Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-MWC Szanghaj 2023: 5G przyszłością technologiczną dla konsumentów, biznesu i operatorów

MWC Szanghaj 2023: 5G przyszłością technologiczną dla konsumentów, biznesu i operatorów

Podczas MWC 2023 w Szanghaju Huawei zaprezentował swoje plany dotyczące dalszych innowacji w obszarze 5G. Firma ogłosiła między innymi serię nowych produktów i rozwiązań, takich jak kontenerowa pamięć masowa, pamięć masowa AI i obudowa OceanDisk Smart Disk Enclosure, a także rozwiązania z zakresu 5G dla gospodarstw domowych, biznesu i transportu, demonstrując zaawansowane prace nad spójną koncepcją ,,Ery 5.5G”.

Li Peng, starszy wiceprezes Huawei i prezes Carrier Business Group, podczas swojego przemówienia podkreślał, że branża ICT musi wspólnie wprowadzać innowacje, aby sprostać rosnącym wymaganiom cyfrowym – zarówno na rynku konsumenckim, jak i przemysłowym.

 

Przyszłość dzieje się tu i teraz. Nowe scenariusze biznesowe dla gospodarstw domowych, biznesu i transportu zapewniają zupełnie nowe doświadczenia, a co za tym idzie, zwiększają się wymagania dotyczące możliwości sieci. Większe możliwości sieci, takie jak łącze downlink 10 Gb/s, łącze uplink 1 Gb/s i 100 miliardów połączeń IoT, tworzą ogromną przestrzeń rynkową dla operatorów w sieci 5.5G”. – komentował Li Peng Podczas przemówienia zatytułowanego ,,Creating New Value with 5G to Unleash Digital Dividends”.

 

 

Nadejście ery 5.5G

Obecnie na całym świecie działa ponad 260 komercyjnych sieci 5G, obsługujących ponad 1,2 miliarda użytkowników, a liczba użytkowników gigabitowych sieci F5G wynosi już 115 milionów.

Huawei zaproponował koncepcję „Ery 5.5G”, opartą na kompleksowym rozwiązaniu, które integruje ewolucyjne technologie, w tym 5.5G, F5.5G i Net5.5G. Rozwiązanie to ochroniłoby wcześniejsze inwestycje operatorów w 5G, jednocześnie 10-krotnie poprawiając wydajność sieci. „Era 5.5G” jest w stanie zaoferować 10-gigabitowe szczytowe prędkości łącza downlink i uplink, aby spełnić coraz bardziej zróżnicowane wymagania dotyczące usług.

Odświeżyłaby również wizję branży, wykorzystując nowe technologie, w tym elementy pasywne IoT, aby umożliwić aż 100 miliardów tego typu połączeń.

 

Dzięki jasno określonemu planowi standaryzacji sieć 5.5G jest już gotowa do weryfikacji technologicznej i komercyjnej. W 2024 roku, Huawei uruchomi kompletny zestaw komercyjnych urządzeń sieciowych w tym standardzie, aby przygotować się do komercyjnego wdrożenia sieci. Z niecierpliwością czekamy na współpracę ze wszystkimi podmiotami z branży, aby rozpocząć nową podróż w kierunku ery 5.5G. – komentował Yang Chaobin, dyrektor i prezes ds. produktów i rozwiązań ICT w Huawei.

 

Peter Zhou, prezes linii produktów IT Huawei, zauważył z kolei, że ,,przed operatorami stoi obecnie wiele wyzwań technicznych, w tym brak silnych ekosystemów wielochmurowych, wzrost generatywnych aplikacji AI oraz słaba odporność danych. Zapowiedziane podczas MWC produkty i rozwiązania Huawei stanowią rozszerzenie istniejącej oferty, która pomaga operatorom radzić sobie z tymi kwestiami.”

 

Usługi cyfrowe dla operatorów

 

W branży telekomunikacyjnej operatorzy zawsze byli liderami, którzy umożliwiali cyfrową transformację. Nie tylko stale optymalizowali i kumulowali własne zasoby technologiczne w trakcie transformacji cyfrowej, ale także wspierali modernizację w licznych branżach, dzięki czemu zgromadzili ogromny kapitał innowacyjności. – powiedział Liu Kang, prezes Departamentu Marketingu i Sprzedaży Rozwiązań Sieciowych w Huawei.

 

W trakcie wydarzenia Steven Zhao, wiceprezes linii produktowej Data Communication firmy Huawei, podkreślił, że w lutym 2023 r. firma wprowadziła na rynek swoje rozwiązania i produkty w zakresie cyfrowej sieci zarządzanej, które otrzymały pozytywne opinie od operatorów na całym świecie. Wielu z nich wdrożyło cyfrowe zarządzane usługi sieciowe (takie jak zarządzane sieci LAN i WAN, zarządzane zabezpieczenia i zarządzane sieci DCN) na tradycyjnych prywatnych liniach IP i zmodernizowało swoje sieci transportowe, aby poprawić jakość prywatnych linii IP i możliwości automatyzacji. Umożliwia to nie tylko szybki rozwój usług B2B tych operatorów, ale także znacznie poprawia jakość obsługi klienta korporacyjnego przy niższych kosztach usług.

 

Inteligentna i zrównoważona transformacja cyfrowa

Poprzez koncepcję dual-E (Energy and Experience) Huawei angażuje się w promowanie zrównoważonej gospodarki o obiegu zamkniętym z zielonymi i niskoemisyjnymi sieciami docelowymi. W drugiej połowie 2022 r. firma zainicjowała projekt przebudowy lokalizacji i pomieszczeń sprzętowych China Mobile Shandong. Od czerwca 2023 r. wpływ tego projektu jest znaczny, dzięki łącznym oszczędnościom energii wynoszącym ponad 10,6 mln kWh i redukcji emisji dwutlenku węgla o ponad 3720 ton, co odpowiada posadzeniu około 200 000 drzew.

Na zakończenie konferencji Bruce Xun, wiceprezes Huawei ds. globalnych usług technicznych, potwierdził zaangażowanie firmy Huawei w rozwój najnowocześniejszych usług ICT i rozwiązań programowych poprzez nieustanne wprowadzanie innowacji. Jako zaufany partner, Huawei jest zaangażowany we współpracę z globalnymi klientami w celu stworzenia inteligentnego świata, w którym priorytetem jest zapewnienie użytkownikom najwyższej jakości usług cyfrowych.

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.