Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Lenovo, Newsy, Targi i konferencje-CES 2018: Lenovo Mirage – kamera VR w formacie VR180 (wideo)

CES 2018: Lenovo Mirage – kamera VR w formacie VR180 (wideo)

Firma Lenovo we współpracy z Google zaprezentowała Lenovo Mirage Camera z Daydream — nowe urządzenie pozwalające rejestrować wszystkie ciekawe chwile, a następnie przeżywać je ponownie. Lenovo Mirage to kamera do wirtualnej rzeczywistości (VR), która umożliwia jeszcze łatwiejsze tworzenie materiałów VR. Za jej pomocą można wygodnie nagrywać wideo lub robić zdjęcia, a następnie przesyłać je bezprzewodowo na własne konto w serwisach Zdjęcia Google lub YouTube. Format VR180 umożliwia tworzenie emocjonujących, trójwymiarowych filmów i zdjęć VR nawet amatorom. Każdy użytkownik i twórca materiałów cyfrowych może teraz rejestrować i udostępniać ciekawą zawartość bez dodatkowego sprzętu i obróbki: wystarczy wybrać ujęcie, rozpocząć nagrywanie lub fotografowanie, by przeżyć wszystkie chwile jeszcze raz.

Lenovo Mirage
Lenovo Mirage

Wraz z kamerą Lenovo Mirage z Daydream powstały także wyjątkowe gogle Lenovo Mirage Solo. Kamera Lenovo Mirage z Daydream i gogle Lenovo Mirage Solo dopełniają się nawzajem. Są przeznaczone dla użytkowników zainteresowanych emocjonującymi materiałami VR, ale też oczekujących przystępnych cen, materiałów o wysokiej jakości i łatwej konfiguracji.

Kompaktowa Kamera Lenovo Mirage mieści się w kieszeni i działa z nowym formatem wideo YouTube VR180. Dwa obiektywy typu rybie oko z matrycą 13 MP pomagają uzyskać głębię obrazu na zdjęciach lub w filmach, rejestrując te same obrazy pod nieco innymi kątami. Oba obiektywy zwiększają także widoczność, oferując pole widzenia 180 x 180 stopni.

Lenovo Mirage
Lenovo Mirage

Kamera Lenovo Mirage jest urządzeniem dostępnym dla każdego i dowodzi, że do tworzenia materiałów VR nie jest potrzebny drogi sprzęt fotograficzny i komputerowy.

Przywoływanie wspomnień przy użyciu dwuwymiarowych filmów i zdjęć bardzo się różni od ich przeżywania. A gdyby tak dało się uwiecznić emocje uczestnika wydarzeń? Kamera Lenovo Mirage pomoże podzielić się niepowtarzalnymi chwilami ze znajomymi tak, aby mogli nie tylko zobaczyć, ale poczuć to samo, co my.

Przeżyj raz jeszcze cenne chwile z rodziną: obejrzyj zwycięski gol syna podczas meczu, czy radość córki z odpakowywanego prezentu. Poczuj ponownie emocje na koncercie, zawodach sportowych, zachwyć się majestatycznymi szczytami Tatr i zobacz występ ulicznych artystów — wszystko możesz uwiecznić, doświadczyć jeszcze raz i pokazać innym.

Lenovo Mirage
Lenovo Mirage

Aby stworzyć emocjonujący materiał wystarczy wybrać ujęcie, nagrać film lub zrobić zdjęcie. Kamera Lenovo Mirage jest prosta w obsłudze, posiada trzy przyciski — zasilania, migawki oraz funkcji i działa w trzech trybach do wyboru: zdjęć, filmów i transmisji na żywo.

Można ją także sparować ze smartfonem przy użyciu funkcji Wi-Fi Direct. Opracowana przez Google aplikacja VR180 umożliwia używanie ekranu telefonu jako wizjera wyświetlającego podgląd wszystkich zdjęć i nagrań wideo. Kamera Lenovo Mirage ma wymiary podobne do smartfona i waży zaledwie 139 g, dzięki czemu można ją zawsze mieć przy sobie.

VR180 — format prosty w obsłudze

Filmy w formacie VR180 działają tak samo, jak standardowe nagrania 2D w YouTube, Zdjęciach Google, czy towarzyszących im aplikacjach. Oznacza to, że możesz oglądać ten sam materiał wideo o ultrawysokiej rozdzielczości 4K na ekranie telefonu, tabletu i komputera bez używania specjalnych gogli. Gogle VR, takie jak Google Cardboard, czy Lenovo Mirage Solo z Daydream zwiększają jednak poczucie realizmu i zachęcają do wielokrotnego oglądania nagrań.

Filmy w formacie VR180, podobnie jak dwuwymiarowe wideo, można montować w znanych i popularnych programach do edycji np. Adobe Premiere Pro i nie trzeba uczyć się nowych formatów, ani używać specjalnego sprzętu do montażu. .

Błyskawiczne udostępnianie

Gotowe nagrania i zdjęcia można szybko i wygodnie udostępniać ponieważ kamera Lenovo Mirage jest ściśle zintegrowana z serwisami Zdjęcia Google i YouTube. Nagrane materiały można przechowywać na wbudowanej karcie pamięci eMMC o pojemności 16 GB1 (lub na opcjonalnej karcie microSD o pojemności do 128 GB). Korzystając z łączności Wi-Fi kamery, można także przesyłać obraz na żywo lub nagrania wideo wprost na konto YouTube VR — nie jest do tego potrzebny smartfon.

Urządzenie zostało zbudowane na platformie Qualcomm Connected Camera i zawiera układ Snapdragon 626 SoC. Ma wbudowane dwie kamery o wysokiej jakości, wydajny procesor, łączność Wi-Fi, a nawet zintegrowany modem komórkowy X9 w wersji LTE. Kamera jest wyposażona w 2 GB pamięci RAM, gniazdo ładowania USB Type-C oraz komorę wymiennej baterii. Urządzenie może rejestrować wideo o wysokiej rozdzielczości przez nawet 2 godziny w trybie ciągłym.

Kamera Mirage wejdzie do sprzedaży w drugim kwartale tego roku.

źródło: Lenovo

KanAutor |2018-01-12T13:41:00+02:0012 stycznia 2018 13:41|Kategorie: Gadżety, Inne, Internet, Lenovo, Newsy, Targi i konferencje|Tagi: , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.