Jesteś tutaj:-, Huawei, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Huawei wspiera Serock w budowie smart city

Huawei wspiera Serock w budowie smart city

Firma Huawei Polska podpisała porozumienie o współpracy z Miastem i Gminą Serock, której celem jest uczynienie z Serocka innowacyjnego i ekologicznego miasta. Wdrożenie standardów smart city ma nastąpić poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii i rozwiązań sieciowych.

Terry Dong, dyrektor zarządzający Huawei Enterprise Polska oraz Artur Borkowski, Burmistrz Miasta i Gminy Serock podpisali 17 czerwca porozumienie ws. współpracy. Jej celem jest realizacja projektu Serock SmartCity, obejmującego cyfryzację gminy, w tym rozwój technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz zwiększenie dostępności sieci światłowodowej dla mieszkańców i wdrożenie rozwiązań niwelujących oddziaływanie człowieka na środowisko naturalne.

 

W czasach, gdy większość z nas nie tylko pracuje, ale i załatwia sprawy urzędowe zdalnie, inwestycje w nowoczesne rozwiązania IT, sieci 5G i światłowody są konieczne, aby stworzyć optymalną infrastrukturę cyfrową. To właśnie ona jest kamieniem węgielnym każdego inteligentnego miasta. Cieszę się, że Huawei może być partnerem Serocka w jego cyfrowym rozwoju. Globalnie zdobyte doświadczenie Huawei stawia nas w idealnej pozycji, aby pomóc miejskim społecznościom w stymulowaniu innowacji i rozwoju, który ma uczynić miasto bardziej atrakcyjnym dla mieszkańców czy przedsiębiorstw oraz inwestorów – powiedział Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska.

 

Współpraca zakłada wymianę doświadczeń miedzy władzami lokalnymi, a ekspertami Huawei. Na jej dalszych etapach obie strony chcą zaangażować się w budowę i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań oraz analizowanie ich efektywności. Stale rosnąca populacja miasta i całej gminy Serock kreśli przed władzami lokalnymi wyzwania, których skala i natężenie nie znajdują precedensu w historii gminy.

 

Ostatni rok uświadamia nam, że technologie cyfrowe, do których wielu z nas dotychczas podchodziło z pewną dozą nieufności, są niezbędnym narzędziem naszego codziennego życia. To one pozwoliły nam przetrwać okres pandemii i w wielu przypadkach umożliwiły utrzymanie aktywności zawodowej. Widząc te zależności chcemy rozwijać dostępność najnowszych technologii dla mieszkańców Miasta i Gminy i cieszymy się że zyskujemy w tym zadaniu potężnego sojusznika – podkreślił Artur Borkowski, Burmistrz Miasta i Gminy Serock.

 

Według różnych raportów, na początku 2020 roku było już ponad 5,5 tys. smart cities na świecie. Idea smart city nie jest tylko futurystyczną wizją miasta wypełnionego robotami i autonomicznymi rozwiązaniami. To przede wszystkim filozofia efektywnego i oszczędnego wykorzystania zasobów i najnowszych technologii z korzyścią dla mieszkańców i otaczającej miasto przyrody.

Szacuje się, że do 2050 r. 68 proc. światowej populacji będzie mieszkać na obszarach miejskich. W miarę jak miasta przechodzą w kierunku inteligentnego zarządzania, Huawei pomaga w dostarczaniu technologii cyfrowych do każdej osoby, domu i organizacji, aby stworzyć w pełni połączony, inteligentny świat. Firma Huawei pomogła już stworzyć ponad 160 inteligentnych miast w ponad 100 krajach i regionach.Autor |2021-06-18T18:56:48+01:0018 czerwca 2021 18:56|Kategorie: Aplikacje, Huawei, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.