Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Huawei, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Praca, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Huawei: technologie all-flash dla centrów danych kluczowe, aby utrzymać tempo cyfrowej rewolucji

Huawei: technologie all-flash dla centrów danych kluczowe, aby utrzymać tempo cyfrowej rewolucji

Huawei konsekwentnie rozwija swoje portfolio usług centrodanowych, by jeszcze efektywniej wspierać organizacje w ich cyfrowej transformacji. Wspólnie z IDC firma opracowała pierwszy na rynku kompleksowy przewodnik po technologiach all-flash data center. Od podstaw zarysowuje on proces budowy nowoczesnego centrum danych, skoncentrowanego na wsparciu przedsiębiorstw w procesach digitalizacyjnych we wszystkich branżach.

Wdrażanie innowacji w centrach danych to nieunikniona inwestycja dla firm na całym świecie, szczególnie teraz, gdy coraz bardziej przybliżamy się do epoki inteligentnych rozwiązań w każdej praktycznie branży. Modernizacja infrastruktury IT w przedsiębiorstwach coraz częściej obejmuje innowacje w zakresie gromadzenia danych, sprawności działania w czasie rzeczywistym, energooszczędności czy inteligentnego zarządzania. Potrzeby firm i organizacji nie ograniczają się bowiem już jedynie do większych możliwości storage’owych.

Huawei wspólnie z IDC przekonują, że współczesne centrum danych typu all-flash, oparte na najnowocześniejszych rozwiązaniach SSD, powinno móc wykorzystywać co najmniej 90 proc. pojemności stosowanych pamięci masowych. Jednocześnie tego typu centrum powinno gwarantować firmom wysoki poziom niezawodności, krótki czas reakcji oraz efektywność energetyczną. Centra danych typu all-flash w najbliższych latach odgrywać będą kluczową rolę w rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw, bazujących na wykorzystaniu nowoczesnych aplikacji i analizie danych.

 

Opracowany przez IDC i Huawei dokument pokazuje ponadto najlepsze praktyki wdrożeniowe na bazie przykładów z branży finansowej, operatorskiej czy opieki zdrowotnej, demonstrując przy tym szereg nowych zastosowań:

  • Systemy all-flash nie są już ograniczone do określonych aplikacji i obciążeń roboczych, centra danych tego typu można wdrażać obecnie w celu zaspokojenia krytycznych i dodatkowych obciążeń roboczych w różnych środowiskach, elastycznie, w zależności od potrzeb.
  • Lokalne i globalne rekomendacje dotyczące zielonej energii stopniowo stają się wymogiem w wielu sektorach i firmach. Centrum danych typu all-flash to rozsądny wybór i kolejny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju.
  • Sieci centrów danych ewoluują w kierunku sieci typu all-IP. Przewiduje się, że mechanizm przesyłania danych między komputerem i dyskiem SSD za pośrednictwem sieci (NVMe over Fabrics) będzie katalizatorem dla innowacji w architekturze transmisji. Dzięki temu podejściu uda się osiągnąć wyższą wydajność i uprościć zarządzanie O&M, zwłaszcza w architekturze zdezagregowanej pod kątem obliczeń i pamięci masowej.

 

Cyfrowa transformacja stawia przed przedsiębiorstwami wiele nowych wyzwań, w tym te związane z analizą danych w czasie rzeczywistym. Infrastruktura IT oparta na nowoczesnych pamięciach masowych jest obecnie głównym kierunkiem rozwoju. Zapewnia optymalne opóźnienia dla obciążeń roboczych i wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, takie jak SI, uczenie maszynowe i głębokie uczenie dla zwiększenia poziomu automatyzacji. Taka infrastruktura gwarantuje również wysoką współbieżność danych przy krótkich czasach reakcji, co jest istotne przy stałym rozwoju organizacji i dodawaniu nowych obciążeń roboczych.

W przyszłości infrastruktura cyfrowa będzie wszechobecna, wspierając kompleksowo pełny cykl życia danych. Środowiska typu all-flash będą wspierać rozwój rozwiązań interdomenowych, oferując przy tym inteligentny system zarządzania, który obniża koszty i złożoność zarządzania centrum danych, zapewniając jednocześnie wyższą wydajność i niezawodność.Autor |2021-08-11T09:28:00+02:0011 sierpnia 2021 08:00|Kategorie: Aplikacje, Bezpieczeństwo, Huawei, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Praca, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.