, które może rozpraszać uwagę podczas wideokonferencji. Kiedy tylko użytkownik odwróci głowę od ekranu laptopa, czujniki AI1laptopa Yoga S940 mogą wykryć jego nieobecność i automatycznie zablokować ekran, aby chronić dane przed wzrokiem innych osób.Komputer może też wykryć, że sąsiad zagląda przez ramię, by zobaczyć wpisywane hasła, a także usprawnia pracę, przenosząc kontekstowo otwarte okna i ich zawartość na podłączony monitor w zależności od tego, na czym koncentruje się użytkownik. Nowa Yoga S940 to także pierwszy na świecie laptop ze szkłem Contour Glass, które spowija ramkę ekranu — dzięki temu i tak już wąskie obramowanie staje się jeszcze mniej widoczne.

Wydajna Yoga A940 do kreatywnej pracy

Lenovo Yoga A940 CES 2019

Yoga A940 z Windows 10 to wszechstronna kanwa do kreatywnej pracy z 27-calowym, opcjonalnie dotykowym ekranem 4K IPS i technologią Dolby Vision, które oferują niezwykle realistyczną rozrywkę. Obracany zawias umożliwia stabilne ustawienie ekranu pod kątem 25° — w trybie szkicowania można wtedy wygodnie rysować, kreślić i dodawać adnotacje piórem cyfrowym. Umożliwia to pokrętło Lenovo Precision Dial — kontroler przeznaczony specjalnie dla projektantów, fotografów i montażystów wideo, który gwarantuje precyzyjniejsze zaznaczanie i korygowanie zawartości ekranu.Komputer Yoga A940 z funkcjami AI Lenovo Smart Assist, panoramicznym ekranem 4K z Dolby Vision, który imponuje jasnością, kontrastem, kolorami i szczegółowością, a także głośnikami Dolby Atmos Speaker System emitującymi pełny, otaczający dźwięk.

Zobacz różnicę na ekranie AMOLED laptopa Yoga C730

Yoga C730 CES 2019

Konwertowalny, 15-calowy laptop „2 w 1” Yoga C730 ma głośniki JBL i technologię Dolby Atmos odtwarzającą realistyczny dźwięk przy użyciu dowolnych kompatybilnych słuchawek, a jeszcze lepsze wrażenia oferuje dzięki ekranowi AMOLED o rozdzielczości 4K. Technologia AMOLED wyświetla obraz o znacznie żywszych kolorach, wyrazistości i kontraście, co można docenić szczególnie w większej rozdzielczości. Ekran taki emituje też mniej szkodliwego światła niebieskiego, dlatego jest łagodniejszy dla oczu podczas oglądania obrazu o zachwycającej jakości. Mobilny i wydajny Yoga C730 ma procesor Intel Core i7 8. generacji, funkcję Windows Ink do pisania piórem cyfrowym, Windows Hello do błyskawicznego logowania się, a także inteligentne i pomocne asystentki wirtualne Cortanę i Alexę.

Mysz Yoga z laserowym prezenterem — wskazuj nie tylko na ekranie

Firma Lenovo połączyła dwa akcesoria w jednym i zaprojektowała mysz Yoga najnowszej generacji z prezenterem laserowym. Ergonomiczną mysz z sensorem o rozdzielczości 1600 DPI do precyzyjnego śledzenia ruchu po niemal dowolnej powierzchni wystarczy przekręcić, aby uzyskać płaski, w pełni funkcjonalny prezenter laserowy. Dzięki temu nie trzeba już zmieniać urządzeń podczas prezentacji.

 

 1 komenarz

  1. famka 19 lutego 2019 w 11:50 - Odpowiedz

    yoga to bardzo dobra seria, uniwersalna i do pracy i do domu, i mocno wydajna. jestem zadowolona.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.