Jesteś tutaj:-, Inne, Lenovo, Newsy, Sprzęt, Tablety, Top7-10 najciekawszych zastosowań nowych tabletów Lenovo Smart Tab z usługą Amazon Alexa

10 najciekawszych zastosowań nowych tabletów Lenovo Smart Tab z usługą Amazon Alexa

Lenovo wprowadza do oferty urządzenia Lenovo Smart Tab — nową kategorię tabletów „2 w 1”, które działają też jako wszechstronne inteligentne ekrany z usługą Amazon Alexa. Po umieszczeniu w podstawce Lenovo Smart Dock, tablet Lenovo Smart Tab zmienia się w inteligentny ekran działający w trybie prezentacji. Wyświetla pełnoekranowy obraz i emituje dźwięk wypełniający całe pomieszczenie, w tym odpowiedzi Alexy na pytania zadawane z niemal dowolnego miejsca w pokoju. 

 

Lenovo Smart Tab to  tablety z systemem Android, które umożliwiają zarządzanie urządzeniami inteligentnego domu. Według Lenovo, nowy tablet „2 w 1” z podstawką Smart Dock jest więcej niż tylko sumą swoich elementów i oferuje atrakcyjne funkcje ułatwiające życie na co dzień. Firma przedstawia 10 wybranych zastosowań tabletów Lenovo Smart Tab:

 

 1. Większe możliwości pracy z tabletem w domu i w drodze

Uważamy, że tablety i inteligentne głośniki lub ekrany domowe doskonale się dopełniają. Do ekranów i głośników mówimy przez cały dzień, kiedy jesteśmy w domu, ale na ciągłe używanie tabletu przeznaczamy mniej niż godzinę dziennie. Tablety zabieramy też w podróż (szczególnie z dziećmi).

10 najciekawszych zastosowań nowych tabletów Lenovo Smart Tab z usługą Amazon Alexa 2

Jeżeli więc masz Lenovo Smart Tab, możesz wrócić do domu po podróży z dziećmi, wstawić tablet do podstawki ładującej i zająć się swoimi sprawami. Tablet automatycznie rozpocznie ładowanie i włączy tryb prezentacji usługi Alexa. Możesz wtedy zapytać Alexę o najświeższe informacje albo poprosić o wyświetlenie kalendarza lub włączenie Prime Video™.

10 najciekawszych zastosowań nowych tabletów Lenovo Smart Tab z usługą Amazon Alexa 3

 

 1. Monitorowanie całego domu na pięknym, jasnym ekranie 10-calowym

Kolejną zaletą tabletu Lenovo Smart Tab jako inteligentnego ekranu jest imponujący, 10-calowy ekran o rozdzielczości Full HD, na którym można przeglądać obraz z kamer monitoringu.

10 najciekawszych zastosowań nowych tabletów Lenovo Smart Tab z usługą Amazon Alexa 4

Bardzo się to przydaje, kiedy chcemy sprawdzić, co hałasuje na werandzie w nocy lub czemu jest tak cicho w pokoju dziecka.

 

 1. Donośny dźwięk z tekstami piosenek

10 najciekawszych zastosowań nowych tabletów Lenovo Smart Tab z usługą Amazon Alexa 5

Urządzenia Lenovo Smart Tab nie odpuszczają też pod względem dźwięku. Po zadokowaniu odtwarzają niezwykle czysty, kinowy dźwięk za pośrednictwem pełnozakresowych głośników stereo dostrojonych przez Dolby®. Filmy i seriale można oglądać z usługi Prime Video lub z ulubionych aplikacji multimedialnych. W Amazon Music™ można też znaleźć najnowszy podcast albo ulubioną piosenkę i posłuchać jej, czytając tekst wyświetlany na ekranie FHD.

 

 1. Odpowiedzi widziane i słyszane, z bliska i z daleka

Kolejną zaletą dużego wyświetlacza i głębokiego dźwięku jest widoczność i słyszalność informacji podawanych przez Alexę z niemal dowolnego miejsca w pokoju. Urządzenia Lenovo Smart Tab zawierają trzy mikrofony dalekiego zasięgu, które rejestrują Twój głos nawet z drugiego końca pokoju.

10 najciekawszych zastosowań nowych tabletów Lenovo Smart Tab z usługą Amazon Alexa 6

Można zapytać Alexę o pogodę, ruch na drogach lub terminy z kalendarza, a następnie rzucić okiem na odpowiedź bez podchodzenia do ekranu. Odpowiedziom towarzyszą elementy wizualne, które przydają się szczególnie wtedy, gdy jesteśmy zajęci i zabiegani.

 

 1. Wszechstronna pomoc w kuchni

Czy można się nauczyć gotować pyszne dania bez obejrzenia najpierw ich apetycznych zdjęć? To właśnie w kuchni najbardziej można docenić zalety urządzeń Lenovo Smart Tab, które całkowicie zmienią Twój styl gotowania.

