Jesteś tutaj:-, Huawei, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Raport Dell’Oro: Huawei globalnym liderem rynku infrastruktury telekomunikacyjnej

Raport Dell’Oro: Huawei globalnym liderem rynku infrastruktury telekomunikacyjnej

Huawei wyraźnie poprawił swoją pozycję lidera wśród dostawców sprzętu telekomunikacyjnego. W roku 2020 firma miała 31 proc. udziałów w globalnym rynku, wyprzedzając konkurentów – wynika z najnowszego raportu Dell’Oro Group.

Jak podają analitycy firmy badawczej Dell’Oro, w ubiegłym roku Huawei zwiększył swój udział na tym rynku o 3 punkty procentowe względem 2019 r. Cały rynek odnotował natomiast w tym czasie 7-procentowy wzrost wartości, spowodowany stałym rozwojem infrastruktury 5G na świecie.

Według obliczeń analityków, siedmiu największych dostawców sprzętu podzieliło między siebie od 80% do 85% całego rynku. Do największych producentów w tym segmencie należą – oprócz Huawei – Nokia, Ericsson, ZTE, Cisco, Ciena i Samsung. Łączny udział w rynku dostawców z miejsc 2 i 3 jest nadal mniejszy niż indywidualny wynik Huawei.

Analitycy przewidują, że w tym roku ogólny rynek sprzętu telekomunikacyjnego wzrośnie o 3 do 5 proc. W metodologii Dell’Oro rynek sprzętu telekomunikacyjnego obejmuje produkty dla dostępu szerokopasmowego, transmisji mikrofalowej i optycznej, sieci rdzeniowej i radiowej, routerów SP i przełączników klasy operatorskiej.Autor |2021-03-10T15:54:32+02:0010 marca 2021 15:54|Kategorie: Android, Huawei, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.