Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Wydarzenia-Huawei: sieci 5.5G są fundamentem przyszłości

Huawei: sieci 5.5G są fundamentem przyszłości

Dzięki wspólnym wysiłkom branża ICT poczyniła znaczne postępy i jest gotowa na wdrożenia sieci 5.5G – oznajmił podczas konferencji Global MBB Forum 2022 David Wang, Dyrektor Wykonawczy Zarządu i Przewodniczący Zarządu ds. Infrastruktry ICT w Huawei.

Dawid Wang, podczas tegorocznej konferencji MBBF, wezwał wszystkich przedstawicieli branży, aby przygotowali się do epoki 5.5G zarówno pod kątem technologicznym jak i biznesowym. W pełni połączona, inteligentna rzeczywistość zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią rosną wymagania dotyczące infrastruktury cyfrowej. Kamieniem milowym do dalszego rozwoju będzie kolejny, nowy standard 5.5G, który zapewni mobilne doświadczenia o prędkości do 10 Gb/s, wspierając miliardy nowych połączeń i pomagając w osiągnieciu natywnej inteligencji cyfrowej.

 

Branża telekomunikacyjna stale się rozwija. Po dwóch latach widać wyraźnie, że wdrożenia 5.5G nie są już tylko wizją, ale ewolucją, która już się rozpoczęła. Po drugie, branża dokonała przełomów w kluczowych technologiach dla 5.5G, a ultra szybkie pasma już teraz mogą zapewnić połączenia o prędkości 10 Gbit/s. Po trzecie, dostrzegamy jasną wizję rozwoju technologii Internetu Rzeczy – podkreślił David Wang, Dyrektor Wykonawczy Zarządu i Przewodniczący Zarządu ds. Infrastruktry ICT w Huawei.

 

Zdaniem Wanga, w przyszłości przedstawiciele branży powinni wspólnie wypracować nowe standardy, częstotliwości, produkty, ekosystemy oraz aplikacje pod sieć 5.5G:

 

1. Najnowsze standardy i promocja badań nad nowymi technologiami

Konkretne standardy pomogą branżom związanym komunikacją mobilną rozwinąć sieci 5.5G według jasno określonej ścieżki. Firmy muszą pracować nad tym, aby obecna specyfikacja standardu 5G została zamrożona do pierwszego kwartału 2024 r., zgodnie z planem, co pomoże sieciom 5.5G zapewnić 10-krotnie lepszą wydajność. Jeśli chodzi o kolejne standardy, firmy powinny wspólnie badać, jakich osiągów infrastrukturalnych będzie wymagać 5.5G, aby wspierać nowe usługi. Pozwoli to zarówno zmaksymalizować potencjał sieci nowej generacji, jak i wydłużyć jej cykl życia.

 

2. Więcej częstotliwości dla ultra dużych przepustowości

Cała branża powinna móc w pełni wykorzystać pasma sub-100 GHz, aby osiągnąć ultra duże przepustowości. mmWave to kluczowe pasmo częstotliwości dla 5.5G. Operatorzy będą musieli nabyć ponad 800 MHz z tego pasma, jeśli chcą osiągnąć prędkość 10 Gbit/s. 6 GHz jest również potencjalnym ultra dużym pasmem dla 5.5G. Kiedy 6 GHz będzie promowane jako pasmo IMT na WRC-23, prawdopodobnie kraje będą musiały wystawić na aukcję widmo 6 GHz.

 

3. Bardziej zaawansowane sieci, chipy oraz urządzenia

Zarówno nowe sieci, jak i urządzenia muszą zostać zmodernizowane, aby zapewnić obsługę łączy 10 Gbit/s. W szczególności nowsze produkty będą opierać się na technologiach ELAA, które mogą obsługiwać ponad 1000 matryc antenowych odpowiednich dla pasm średniej i wysokiej częstotliwości, a do obsługi przepustowości 128T wymagana będzie technologia Massive MIMO. Ponadto konieczne będą dalsze innowacje w zakresie chipów i urządzeń 5.5G, aby były one bardziej inteligentne, zdolne do obsługi większej liczby urządzeń.

 

4. Sprawnie działający ekosystem 5.5G

Operatorzy i sprzedawcy sprzętu będą musieli poprawić plany dotyczące rozwoju sieci 5.5G, aby lepiej połączyć zarówno ludzi, jak i urządzenia. Natomiast sprzedawcy muszą dostosować koszty i modułowe możliwości do nowych scenariuszy zastosowań tych urządzeń.

 

5. Konsekwentny rozwój nowych, przełomowych aplikacji

W miarę rozwoju nowych standardów, częstotliwości, produktów i ekosystemów, 5.5G stanie się rzeczywistością, umożliwiając pojawienie się jeszcze większej liczby aplikacji. Interakcje wielozmysłowe zmienią sposób, w jaki się komunikujemy. Inteligentnie połączone pojazdy stworzą nową, mobilną przestrzeń i zostaną szeroko przyjęte przez społeczeństwo oraz krajowe gospodarki. Z kolei inteligentne połączenia w różnych gałęziach przemysłu doprowadzą do rozwiązania silosów branżowych, napędzając kompleksową modernizację przemysłu. Dlatego istotne jest, aby wszystkie podmioty z branży współpracowały w zakresie rozwoju nowych aplikacji.

Gospodarzem Global Mobile Broadband Forum 2022 jest Huawei wraz z partnerami branżowymi GSMA i GTI. To coroczne forum gromadzi operatorów sieci komórkowych, liderów branży i partnerów z całego świata, aby omówić, jak uczynić 5G sukcesem komercyjnym, ekologicznym oraz technologicznym.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: huawei.com/en/events/mbbf2022

Autor |2022-10-26T17:50:12+02:0026 października 2022 17:50|Kategorie: Huawei, Inne, Internet, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.