Jesteś tutaj:-, Huawei, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Zupełnie nowe doświadczenia z jazdy dzięki wyświetlaczowi Huawei AR-HUD debiutującemu na IAA MOBILITY 2021

Zupełnie nowe doświadczenia z jazdy dzięki wyświetlaczowi Huawei AR-HUD debiutującemu na IAA MOBILITY 2021

Na Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych AA Mobility w Monachium Huawei zaprezentował swoje najnowsze rozwiązanie AR-HUD (augmented reality head-up display). Dzięki niemu przednia szyba staje się wyświetlaczem FPV (first-person view), integrując zaawansowane technologie, służące poprawie bezpieczeństwa, jak i funkcje informacyjno-rozrywkowe, zapewniając zupełnie nowe doświadczenia z jazdy.

Huawei z powodzeniem zastosował najnowocześniejsze technologie, pracując nad zestawem rozwiązań Intelligent Automotive Optics Solution, w którym Huawei AR-HUD odgrywa istotną rolę. Wyświetlacz Huawei AR-HUD to niewielkie urządzenie generujące obraz UHD o dużej powierzchni, dzięki czemu łatwo dostosować je do różnych zastosowań. Umożliwia ono wyświetlanie informacji z deski rozdzielczej, nawigację w trybie rozszerzonej rzeczywistości, usprawnia wspomaganie prowadzenia czy ułatwia kierowanie pojazdem nocą lub w podczas mgły. Wśród możliwych zastosowań jest też dostarczanie treści rozrywkowych.

 

Nawigacja AR, zapewniająca bezpieczną jazdę na całej trasie

Technologia HUD po raz pierwszy została zastosowana w myśliwcach, w których zapewniła znaczną poprawę bezpieczeństwa lotu. Następnie przeniesiono ją do motoryzacji. AR-HUD zaprezentowany przez Huawei zapewnia pole widzenia (FOV) 13° x 5°, co oznacza, że 70-calowy wirtualny obraz jest wyświetlany 7,5 m przed kierowcą. AR-HUD wyświetla na dole informacje z deski rozdzielczej, nie zasłaniając kierowcy widoku, a tym samym umożliwiając bezpieczną jazdę. Rozwiązanie zapewnia również informacje nawigacyjne wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość. Dzięki temu dopasowują się one do powierzchni drogi i w razie potrzeby obejmują wiele pasów ruchu. Mogą na przykład zaoferować precyzyjne wskazówki na skrzyżowaniu o trzech pasach ruchu. Przy wykorzystaniu AR-HUD możliwe jest także precyzyjne zidentyfikowanie pozostałych uczestników ruchu drogowego – zarówno pojazdów, jak i pieszych – w warunkach utrudniających widoczność, znacznie poprawiając bezpieczeństwo jazdy nawet nocą.

 

Rozrywka i pełniejsze informacje

Huawei AR-HUD umożliwia wyświetlanie ponad 100 PPD full-HD i zapewnia jasny, w pełni kontrastowy i niezniekształcony obraz. Użytkownicy mogą dzięki niemu cieszyć się doskonałymi wrażeniami z odtwarzania zarówno audio, jak i wideo. Pasażer z przodu (lub kierowca, gdy pojazd jest zaparkowany) zyskuje możliwość oglądania filmów HD, prowadzenia rozmów wideo, czy nawet grania. Co więcej, dzięki zsynchronizowaniu ulubionych miejsc i map, AR-HUD wyświetla informacje o parkingach, restauracjach, centrach handlowych, kinach i stacjach benzynowych w czasie rzeczywistym.

Huawei AR-HUD jest kompaktowy i charakteryzuje się dużym polem widzenia. Pasuje do wielu modeli pojazdów. Tradycyjny HUD może powodować smużenie i zawroty głowy. Aby rozwiązać ten problem, Huawei wykorzystał technologie algorytmów i unikalne rozwiązanie ścieżki optycznej, poprawiając tym samym rozdzielczość i eliminując dyskomfort występujący w tradycyjnych HUDach.

 

Huawei AR-HUD wykorzystuje innowacyjny silnik wyświetlania optycznego i technologie optyki przestrzennej, aby przełamać ograniczenia tradycyjnych rozwiązań i stworzyć zupełnie nowe doświadczenie służące bezpiecznej jeździe. W kolejnych etapach, AR-HUD będzie ewoluował w kierunku jeszcze większego obrazu, wyższej rozdzielczości i technologii 3D, aby zapewnić super wizję, niespotykaną nigdy przedtem. Huawei będzie nadal inwestować w badania i rozwój technologii optycznych, a także rozwijać szeroką gamę związanych z nimi produktów do zastosowań zarówno w pojazdach jak i innych dziedzinach, przyczyniając się tym samym do rozwoju wielu branż – Kevin Huang, prezes Huawei General Optical Applications Product Line.

Autor |2021-09-10T14:47:33+02:0010 września 2021 19:00|Kategorie: Aplikacje, Huawei, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.