Jesteś tutaj:-, Newsy, Poradniki, Promocje, Sprzęt, Sprzęt sieciowy-Przegląd produktów na świąteczny prezent od TP-Link

Przegląd produktów na świąteczny prezent od TP-Link

Jeśli zastanawiamy się co kupić fanom komputerów, gier, muzyki lub gadżetów elektronicznych, którzy w dodatku potrzebują szybkich  i stabilnych połączeń z Internetem, to warto przyjrzeć się ofercie TP-Link. Producent ten oferuje wiele produktów, które mogą świetnie nadawać się na prezent.

Deco X20 – nowy system Mesh w standardzie WiFi 6

Jeśli mamy problem z pokryciem zasięgiem sieci w dużym budynku to warto skorzystać z technologii Mesh. Deco X20 od TP-Linka pozwala na zbudowanie wydajnej sieci WiFi w mieszkaniach, bądź domach jednorodzinnych o dużej powierzchni, w których występują problemy z zanikającym sygnałem sieci bezprzewodowej lub zbyt długim buforowaniem. Model obsługuje standard WiFi 6, dzięki czemu zapewnia niesamowite prędkości, zasięg, pojemność oraz stabilność transmisji.

Domownicy nie muszą już martwić się o przerwane połączenia. Dzięki technologii TP-Link Mesh i zastosowaniu protokołów roamingowych 802.11k/v/r urządzenia z serii Deco współpracują ze sobą i tworzą jednolitą sieć WiFi. Podczas przemieszczania się po domu z telefonem czy tabletem, zawsze połączy się on z jednostką Deco oferującą najlepsze parametry, bez przerywania transferu.

deco x20

Deco X20 pracuje w standardzie WiFi 802.11ax, wspartym przez modulację 1024-QAM oraz długi symbol OFDM i zapewnia prędkości dochodzące do 1,8 Gb/s w dwóch pasmach – do 1201 Mb/s w paśmie
5 GHz oraz do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Dzięki kolorowaniu BSS i technologii Beamforming zastosowanemu w urządzeniach Deco X20, trzy routery Deco mogą objąć swoim zasięgiem dom
o powierzchni nawet do 540 m2. Połączenia bezprzewodowe i opcjonalne łącze rezerwowe Ethernet łączą wszystkie jednostki Deco, zapewniając niespotykaną płynność przełączania. W razie potrzeby wystarczy dodać kolejną jednostkę Deco, by zwiększyć zasięg WiFi. W praktyce oznacza to, że każdy z użytkowników może swobodnie grać bez opóźnień w przesyle lub oglądać filmy jakości 8K, ciesząc się nieskazitelnością obrazu i dźwięku nawet wtedy, gdy w tym samym czasie pozostali domownicy generują na swoich urządzeniach wzmożony ruch danych.

Technologia WiFi 6  to przełom w łączności bezprzewodowej. Aż czterokrotnie zwiększa przepustowość urządzeń  w sieci o intensywnym ruchu danych. Z Deco X20 kompleksowo połączysz nawet 150 urządzeń w domu. Rozgrywka on-line, rozmowy wideo czy oglądanie filmów w jakości HD nie stanowią problemu nawet wtedy, gdy w tym samym czasie pracuje wiele urządzeń, które także obciążają łącze intensywną transmisją danych.

Za bezpieczeństwo transmisji danych odpowiada szyfrowanie WPA3 oraz funkcja TP-Link HomeCare™, które pomagają utworzyć dostosowaną do potrzeb każdego, bezpieczną sieć bezprzewodową. Teraz domownicy mogą chronić swoje wrażliwe dane, ograniczyć dostęp do treści dzieciom czy gościom. Deco X20 wyposażono także w antywirusa oraz QoS (Quality of Service), aby korzystanie z Internetu było w pełni bezpieczne i wydajne.

