Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Foto, Huawei, Inne, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Huawei prezentuje system inteligentnego wykrywania pożarów w ramach programu „Smart & Green Village” na Cyprze

Huawei prezentuje system inteligentnego wykrywania pożarów w ramach programu „Smart & Green Village” na Cyprze

Huawei, we współpracy ze startupem PROBOTEK, uruchomił system wczesnego wykrywania pożarów na Cyprze. Rozwiązanie wykorzystujące technologie 5G Cyta, AI oraz drony zostało wprowadzone w Athalassa Park w ramach programu Huawei „Smart & Green Village”. Prezentacja odbyła się 19 października w Nikozji, podczas uroczystej konferencji, która zgromadziła przedstawicieli rządu, środowisko akademickie i organizacje pozarządowe.

 

image processing20231025 2190863 y3oiju

 

Cypr, jako kraj położony nad basenem Morza Śródziemnego, zmaga się z rosnącą liczbą pożarów, zwłaszcza podczas gorących i suchych okresów. Nowoczesne technologie, takie jak 5G, sztuczna inteligencja i drony, są niezwykle przydatnymi narzędziami w wykrywaniu pożarów lasów już na bardzo wczesnym etapie. Tego typu system powiadamiania jest nie tylko w stanie zminimalizować potencjalne straty, ale przede wszystkim uratować życie.
Otwierając wydarzenie, Andreas Christou, zastępca Dyrektora generalnego Cypryjskiego Departamentu Leśnictwa, przemawiał w imieniu prezydenta Republiki Cypryjskiej Nikosa Christodoulidisa, Ministra Rolnictwa, Rozwoju Obszarów Wiejskich i Środowiska Petrosa Xenofontosa oraz Dyrektora generalnego Departamentu Leśnictwa Charalambosa Alexandrou.

 

Ta inicjatywa pokazuje wysoki stopień wrażliwości i aktywnego zainteresowania Huawei kwestiami ochrony naszych lasów i środowiska naturalnego przed pożarami. W walce z pożarami nie ma miejsca na samozadowolenie, a co ważniejsze, nie wolno nikogo pominąć. Z wielkim zadowoleniem potwierdzamy zaangażowanie sektora prywatnego w obszar ochrony środowiska poprzez innowacyjny program detekcji pożarów „Smart & Green Village” firmy Huawei. – powiedział Andreas Christou.

 

image processing20231025 2190864 kmzzsl

Andreas Christou, zastępca Dyrektora generalnego Cypryjskiego Departamentu Leśnictwa

 

Huawei stworzył drona do wykrywania dymu i ognia, który umożliwia zapobieganie oraz natychmiastową reakcję na pożary na obszarach półgórskich i górskich. Wykorzystuje on technologię sztucznej inteligencji, a jego efektywność jest wzmacniana przez ulepszony zasięg sieci Cyta, co zwiększa niezawodność. Inicjatywy takie jak „Smart & Green Village” wpisują się w strategię opracowaną przez nasze Ministerstwo, dążące do rozwoju inteligentnych miast na Cyprze. Wykorzystanie innowacji i technologii do rozwiązywania istotnych wyzwań przyczyni się do poprawy jakości życia naszych obywateli. – ​wskazał Philippos Hadjizaharias, Wiceminister Badań, Innowacji i Polityki Cyfrowej.

 

George Metzakis, Dyrektor Handlowy Cyta, podkreślił:

Sieć 5G Cyta będzie pełnić kluczową rolę w realizacji projektu Huawei do wykrywania pożarów. Zapewnia ona szybką łączność o niskim opóźnieniu, co jest niezbędne do transmisji danych w czasie rzeczywistym i sterowania dronami. Spoglądając w przyszłość, rozwój 5G otwiera przed nami nieograniczone możliwości, począwszy od rewolucji w reagowaniu na sytuacje kryzysowe, aż po zasilanie inteligentnych miast, które poprawiają jakość życia wszystkich mieszkańców. To zmienia zasady gry i cieszymy się, że możemy być liderem w tej przełomowej technologii.

 

Radosław Kędzia, wiceprezes Huawei w Regionie Europejskim, zaznaczył, że firma będzie nadal angażować się w tworzenie inicjatyw i projektów, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemów środowiskowych i społecznych na Cyprze i w całej Europie:

 

Technologia nie powinna być w sprzeczności z naturą. Wręcz przeciwnie, powinna wspierać jej rozwój. Ponadto, uważamy, że technologie cyfrowe takie jak sztuczna inteligencja, chmura i 5G, szybko się integrują i znajdują zastosowanie w różnych branżach. To ułatwia transformację cyfrową oraz zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy, co przynosi rzeczywiste korzyści dla całego społeczeństwa.

 

image processing20231025 2190864 xpnw2r

Radosław Kędzia, wiceprezes Huawei w Regionie Europejskim

 

Wydarzenie odbyło się we współpracy z Darwin’s Circle pod hasłem „Vienna Tech for Green Initiative”, ugruntowanego programu mającego na celu rozwijanie technologii i inicjatyw wspierających zrównoważony rozwój. Podczas dyskusji panelowej, Nikolaus Pelinka, założyciel Darwin’s Circle, podkreślił znaczącą rolę technologii w umożliwianiu przejścia na zrównoważone praktyki, mówiąc:

 

W Darwin’s Circle wierzymy, że nowe technologie i innowacje są najważniejszymi siłami napędowymi w kierunku zrównoważonej i ekologicznej przyszłości. Wraz z naszym cennym długoterminowym partnerem Huawei, a także innymi firmami i instytucjami, stworzyliśmy wiedeńską inicjatywę Tech4Green. Koncentruje się ona na kluczowej roli nowych technologii w ograniczaniu emisji dwutlenku węgla, ochronie środowiska i tworzeniu lepszego świata.

 

System wykrywania pożarów został po raz pierwszy wdrożony w 2022 roku w Grecji. Po przetestowaniu i ulepszeniu jego funkcji, jest on obecnie wdrażany na Cyprze, który również boryka się z pożarami. Implementacja systemu jest częścią długoterminowego programu społecznego realizowanego pod hasłem „Smart & Green Village”, którego celem jest zapewnienie powszechnej łączności i inteligentnej edukacji na obszarach wiejskich kraju.

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile