Jesteś tutaj:-, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Huawei optymalizuje swoją ofertę, by dostosować się do sytuacji na globalnych rynkach

Huawei optymalizuje swoją ofertę, by dostosować się do sytuacji na globalnych rynkach

W Shenzen już po raz 18 odbyła się konferencja Huawei Analyst Summit. Na miejscu oraz zdalnie wzięło w niej udział ponad 400 gości – w tym analitycy branżowi i finansowi, kluczowi liderzy opinii i przedstawiciele mediów z całego świata.

Eric Xu, rotacyjny prezes Huawei, podzielił się podczas wydarzenia wynikami biznesowymi firmy w 2020 roku oraz przedstawił 5 strategicznych inicjatyw Huawei na przyszłość. Według niego, kluczem do dalszego sukcesu firmy będzie:

 • Optymalizacja portfolio, mająca na celu zwiększenie biznesowej odporności. W ramach tych działań, Huawei deklaruje wzmocnienie swoich kompetencji związanych z oprogramowaniem oraz dalsze inwestycje w nowe obszary, które są mniej podatne na zmiany w otoczeniu zewnętrznym. Huawei będzie rozwijał się także w kierunku produkcji komponentów do inteligentnych pojazdów.
 • Maksymalizacja wartości 5G i zdefiniowanie 5,5G we współpracy z partnerami z branży. Huawei deklaruje dalsze napędzenie ewolucji technik komunikacyjnych.
 • Zapewnienie płynnych, zorientowanych na użytkownika i inteligentnych doświadczeń, we wszystkich scenariuszach.
 • Wprowadzanie innowacji w celu zmniejszenia zużycia energii i współtworzenia świata bazującego na odnawialnych źródłach energii.
 • Zapewnienie ciągłości łańcucha dostaw.

 

Odbudowanie zaufania i przywrócenie współpracy w całym globalnym łańcuchu dostaw półprzewodników ma kluczowe znaczenie dla przywrócenia branży na właściwe tory – Eric Xu, rotacyjny prezes Huawei

„W przyszłości być może nadal będziemy znajdować się w złożonym i niestabilnym środowisku globalnym. Odrodzenie się COVID-19 i niepewności geopolityczne będą stanowić ciągłe wyzwania dla każdej organizacji, biznesu i kraju. Głęboko wierzymy, że technologia cyfrowa może zapewnić świeże rozwiązania problemów, przed którymi wszyscy stoimy i przed którymi będziemy stawali. Będziemy więc nadal wprowadzać innowacje i napędzać cyfrową transformację wraz z naszymi klientami i partnerami, aby zapewnić cyfrowe rozwiązania każdej osobie, domowi i organizacji. Aby stworzyć w pełni połączony, inteligentny świat” – dodał.

 

William Xu, dyrektor zarządu i prezes Instytutu Badań Strategicznych Huawei, rozpoczął swoje przemówienie od omówienia wyzwań, które wpłyną na dobrobyt społeczny w ciągu następnej dekady. Wymienił wśród nich między innymi starzenie się populacji i coraz większe zużycie energii. Podzielił się także wizją inteligentnego świata 2030 według Huawei. Obejmuje ona dziewięć wyzwań technologicznych i proponowanych kierunków działań badawczych:

 1. Zdefiniowanie 5.5G do obsługi setek miliardów połączeń.
 2. Rozwój optyki w nanoskali w celu wykładniczego wzrostu pojemności światłowodów.
 3. Optymalizacja protokołów sieciowych w celu połączenia wszystkiego ze wszystkim.
 4. Zapewnienie zaawansowanej mocy obliczeniowej, wystarczająco wydajnej, aby wspierać inteligentny świat.
 5. Wydobywanie wiedzy z ogromnych ilości danych w celu osiągnięcia przełomów w przemysłowej sztucznej inteligencji.
 6. Wyjście poza architekturę von Neumanna w celu stworzenia 100-krotnie gęstszych systemów pamięci masowej.
 7. Połączenie przetwarzania i detekcji w celu uzyskania hiperrealistycznego, multimodalnego doświadczenia.
 8. Umożliwienie ludziom bardziej proaktywnego dbania o swoje zdrowie poprzez stały monitoring parametrów życiowych.
 9. Budowa inteligentnego Internetu Energii do wytwarzania, magazynowania i wykorzystywania bardziej ekologicznej energii elektrycznej.

 

W nadchodzącej dekadzie możemy spodziewać się wielu znaczących zmian mających pozytywny wpływ na społeczeństwo. Aby je wpierać, mamy nadzieję połączyć siły z różnymi branżami, środowiskiem akademickim, instytutami badawczymi i twórcami aplikacji i razem stawić czoła uniwersalnym wyzwaniom stojącymi dziś przed ludzkością. Mając jasną wspólną wizję, wszyscy mamy do odegrania rolę w pracy nad wzmocnieniem połączeń, szybszym przetwarzaniem i oszczędzaniem energii. Razem możemy rozwijać się w kierunku inteligentnego świata 2030 roku – William Xu, dyrektor zarządu i prezes Instytutu Badań Strategicznych Huawei

 

Pierwszy Huawei Global Analyst Summit odbył się w 2004 roku i od tego czasu odbywa się corocznie. Tegoroczne spotkanie, odbywające się pod hasłem „Budowanie w pełni połączonego, inteligentnego świata”, trwa od 12 do 14 kwietnia i obejmuje szereg sesji, podczas których branżowi eksperci z całego świata mogą podzielić się wyjątkowymi spostrzeżeniami i omówić przyszłe trendy.Autor |2021-04-13T09:52:23+02:0013 kwietnia 2021 11:00|Kategorie: Huawei, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.