Konfiguracja i zarządzanie Deco X20 są banalnie proste. Wystarczy pobrać i zainstalować aplikację TP-Link Deco, dostępną na urządzenia z systemem Android i iOS, a następnie podążać za wskazówkami wyświetlanymi na ekranie smartfona. Deco zajmie się resztą, łącznie z wyborem najlepszych miejsc do instalacji urządzeń. Dodatkowo ten niezawodny mesh może być zarządzany za pomocą Amazon Alexa.

Deco X20 jest już dostępne w 3-packach w cenie około 1600 zł. Urządzenia zostały objęte 3-letnią gwarancją producenta.

Więcej informacji na temat Deco X20 dostępnych jest na stronie internetowej producenta.

 

TP-Link Archer AX10 i AX50 – routery WiFi 6 w przystępnej cenie

Archer AX50 działa w dwóch pasmach sieci bezprzewodowej o łącznej przepustowości do 2402Mb/s w paśmie 5GHz i do 574Mb/s w paśmie 2,4GHz. Archer AX10 to także dwupasmowe urządzenie, które oferuje prędkości do 1201Mb/s w paśmie 5GHz oraz 300Mb/s w paśmie 2,4GHz.

Oba modele zostały wyposażone w liczne technologie wspomagające, które oferują jeszcze większą wydajność sieci bezprzewodowej. Dzięki OFDMA i MU-MIMO routery zapewniają podłączonym urządzeniom czterokrotnie większą przepustowość i lepsze wykorzystanie pasma, niż dotychczas dostępne routery w standardzie 802.11ac.

archer ax10

Cztery zewnętrzne anteny o wysokim zysku oraz technologia transmisji kierunkowej (Beamforming) w obu modelach pozwalają na utworzenie silnej i niezawodnej sieci bezprzewodowej, dostępnej na powierzchni całego domu. Natomiast kolorowanie BSS zapewnia płynne i stabilne połączenia, redukując zakłócenia sygnału generowane na przykład przez sieci bezprzewodowe rozgłaszane
w sąsiednich mieszkaniach.

Wykorzystując technologię Smart Connect routery automatycznie wybierają najlepsze pasmo dla każdego sprzętu połączonego z siecią. Innym rozwiązaniem pozwalającym optymalizować wydajność WiFi jest Airtime Fairness. Działanie tej technologii polega na promowaniu wydajniejszych użytkowników bezprzewodowych, którzy są w stanie przesłać większą ilość danych w żądanym przedziale czasu.

Archer AX50 został wyposażony w 4 gigabitowe porty LAN oraz port USB 3.0. Funkcja Target Wake Time umożliwia podłączonym urządzeniom negocjację czasu i częstotliwości wybudzania w celu wysłania lub pobrania danych. W ten sposób w istotny sposób przyczynia się to do wydłużenia czasu uśpienia urządzeń i pracy baterii. Zastosowany Chipset Intel® Home WiFi znacznie zwiększa prędkości przetwarzania, zapewniając doskonałą wydajność WiFi 6 Gig+. System HomeCareTM z wbudowanym antywirusem od TrendMicro pozwala skutecznie chronić domową sieć przed cyberatakami. Rodzice z pewnością będą zadowoleni z funkcji kontroli rodzicielskiej, dzięki której zastosują blokadę dostępu do wybranych zasobów sieciowych i treści
w Internecie. Wystarczy ustawić listy adresów URL dostępnych lub zablokowanych z poziomu danej sieci. Wykorzystując  harmonogramy można określić także pory dostępu dla poszczególnych urządzeń łączących się z siecią.

Archer AX10 posiada 4 gigabitowe porty LAN. Trzyrdzeniowy procesor o taktowaniu 1,5 GHz zapewnia moc, która z łatwością udźwignie intensywną transmisję danych, dbając o to, by opóźnienia utrzymywały się na bardzo niskim poziomie.

