Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Nowy wymiar studiowania – Huawei Polska i Akademia Leona Koźmińskiego zacieśniają współpracę

Nowy wymiar studiowania – Huawei Polska i Akademia Leona Koźmińskiego zacieśniają współpracę

Akademia Leona Koźmińskiego i Huawei Polska od dziś udostępniają studentom jedno z najbardziej innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych – Huawei IdeaHub. To kolejna, po uruchomieniu studiów podyplomowych „Zarządzanie cyberbezpieczeństwem” oraz programu ICT Academy wspólna inicjatywa Huawei i ALK na rzecz rozwoju polskiej nauki.

Huawei IdeaHub to wyróżnione w ubiegłorocznym plebiscycie Red Dot Design Award nowoczesne narzędzie, zwiększające możliwości inteligentnego biura, czy – jak w tym przypadku – inteligentnej sali edukacyjnej. Łączy w sobie funkcje inteligentnego rozpoznawania pisma odręcznego, wideokonferencji w wysokiej rozdzielczości i bezprzewodowego udostępniania treści. Urządzenie jest wyposażone w dwa zaawansowane układy system on chip. Dzięki zastosowaniu algorytmów sztucznej inteligencji, umożliwia ono wydajne obliczenia i tworzenie wykresów. Z kolei aż 12 wbudowanych mikrofonów, a także głośniki i kamera 4K, znacząco zwiększają efektywność komunikacji. Wykorzystane technologie umożliwiają m.in.  automatyczne przekazywanie studentom notatek przygotowanych przez prowadzącego podczas zajęć. Komunikacja z urządzeniami zewnętrznymi odbywa się bezprzewodowo.

Bardzo cieszy nas ta współpraca z Huawei, która pozwala na rozwijanie zarówno zdalnych jak i hybrydowych formatów nauczania na zupełnie innym poziomie. Traktujemy to jako kolejny element ambitnego procesu naszej cyfrowej transformacji – dr hab. Aleksandra Przegalińska-Skierkowska, prorektorka ds. współpracy międzynarodowej i ESR oraz kierowniczka studiów licencjackich Management and Artificial Intelligence.

Wyposażenie inteligentnej sali to kolejny element współpracy pomiędzy Huawei Polska i ALK. W semestrze jesiennym po raz pierwszy ruszyły studia podyplomowe z zarządzania cyberbezpieczeństwem, na których wykładał i których program współtworzył Rafał Jaczyński, regionalny dyrektor ds. cyberbezpieczeństwa w Huawei. Z kolei wskutek dołączenia do programu Huawei ICT Academy, studenci Akademii Leona Koźmińskiego otrzymali już dostęp do kilku poziomów szkoleń, w ramach których mogą poszerzyć swoją wiedzę w zakresie technologii takich jak 5G, big data, sztuczna inteligencji czy chmura obliczeniowa.

Jesteśmy firmą, która kilkanaście procent swoich przychodów przeznacza na badania i rozwój. Inwestowanie we współpracę na rzecz nauki w krajach, w których działamy, jest więc dla nas zupełnie naturalnym krokiem, a Polska, między innymi z uwagi na ulokowane w Warszawie centrum R&D, ale także centralę na 28 krajów europejskich, jest dla Huawei szczególnie istotnym rynkiem. Jestem przekonany, że dzięki współpracy z polskimi uczelniami, w tym przypadku z Akademią Leona Koźmińskiego, w przyszłości na polskim rynku pracy specjaliści będą jeszcze lepiej wykształceni, na czym zyskają wszyscy – Ryszard Hordyński, dyrektor ds. komunikacji i strategii w Huawei Polska.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile