Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-MWC Szanghaj 2023: Huawei prezentuje przyszłość łączności mobilnej wraz z rozwojem technologii 5G

MWC Szanghaj 2023: Huawei prezentuje przyszłość łączności mobilnej wraz z rozwojem technologii 5G

Azjatycka edycja Mobile World Congress (MWC), najważniejszego wydarzenia branży łączności mobilnej w tym regionie, rozpoczęła się dzisiaj w Szanghaju i potrwa do 30 czerwca. Podczas wydarzenia Huawei, jako światowy lider w dziedzinie telekomunikacji, przedstawił swoje najnowsze osiągnięcia i innowacje w obszarze technologii 5G oraz cyfrowej transformacji. Aby wesprzeć rozwój nowoczesnej sieci, przedstawiciele firmy wspólnie z globalnymi operatorami, ekspertami branżowymi i liderami opinii omówili kluczowe trendy w przyszłości łączności. Dyskusje koncentrowały się na przyspieszeniu rozwoju sieci, wprowadzeniu standardu 5.5G, inteligentnych rozwiązaniach i transformacji cyfrowej.

 

Rozwój 5G jako silnik napędzający cyfrową gospodarkę

Podczas Forum Rozwoju i Innowacji 5G Szanghaj 2023, Cao Ming, Prezes Linii Produktów Sieci Bezprzewodowej w Huawei podniósł temat „Wykorzystania nowych możliwości 5G i napędzania rozwoju 5.5G”. Podkreślił, że technologia 5G zmieniła życie i pracę ludzi, stając się ważnym motorem napędzającym rozwój gospodarki cyfrowej. Dodał też, że szybki rozwój 5G wyniósł sektor telekomunikacji na nowe wyżyny, umożliwiając operatorom znaczący rozwój biznesu.

 

Cao Ming zadeklarował, że Huawei będzie nadal współpracować z branżą, aby przyspieszać innowacje i wprowadzić standard 5.5G:

Rozwój 5G wejdzie w nowy etap modernizacji i konwergencji przemysłu. Następnych 3-5 lat będzie kluczowym okresem dla skalowania aplikacji 5G zarówno w Chinach, jak i na całym świecie. Rozwój technologii 5G stoi przed nowymi strategicznymi możliwościami i zadaniami, które powinny być współdzielone przez wszystkie strony w branży. Będziemy promować globalne innowacje i poszukiwać kolejnych rozwiązań. Chcemy przyspieszać rozwój nowych branż i budować ekosystem 5G z myślą o zapewnieniu wszystkim użytkownikom maksymalnego dobrobytu.

 

Cao Ming zadeklarował, że Huawei będzie nadal współpracować z branżą, aby przyspieszać innowacje i wprowadzić standard 5.5G: „Rozwój 5G wejdzie w nowy etap modernizacji i konwergencji przemysłu. Następnych 3-5 lat będzie kluczowym okresem dla skalowania aplikacji 5G zarówno w Chinach, jak i na całym świecie. Rozwój technologii 5G stoi przed nowymi strategicznymi możliwościami i zadaniami, które powinny być współdzielone przez wszystkie strony w branży. Będziemy promować globalne innowacje i poszukiwać kolejnych rozwiązań. Chcemy przyspieszać rozwój nowych branż i budować ekosystem 5G z myślą o zapewnieniu wszystkim użytkownikom maksymalnego dobrobytu”.

W ramach 5G Park podczas MWC Huawei zaprezentował innowacyjne rozwiązania, które wzbogacają doświadczenia użytkowników. Firma pokazała możliwości produkcji treści 3D w czasie rzeczywistym przy użyciu zaawansowanej technologii naked-eye. Ponadto Huawei przedstawił nowe funkcje łączności, które integrują inteligentne aplikacje i zapewniają ultra-wysoką jakość dźwięku i obrazu dzięki standardom HDR Vivid oraz Audio Vivid. Podczas wydarzenia zaprezentowano też wiele innych zastosowań technologii 5G, takich jak wyświetlacze typu light-field, wirtualne transmisje na żywo i oparte na chmurze smartfony, które oferują użytkownikom pełnowymiarowe i interaktywne wrażenia.

Podczas tegorocznych targów MWC w Szanghaju firma zorganizowała 5G Business Dialogue Salon, aby zapewnić platformę do pogłębionej dyskusji w celu opracowania polityki dla operatorów krajowych i zagranicznych oraz wspólnego promowania dalszego rozwoju branży opartej na 5G.

 

W oparciu o innowacyjne praktyki, które stosujemy w Chinach stwierdziliśmy, że operatorzy mogą stale badać możliwości 5G i w pełni zarabiać na usługach eMBB. Ponadto, dzięki przepustowości na poziomie 5,5 Gbit/s, możemy zarabiać na usługach URLLC i mMTC. Na przykład w Shenzhen zakończono weryfikację technologii synestezji dla dronów latających na niskich wysokościach, a w Pekinie wdrożono aplikację V2X. Technologie RedCap i Passive IoT również szybko ewoluują, torując drogę do osiągnięcia 100 miliardów połączeń. Technologia 5G wciąż ma ogromny potencjał do przyszłego rozwoju. Mamy nadzieję na współpracę z partnerami biznesowymi po to, aby razem tworzyć nową rzeczywistość. – powiedział Liu Kang, prezes Departamentu Marketingu i Sprzedaży Rozwiązań Sieciowych w Huawei.

 

 

Zielona przyszłość telekomunikacji

Podczas targów MWC w Szanghaju, GSMA Intelligence zaprezentowało nowe wnioski z raportu „Green is good for business: making the financial case in telecoms”. Jest to druga część trzyczęściowej serii poświęconej zrównoważonemu rozwojowi, opracowanej we współpracy z Huawei, która pokazuje, że inwestując w bardziej ekologiczne technologie, operatorzy telekomunikacyjni mogą zwiększyć swoje wyniki finansowe. Najnowsze badania GSMA Intelligence dowodzą, że operatorzy mogliby zmniejszyć koszty operacyjne (OPEX) o 4% przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów energetycznych o 20% dzięki zastosowaniu bardziej energooszczędnych technologii, takich jak 5G, sztuczna inteligencja i baterie litowo-jonowe. Jest to silny bodziec do inwestowania w energooszczędne technologie.

Ponadto, badania pokazały, że klienci na całym świecie są skłonni wspierać operatorów telekomunikacyjnych, którzy inwestują w zrównoważony rozwój. Zmiany klimatyczne są jednym z najważniejszych problemów dzisiejszego świata, dlatego 30-60% ankietowanych abonentów telekomunikacyjnych w 16 krajach byłoby skłonnych zapłacić więcej za usługi telekomunikacyjne, które są certyfikowane jako neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla.

 

Autor |2023-06-28T18:24:41+02:0028 czerwca 2023 18:30|Kategorie: Huawei, Inne, Internet, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.