10 najciekawszych zastosowań nowych tabletów Lenovo Smart Tab z usługą Amazon Alexa 7

Początkujący szefowie kuchni uzbrojeni w inteligentny ekran mogą poprosić Alexę o wyświetlenie samouczka, na przykład gotowania wegetariańskiego risotto z Food Network®. Można też wyszukiwać przepisy na podstawie składnika lub dania. Kiedy już znajdziesz coś, na co masz ochotę, wystarczy poprosić Alexę, by kupiła składniki.

 

 1. Ciągłość multimediów w różnych trybach

Urządzenia Lenovo Smart Tab doskonale sprawdzają się w dwóch trybach: tabletu i inteligentnego ekranu. Oznacza to, że łatwo można przejść z jednego trybu do drugiego, szczególnie podczas korzystania z aplikacji multimedialnych. W większości przypadków można kontynuować czynności rozpoczęte w poprzednim trybie bez żadnych zakłóceń.

10 najciekawszych zastosowań nowych tabletów Lenovo Smart Tab z usługą Amazon Alexa 8

Nie można się oderwać od najnowszego odcinka serialu Tom Clancy’s Jack Ryan™ w Amazon Prime? Wystarczy zadokować Lenovo Smart Tab, aby uzyskać lepszy dźwięk, i zacząć przygotowywać potrawy. Na koniec można wyjąć tablet z podstawki i kontynuować oglądanie na sofie, korzystając z praktycznie nieprzerwanej transmisji.

 

 1. Łatwiejsze udostępnianie urządzeń

Smart Tab jest przeznaczony dla wszystkich domowników, którzy mogą zakładać na nim własne profile. Dzięki temu mogą się logować we własnym środowisku, z osobistymi tapetami, ustawieniami, aplikacjami, grami i plikami. Wszystkie te materiały są całkowicie odseparowane od plików pozostałych członków rodziny.

10 najciekawszych zastosowań nowych tabletów Lenovo Smart Tab z usługą Amazon Alexa 9
Opcjonalny, superszybki czytnik linii papilarnych daje dostęp do ustawień po jednym dotknięciu, a specjalny tryb dla dzieci ma aktualną, odpowiednio dobraną zawartość.

 

 1. Robi wrażenie

10 najciekawszych zastosowań nowych tabletów Lenovo Smart Tab z usługą Amazon Alexa 10

Lenovo Smart Tab to nie tylko najnowszy temat do rozmowy przy kolacji, ale też przykład pięknego wzornictwa. Rodzina Lenovo Smart Tab obejmuje Lenovo Tab M10 i Lenovo Tab P10 w odcieniach czerni: Slate Black i Aurora Black.

10 najciekawszych zastosowań nowych tabletów Lenovo Smart Tab z usługą Amazon Alexa 11

Lenovo Smart Tab P10 wyróżnia się szczególnie na tle innych tabletów dzięki całkowicie metalowej obudowie z podwójnym szkłem, wąskim ramkom oraz ultrasmukłej, lekkiej konstrukcji (7 mm grubości i 440 g wagi). Po włączeniu światła jego obudowa błyszczy efektownie jak zorza polarna.

 

 1. Głosowe zakupy

Robienie zakupów z Alexą jest bardzo łatwe, a Lenovo Smart Tab umożliwia wyświetlanie rekomendacji, sprawdzanie statusu dostawy i innych informacji. Wystarczy poprosić o znalezienie najlepszych przysmaków dla psa lub zapytać, gdzie są nasze rzeczy, a Alexa odpowie i pokaże.

10 najciekawszych zastosowań nowych tabletów Lenovo Smart Tab z usługą Amazon Alexa 12

 

 1. Skrót wiadomości

Alexę można poprosić o wyświetlenie wiadomości z ulubionej stacji telewizyjnej w kilka minut po ich emisji. Można też poprosić o wyświetlenie na żywo ulubionej stacji informacyjnej z wykresami i podsumowaniami giełdowymi — dzięki tej atrakcyjnej i interaktywnej funkcji możesz być na bieżąco od samego rana.

10 najciekawszych zastosowań nowych tabletów Lenovo Smart Tab z usługą Amazon Alexa 13

 

Tablet rodzinny staje się jeszcze bardziej wszechstronny. Dzięki nowym urządzeniom Lenovo Smart można prowadzić rozmowy wideo bez używania rąk, doskonalić umiejętności kulinarne lub sterować urządzeniami domowymi w drodze.

 

 

Ceny i dostępność

 • W USA Lenovo Smart Tab z Tab P10 będzie dostępny w cenie 299,99 USD od stycznia 2019 r. w lenovo.com i www.amazon.com w przedsprzedaży. Jaka będzie cena w Polsce, jeszcze nie jest znana.


Autor |2019-01-11T11:54:54+01:0011 stycznia 2019 11:54|Kategorie: Aplikacje, Inne, Lenovo, Newsy, Sprzęt, Tablety, Top7|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.