Routery można w bardzo prosty sposób skonfigurować za pomocą aplikacji Tether dostępnej na urządzenia z systemem Android oraz iOS. Oba modele są także kompatybilne z Amazon Alexa, więc można nimi sterować za pomocą poleceń głosowych – np. zaprosić zaufaną osobę do sieci lub stworzyć odrębną sieć dla gości.

Archer AX10 oraz Archer AX50 polecane są dla wszystkich wymagających użytkowników, którzy chcieliby w pełni wykorzystać możliwości jakie oferuje technologia WiFi 6. To także doskonały wybór dla wszystkich, którzy akurat stoją przed wyborem nowego routera. WiFi 6 to standard, który dopiero będzie się rozwijał. Zakup każdego z tych urządzeń będzie więc inwestycją na długie lata. Cena Archera AX50 to ok. 700zł, natomiast Archera AX10 ok. 400zł.

A może potrzeba energii ? TL-PB20000 – Litowo-polimerowy bank energii 20000mAh od TP-Link

W dobie smartfonów, smartwatchy i wielu innych urządzeń, które potrzebują zasilania,  powerbanki okazują się bardzo przydatne w codziennym funkcjonowaniu. Dostępne na rynku modele różnią się wielkością, kształtem i oczywiście pojemnością. TP-Link ma w swojej ofercie kilka powerbanków a największy z nich ma pojemność 20000 mAh.  Oznaczony symobolem TL-PB20000 powerbank wyposażony jest w litowo-polimerowe ogniwa. Takie ogniwa pozwalają na budowę cieńszych urządzeń, które łatwiej jest upchnąć w kieszeni.  Urządzenie waży 376 gramów a jego wymiary 157x65x24 mm.

tp pb20000

Powerbank wyposażono w 2 porty USB do ładowania, każdy o natężeniu 2.1A. Producent podkreśla, że oba porty samoczynnie dostosują moc ładowania do podłączonego urządzenia, co ma zagwarantować z jednej strony szybkość ładowania a z drugiej zabezpieczyć urządzenia przed zwarciami, przepięciami  i przeładowaniem. W trakcie użytkowania do urządzenia możemy  podłączyć np. 2 smartfony, które zostaną naładowane do pełna w ciągu jednej do dwóch godzin. Jednocześnie można też ładować sam powerbank.

TL-PB20000 pozwoli nam na prawie pięciokrotne naładowanie iPhone Xs do pełna. Urządzenie wyposażono w diody sygnalizujące poziom naładowania a w zestawie znajdziemy jeszcze kabel micro-USB do ładowania. Ładowanie samego powerbanka przebiega z natężeniem 2.1A przy napięciu 5V co pozwala naładować go od zera do 100% w ciągu ok 5 godzin.

Powerbank TP Link TL-PB20000 kosztuje ok 120 zł i jest przydatnym akcesorium dla osób aktywnie korzystających ze smartfonów i innych przenośnych gadżetów. Dzięki sporemu zapasowi energii możemy go zabrać ze sobą i korzystać z naszego smartfona bez obawy, że zbraknie nam energii.

 

TP-Link HA100 – Bluetooth w starszych systemach Audio

Wielu użytkowników słucha obecnie muzyki zapisanej w formacie MP3 lub poprzez serwisy streamingowe takie jak Spotify, Deezer, Wimp, itp. Telefony i tablety coraz częściej zastępują nam tradycyjne nośniki jako główne źródło naszej muzyki.  Jednak nie zawsze nasze domowe systemy stereo i zestawy car audio wyposażone są w odbiornik Bluetooth, co sprawia że poruszanie się po naszej  playliście jest niewygodne. Rozwiązaniem tego problemu jest odbiornik muzyczny Bluetooth TP-Link HA100. Wystarczy podłączyć urządzenie do swoich głośników lub zestawu audio, sparować z telefonem lub tabletem i zarządzać muzyką z poziomu ekranu.

tp link ha100

Parowanie HA100 z urządzeniem mobilnym jest proste. Jeżeli telefon lub tablet obsługuje NFC (radiowy standard komunikacji pozwalający na bezprzewodową wymianę danych na odległość do 20 centymetrów), wystarczy,  zbliżyć do niego odbiornik HA100 lub dołączony tag NFC. Urządzenia można też sparować tradycyjnie poprzez Bluetooth. Odbiornik muzyczny pamięta do 8 sparowanych urządzeń.

