Jesteś tutaj:-, Internet, Lenovo, Newsy, Oprogramowanie, Sprzęt, Tablety, Telefony-Lenovo – bardziej osobisty wymiar dzięki funkcjom Cortana i REACHit (wideo)

Lenovo – bardziej osobisty wymiar dzięki funkcjom Cortana i REACHit (wideo)

Firmy Lenovo oraz Microsoft poinformowały dziś na konferencji Lenovo Tech World o współpracy, która zmieni sposób wyszukiwania zawartości cyfrowej. Zadanie to zyska nowy, bardziej osobisty wymiar dzięki funkcjom Cortana i REACHit.

Tablet - Cortana
Tablet – Cortana

Firma Lenovo zapowiedziała i zaprezentowała technologię tysiącom miłośników jej produktów, przedstawicielom mediów, partnerów i dostawców podczas wystąpienia inauguracyjnego na Tech World. Lenovo REACHit rozszerza możliwości wyszukiwania informacji przez funkcję Cortana w urządzeniach z systemem Windows 10 na dowolny komputer lub tablet Lenovo połączony z Internetem oraz różne popularne usługi w chmurze. Dzięki tej głębokiej i dostępnej wyłącznie w produktach Lenovo integracji Cortana może przeszukiwać znacznie więcej informacji. Użytkownicy zyskują dzięki temu zupełnie nowy poziom wyszukiwania kontekstowego oraz najbardziej wszechstronny, naturalny i bezproblemowy sposób znajdowania osobistych plików.


Cortana to osobisty asystent cyfrowy dostępny na komputerach, tabletach i telefonach z systemem Windows 10, który umożliwia użytkownikom wykonywanie różnych zadań przy użyciu głosu lub naturalnie pisanego tekstu. Cortana i REACHit zwiększają liczbę źródeł wyszukiwanej zawartości. Na podstawie unikatowego identyfikatora użytkownika Lenovo ID funkcje Cortana i REACHit razem uzyskują dostęp do danych, aby pobierać różne osobiste materiały, takie jak zdjęcia, nagrania wideo, dokumenty czy wiadomości e-mail. Lenovo REACHit umożliwia znajdowanie danych w osobistych usługach w chmurze, a także na połączonych z nimi komputerach i tabletach Lenovo z systemem Windows 10.


Przykład: użytkownik chce znaleźć zdjęcie edytowane w zeszłym tygodniu na notebooku Lenovo ThinkPad X1 Carbon. Może uzyskać do niego dostęp nawet z dala od notebooka, siedząc w kawiarni i używając tabletu Lenovo ThinkPad 10. Nie musi już iść do domu i pracować na notebooku. Dzięki funkcjom Cortana i REACHit nie musi nawet pamiętać nazwy pliku zdjęcia — wystarczy miejsce, w którym był edytowany, data albo inne powiązane informacje. Aby znaleźć zdjęcie, może na przykład powiedzieć: „Cortana, znajdź zdjęcie, które edytowałam tydzień temu na ThinkPad X1 Carbon” lub „Cortana, znajdź zdjęcie, nad którym pracowałam w zeszłym tygodniu w Starbucks”.

Cortana i REACHit przeszukają osobiste konta w chmurze — nie tylko związane z firmą Microsoft i systemem Windows, np. Dysk Google, DropBox i Box. Bez funkcji REACHit użytkownicy mogą wyszukiwać tylko pliki na aktualnie używanym urządzeniu i w usłudze OneDrive. Dzięki REACHit Cortana jest jeszcze bardziej inteligentna.

Możliwości tego najnowszego rozwiązania prezentuje specjalny materiał wideo:

Żyjemy w świecie, w którym technika ułatwia gromadzenie niespotykanych przedtem ilości osobistych danych cyfrowych” — powiedział Mark Cohen, wiceprezes ds. ekosystemu i usług cyfrowych Lenovo. „Trudno zapamiętać, gdzie przechowujemy taką masę informacji. Potrzebujemy więc asystenta, który zawsze jest gotów służyć nam pomocą”. W takich sytuacjach sprawdzają się Cortana i REACHit, ponieważ pomagają znaleźć osobiste pliki w niezwykle naturalny sposób — prosimy po prostu asystenta o pomoc”.


Cieszymy się, że Lenovo wykorzystuje platformę Windows i Cortana, by zaoferować unikatowe i wartościowe rozwiązanie, dzięki któremu nasi wspólni klienci będą mogli pracować efektywnie, korzystając z różnych urządzeń i usług” — powiedział Peter Han, wiceprezes ds. światowego marketingu OEM w Microsoft Corp. „Aby opracować funkcje Cortana i REACHit, zespoły Microsoft i Lenovo odbyły wspólne sesje poświęcone projektowaniu, zaawansowane dyskusje na tematy sprzętowe, a nawet nocne maratony kodowania”.

Funkcje Cortana i REACHit będą dostępne w wersji beta po premierze systemu Windows 10 latem tego roku. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: www.cortanareachit.com. aplikacja do pobrania będzie dostępna od jesieni.

Firmy Microsoft i Lenovo zintegrowały aplikację REACHit z funkcją Cortana. Główne funkcje:

 • Użytkownicy mogą wyszukiwać zdjęcia, nagrania wideo, dokumenty i muzykę na różnych urządzeniach i w różnych usługach, takich jak Dysk Google, Dropbox, Box, OneDrive, komputery i tablety
 • W celu uzyskania jak najlepszych wyników można dodawać do wyszukiwania informacje o lokalizacji zdarzeń związanych z plikami
 • Cortana i REACHit działają na komputerach PC i tabletach Lenovo z systemem Windows 10
 • Efektem współpracy firm Lenovo i Microsoft jest płynne rozszerzenie funkcji Cortany
  • Z jednego miejsca można wyszukiwać zawartość dowolnego typu w dowolnym miejscu
  • Współpraca z usługami pamięci masowej w chmurze, takimi jak OneDrive, Google Drive, Dropbox i Box
  • Współpraca z usługami e-mail, takimi jak Gmail, Exchange i IMAP
  • Współpraca z usługami kalendarza*, takimi jak Exchange, Outlook.com i Kalendarz Google
  • Obsługa wyszukiwania na różnych urządzeniach z systemem Windows 10
 • Wyszukiwanie przebiega w sposób najbardziej naturalny – wystarczy zwyczajnie powiedzieć, czego się szuka, podając pamiętane informacje
 • Wyszukiwanie kontekstowe umożliwia znajdowanie danych w sposób dotychczas nieosiągalny

źródło: Lenovo

KanAutor |2015-05-28T12:45:23+02:0028 maja 2015 12:45|Kategorie: Android, Internet, Lenovo, Newsy, Oprogramowanie, Sprzęt, Tablety, Telefony|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.