Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Wydarzenia-Studenci chcą poznawać nowe technologie

Studenci chcą poznawać nowe technologie

Finał 7.edycji Seeds For The Future

50 uczestników wybranych spośród licznych zgłoszeń, 5 dni pełnych szkoleń z obszaru technologii informacyjno-komunikacyjnych prowadzonych przez światowych ekspertów, wiele nowych kontaktów i doświadczeń międzykulturowych – tak w skrócie można podsumować tegoroczną, siódmą już edycję flagowego programu edukacyjnego Huawei Seeds For The Future 2020 w Polsce. Cykl szkoleń i warsztatów z technologii ICT w tym roku odbył się w formule online w dniach 23-27 listopada, gromadząc najzdolniejsze studentki i studentów z uczelni z całej Polski. Znani są już zwycięzcy – 10 najzdolniejszych uczestników, którzy otrzymają nowoczesny sprzęt od Huawei.

Firma Huawei, jako światowy lider w dostarczaniu usług telekomunikacyjnych, od lat inwestuje w rozwój młodych talentów. Jednym z najważniejszych działań edukacyjnych jest program Seeds For The Future, który wspiera naukę praktycznych umiejętności wśród studentów zainteresowanych nowymi technologiami.

Intensywny tydzień z ICT

W tegorocznej edycji spośród nadesłanych aplikacji zostało wyłonionych 50 uczestników, którzy zostali oficjalnie powitani w tegorocznej edycji, podczas transmitowanej na żywo globalnej Ceremonii Otwarcia Seeds For The Future. Gośćmi honorowymi wydarzenia i uczestnikami panelu dyskusyjnego byli Leszek Ślazyk – politolog, publicysta, ekspert ds. Chin i twórca portalu chiny24.com, dr hab. Michał Goliński, prof. Szkoły Głównej Handlowej oraz Wiktor Warchałowski, CEO i współzałożyciel uczelnianego spin-offu Airly.

Szkolenia i kursy 7. edycji Seeds For The Future obejmowały takie tematy jak trendy w rozwoju sztucznej inteligencji, zastosowania technologii 5G, obliczenia w chmurze danych czy zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem, ale także szkolenie z przywództwa czy kursy związane z kulturą tradycyjnych i współczesnych Chin.

Ceremonia Zamknięcia Seeds For The Future odbyła się 27 listopada, gromadząc podczas transmisji online uczestników oraz gości panelu dyskusyjnego – dr inż. Przemysława Sękalskiego z Politechniki Łódzkiej, Paulinę Brym-Ciubę, COO Start Up Hub Poland oraz Agnieszkę Pietrzak z Research & Development Centre Huawei.

Technologie informacyjne i komunikacyjne są obecnie jedną z najszybciej rozwijających się branż. Efektem tego jest potrzeba kształcenia utalentowanych specjalistów z zarówno teoretyczną wiedzą jak i praktycznym doświadczeniem, którzy poradzą sobie z wyzwaniami transformacji cyfrowej. Uzupełnianie i poszerzanie wiedzy o ICT w ramach programów edukacyjnych, szkoleń i kursów to doskonała metoda nie tylko do stworzenia podwalin swojej przyszłej kariery naukowej czy zawodowej w obszarze technologii, ale też niejednokrotnie okazja do odkrycia pasji związanej z tą dziedziną” – mówi dr inż. Przemysław Sękalski z Politechniki Łódzkiej.

 

Najzdolniejsi nagrodzeni

Ogłoszone zostały już wyniki trwającego w trakcie programu konkursu, którego zwieńczeniem są nagrody – Laptopy Huawei Matebook 13 2020 (miejsca 1-3), Tablety Huawei MatePad Pro Wifi (miejsca 4-6) oraz bezprzewodowe słuchawki Huawei FreeBuds 3 (miejsca 7-10). Trafią one do 10 uczestników, którzy wykazali się największą wiedzą, aktywnością i najlepiej poradzili sobie z testem podsumowującym. W pierwszej dziesiątce 7. Edycji Seeds For The Future znalazły się studentki i studenci z Politechniki Warszawskiej (3 osoby), Uniwersytetu Warszawskiego (3 osoby) oraz Szkoły Głównej Handlowej, Politechniki Śląskiej, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Gdańskiej.

Program „Seeds For The Future” był ciekawym doświadczeniem, które pozwoliło mi pogłębić wiedzę na interesujące mnie tematy takie jak sztuczna inteligencja czy technologia 5G. Do udziału w programie serdecznie zachęcam wszystkich entuzjastów technologii, którzy również chcą poszerzyć swoje horyzonty” – powiedział o swoim udziale Bartłomiej Gajda, jeden spośród 10. nagrodzonych studentów.

 

Potrzeba więcej kobiet w nowych technologiach

Program Seeds For The Future to najważniejszy projekt edukacyjny Huawei, który przez współpracę m.in. z lokalnymi władzami i organizacjami edukacyjnymi, oraz wykorzystanie innowacji, pomaga rozwijać lokalne talenty ICT.

Dla wielu uczestników udział w Seeds For The Future może stanowić pierwszy krok do kariery w sektorze nowych technologii. Dlatego szczególnie cieszy nas, że w tym roku aż 36% uczestników Seeds for The Future to studentki. Kobiety stanowią 51% społeczeństwa, ale w branży technologicznej – tylko 20%. Różnorodność przynosi korzyści nam wszystkim, bo im bardziej się od siebie różnimy, tym więcej się od siebie uczymy i tym bardziej się rozwijamy. Mam nadzieję, że kobiety będą miały coraz większy wpływ na branżę technologiczną” – mówi Alicja Tatarczuk, Public Affairs & CSR Manager Huawei.

 

Potrzebę wspierania większego udziału kobiet w nowych technologiach zauważają także sami studenci.
Moim zdaniem należy przełamywać – gdzieniegdzie wciąż żywe – krzywdzące stereotypy na temat kobiet w nowych technologiach oraz nagłaśniać nasze sukcesy, abyśmy mogły rozwijać kariery naukowe i zawodowe w przyjaznych środowiskach, które zauważą nasz potencjał i docenią nas na równi z mężczyznami. Przez wieki osiągnięcia kobiet w nauce i technice były na dalszym planie, a obecnie, dzięki rosnącemu dostępowi do informacji, możemy wybrzmieć własnym głosem na temat naszych osiągnięć w świecie nowych technologii i przetrzeć ścieżki dla innych kobiet

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.