Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Lenovo, Newsy, Oprogramowanie, Targi i konferencje-Lenovo AirClass – interaktywna wirtualna klasa

Lenovo AirClass – interaktywna wirtualna klasa

Na 2016 Consumer Electronics Show (CES) firma Lenovo zapowiedziała wprowadzenie do oferty AirClass — rozwiązania oferującego lepsze możliwości nauki wirtualnej w ramach szkoleń firmowych lub edukacji na odległość. Nauczanie wirtualne rozwija się niezwykle dynamicznie: liczba uczestników kursów online lub mieszanych wzrosła o 80% w ciągu ostatnich pięciu lat, a 74% firm wykorzystuje kursy wirtualne do szkolenia pracowników.

Centralnym elementem rozwiązania AirClass jest łatwy w użyciu pulpit dla instruktorów i kursantów z kafelkami dającymi dostęp do dokumentów, zdjęć i nagrań wideo oraz umożliwiającymi udostępnianie materiałów i prowadzenie czatu na żywo. W przeciwieństwie do rozwiązań do spotkań wirtualnych AirClass umożliwia odtwarzanie całych lekcji lub sesji szkoleniowych w takiej kolejności, w jakiej się odbyły, a funkcja analizy emocji monitoruje zaangażowanie uczestników, rejestrując i analizując sygnał wideo z osobistych kamer internetowych.

Zdaniem analityków wartość światowego rynku oprogramowania do analizy emocji sięgnie w ciągu pięciu lat aż 10 miliardów USD, a AirClass jest jednym z pierwszych rozwiązań do nauki wirtualnej wyposażonych w tę funkcję. Działa ona następująco: uczestnicy szkolenia mogą wyrazić zgodę na filmowanie podczas zajęć przez kamerę internetową w ich laptopie. Nagrany sygnał w połączeniu z innymi danymi dotyczącymi uczestników jest analizowany, a następnie powstaje raport na temat uwagi i zaangażowania podczas prezentacji. AirClass udostępnia wyniki analizy instruktorowi w ramach funkcji AirClass Replay. Następnie instruktor może na tej podstawie odpowiednio zmienić swój styl nauczania lub treść prezentacji podczas kolejnych sesji.

Z badań przeprowadzonych wśród uczestników wirtualnych szkoleń wiemy, że chcą oni interakcji z instruktorem i pozostałymi osobami tak jak na zajęciach stacjonarnych” — powiedział George He, starszy wiceprezes Lenovo i prezes działu Ecosystem and Cloud Services Business Group. „AirClass firmy Stoneware, która obecnie wchodzi w skład grupy Lenovo, zwiększa atrakcyjność szkoleń wirtualnych dzięki analizie emocji oraz opcjom realistycznego odtwarzania sesji”.

Ceny i dostępność

Oprogramowanie AirClass będzie sprzedawane na zasadach subskrypcji w zależności od liczby instruktorów oraz klas przypadających na instruktora. Każda klasa ma nieograniczoną liczbę sesji. Pełny cennik jest dostępny w witrynie airclass.com.

źródło: Lenovo

KanAutor |2016-01-09T08:27:15+02:009 stycznia 2016 08:27|Kategorie: Inne, Internet mobilny, Lenovo, Newsy, Oprogramowanie, Targi i konferencje|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.