Sprzęt stereo możemy kontrolować nawet z 20 metrów. Ponadto, HA100 oferuje bardzo szeroką kompatybilność – współpracuje ze wszystkimi urządzeniami Bluetooth oraz sprzętem posiadającym wejście typu minijack lub chinch.

 

TP-Link Tapo C100 –  kamera WiFi do monitoringu domowego

Z nową kamerą Tapo C100 możesz w bardzo prosty sposób przestać obawiać się o swój dom, będąc poza nim.  Gdy urządzenie wykryje ruch, za każdym razem otrzymasz na swój telefon powiadomienie. Co ważne, istnieje  możliwość wydzielenia stosownych stref wykrywania ruchu, przez co można monitorować jedynie wybrane obszary – dzięki temu rozwiązaniu przejeżdżający za oknem samochód, nie włączy alarmu. Dodatkowo, nagrywanie w rozdzielczości Full HD, pozwala na bezproblemowe rozpoznanie twarzy osób, nawet jeśli znajdują się one w dużej odległości. Gdy kamera podczas Twojej nieobecności wykryje podejrzany ruch, nie tylko otrzymasz bezpośrednie powiadomienie na swój telefon, ale również możesz ustawić alarm dźwiękowy i świetlny, który odstraszy intruza.

TP-Link Tapo C100 - nowa kamera WiFi do monitoringu domowego

Kolejnym atutem kamery jest funkcja trybu nocnego, pozwalająca na rejestrację obrazu w kompletnej ciemności aż do 9 metrów. Tryb nocny świetnie sprawdzi się nie tylko w klasycznym monitoringu, docenią go również rodzice, którzy w bezszelestny sposób  mogą skontrolować swoje dzieci, wyświetlając obraz na telefonie. Opiekunowie już nie muszą martwić się, że za każdym razem kiedy chcą sprawdzić swoje pociechy, obudzą je.

Ciekawą funkcjonalnością kamery jest dwukierunkowa transmisja audio. Docenią ją szczególnie opiekunowie zwierząt, którzy będą mogli upomnieć swoich pupili przez wbudowany głośnik za każdym razem, gdy zauważą, że ich stworzenie zachowuje się w sposób nieodpowiedni.

Kamera Tapo C100 posiada także tryb prywatny, po włączeniu którego kamera przestanie nagrywać materiał, by zapewnić prywatność Tobie i osobom, będącym w jej zasięgu. Swoje nagrania możesz przechowywać na karcie microSD, która  pomieści, aż 128 GB, czyli 384 godzin (16 dni) zarejestrowanego materiału.

Kamerę Tapo C100 obsługuje się za pomocą dedykowanej aplikacji Tapo Camera (iOS/Android), która umożliwia odtwarzanie obrazu z czterech różnych urządzeń na jednym ekranie oraz obsługę, aż 32 kamer.  Chcąc uzyskać bardziej szczegółowy widok z kamery, np. w kuchni, czy pokojach wystarczy kliknąć wybrany widok.

Dla każdego z nas ważne jest dzielenie się niezapomnianymi chwilami z bliskimi, którzy nie mogą być na co dzień obecni w naszym życiu. Dzięki kamerze Tapo C100, mamy możliwość udostępnienia obrazu z kamery najbliższym, którzy są daleko od nas.

Kamera  Tapo C100 objęta jest 24-miesięczną gwarancją producenta.

 

 

 Autor |2020-12-11T08:10:08+01:0011 grudnia 2020 08:00|Kategorie: Gadżety, Newsy, Poradniki, Promocje, Sprzęt, Sprzęt sieciowy|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.