Jesteś tutaj:-, Internet, Lenovo, Newsy, Sprzęt, Targi i konferencje, Telefony-Lenovo Project Tango – smartfon, który rozumie otaczającą go przestrzeń

Lenovo Project Tango – smartfon, który rozumie otaczającą go przestrzeń

Na targach Consumer Electronics Show 2016 (CES) firma Lenovo poinformowała o współpracy z Google nad pierwszym konsumenckim urządzeniem mobilnym z technologią Project Tango. Nowy smartfon z procesorem Qualcomm Snapdragon™ będzie dostępny latem 2016 r. Zmienia on wyświetlacz w magiczne okno, które może nakładać informacje i obiekty cyfrowe na obraz rzeczywistego świata. Lenovo, Google i Qualcomm Technologies ściśle współpracują nad optymalizacją oprogramowania i elementów sprzętowych, aby zapewnić użytkownikom jak najwięcej zalet platformy Project Tango.

Lenovo Project Tango
Lenovo Project Tango

Project Tango firmy Google to platforma wykorzystująca zaawansowane widzenie komputerowe, wyczuwanie głębi oraz śledzenie ruchu do wyświetlania na ekranie obrazów 3D, które umożliwiają użytkownikom poznawanie otoczenia fizycznego przy użyciu urządzenia. Dzięki połączeniu specjalnego sprzętu i oprogramowania urządzenie może reagować na każdy ruch użytkownika: krok w przód lub w tył albo wychylenie na bok. Twórcy aplikacji mogą zmienić dom użytkownika w poziom gry albo utworzyć magiczne okno na świat rzeczywistości wirtualnej lub rozszerzonej. Urządzenia z technologią Project Tango mogą rozpoznawać miejsca, w których już się znajdowały, takie jak salon, biuro czy miejsca publiczne. W przeciwieństwie do GPS śledzenie ruchu w technologii Project Tango odbywa się w pomieszczeniach. Umożliwia to użytkownikom precyzyjną nawigację po centrum handlowym czy nawet znajdowanie określonych artykułów w sklepie, który udostępnia takie informacje. Przy użyciu wbudowanego czujnika urządzenia z technologią Project Tango mogą także rejestrować trzy wymiary pomieszczenia, co może się przydać podczas zakupów mebli lub materiałów dekoracyjnych do pokoju.

W ramach partnerstwa zapraszamy także twórców aplikacji do poszerzenia rozwijającej się kolekcji aplikacji z technologią Project Tango. Zaawansowane funkcje technologii Project Tango umożliwiają tworzenie niemożliwych dotychczas aplikacji. Już od dziś pod adresem https://www.google.com/atap/project-tango/app-incubator deweloperzy mogą zgłaszać propozycje aplikacji z technologią Project Tango, aby zyskać szansę na ich ufundowanie i zamieszczenie w nowym smartfonie Lenovo. Zgłoszenia można przesyłać do 15 lutego 2016 r.

Zestaw Project Tango tablet Development Kit można zakupić w sklepie Google Store: https://store.google.com/product/project_tango_tablet_development_kit.

Oficjalne wytyczne, wymagania i kryteria oceny można znaleźć pod adresem http://g.co/ProjectTango/AppIncubator.

Aby dokonać przełomu w niezwykle konkurencyjnych branżach smartfonów i tabletów, musimy podejmować ryzyko związane z innowacyjnością. Tylko tak możemy rzeczywiście zmienić sposób korzystania z mobilnych technologii” — powiedział Chen Xudong, starszy wiceprezes Lenovo i prezes Mobile Business Group. „Wraz z Google przełamujemy bariery między mobilnym sprzętem oraz oprogramowaniem i pracujemy nad nimi jednocześnie Realizując swoją wizję, zbudujemy bardziej całościowy produkt, który zafascynuje współczesnych konsumentów”.

Project Tango zmienia smartfon w magiczne okno na świat fizyczny, umożliwiając urządzeniu postrzeganie przestrzeni i ruchu i przełamanie ograniczeń ekranu dotykowego” — powiedział Johnny Lee, lider zespołu Project Tango w Google. „Dzięki współpracy z Lenovo technologia Project Tango stanie się bardziej dostępna dla użytkowników i deweloperów na całym świecie, którzy będą mogli korzystać z nowych funkcji łączących świat wirtualny z realnym”.

Bardzo cieszymy się w Qualcomm Technologies z zamiarów udostępnienia przez Lenovo i Google na rynku masowym urządzenia z technologią Project Tango. Dzięki temu użytkownicy będą mogli używać zaawansowanych aplikacji i usług na zupełnie nowym poziomie, wykorzystujących wideo, fotografię i grafikę” — powiedział Seshu Madhavapeddy, wiceprezes ds. zarządzania produktami w Qualcomm Technologies. „Qualcomm Technologies już od wielu lat z powodzeniem współpracuje ze społecznością twórców aplikacji. Zapewni to optymalizację funkcji Project Tango przygotowywanych przez Lenovo pod kątem procesora Snapdragon”.

źródło: Lenovo

KanAutor |2016-01-08T13:07:24+02:008 stycznia 2016 13:07|Kategorie: Android, Internet, Lenovo, Newsy, Sprzęt, Targi i konferencje, Telefony|Tagi: , , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Andrew 8 stycznia 2016 w 22:15 - Odpowiedz

    Mam ten tablet w pracy. Ciekawie to wygląda i ma duży potencjał. Na tą chwilę brakuje tylko appek…

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.