Jesteś tutaj:-, Huawei, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Huawei wspiera przedsiębiorcze kobiety i walkę z wykluczeniami – Rusza XII edycja konkursu Bizneswoman Roku

Huawei wspiera przedsiębiorcze kobiety i walkę z wykluczeniami – Rusza XII edycja konkursu Bizneswoman Roku

Co trzecia polska firma została założona i jest prowadzona przez kobietę – to jeden z najwyższych wyników w Unii Europejskiej. Firma Huawei od lat wspiera przedsiębiorcze, aktywne w biznesie kobiety, w szczególności te, które działają na rzecz równouprawnienia, dbania o różnorodność i przeciwdziałania wykluczeniu w różnych aspektach. XII edycja konkursu Bizneswoman Roku organizowanego przez Fundację Sukces Pisany Szminką już po raz drugi jest wspierana przez Huawei, który został Partnerem nowej, specjalnie stworzonej kategorii Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – liderka, biznes, organizacja.

 

Inspiracja, wsparcie, motywacja

Niemal 30% polskich przedsiębiorstw jest prowadzonych przez kobiety. Wśród nich dominują nieduże firmy zatrudniające do 9 osób, głównie z branży usługowej. Pomysłowość i zaradność kobiet w biznesie jest ogromna, ale często też blokują je obawy i przekonanie, że mogą sobie nie poradzić i ich przedsięwzięcia nie utrzymają się na rynku. Dlatego tak potrzebne są inicjatywy, które pozwalają budować pewność siebie, inspirują i motywują kobiety do działania. Fundacja Sukces Pisany Szminką posiada ponad dwunastoletnią tradycję we wspieraniu kobiet, które nie boją się realizować odważnych biznesowych, społecznych i kulturalnych projektów oraz mężczyzn, którzy realizują politykę różnorodności i włączania. Najlepsze projekty są nagradzane w ramach konkursu Bizneswoman Roku.

 

Współpraca przeciw wykluczeniu

Przeciwdziałanie wszelkim formom wykluczenia jest jednym z obszarów działań odpowiedzialności społecznej realizowanych także przez Huawei. Wsparcie poprzedniej edycji konkursu Bizneswoman Roku, zaowocowało nawiązaniem szerszej współpracy z nagrodzoną Fundacją Leżę i Pracuję. W ramach projektu „Zdalniacy”, zatrudnienie w Huawei znalazł podopieczny Fundacji, który od czasu nieszczęśliwego wypadku porusza się na wózku. Huawei miał też swój udział w stworzeniu raportu „Zdalniacy” diagnozującego bariery i perspektywy osób z niepełnosprawnościami ruchowo na rynku pracy. Firma wsparła również maraton innowacji Wheelkathon, w ramach którego przez 24 godziny zespoły programistów pracowały nad innowacyjnymi rozwiązaniami, które mogą wesprzeć osoby z niepełnosprawnościami w codziennej pracy.

 

Cyfrowy świat dla wszystkich

W XII edycji konkursu Bizneswoman Roku, Huawei już po raz drugi będzie miał zaszczyt docenić najbardziej przedsiębiorcze polskie kobiety i w tym roku nagrodzić najlepszy projekt, który wiąże się z przeciwdziałaniem wykluczeniu cyfrowemu.

 

Tworząc nową kategorię chcieliśmy podwójnie wesprzeć walkę z wykluczeniami. Z jednej strony promujemy najlepsze wzorce, by inspirować młode pokolenie kobiet – przyszłych liderek do tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Z drugiej – nagradzamy projekty na rzecz walki z wykluczeniem cyfrowym, które dotyka cały szereg grup społecznych, w tym także i kobiety. Przeciwdziałanie wszelkiego rodzaju wykluczeniom przy wsparciu najnowszych technologii od lat wpisuje się w naszą działalność” – mówi Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska.

 

Włączanie do cyfrowego świata jest misją wpisaną w działania Huawei. Firma była sponsorem głównym Olimpiad Specjalnych w Polsce. Angażuje się w globalne inicjatywy jak TECH4ALL, mające na celu zmniejszenie skali wykluczenia cyfrowego. W ramach tego programu podczas tegorocznego Festiwalu Cyfryzacji udostępniła odwiedzającym Mobilne Centrum Innowacji 5G. Firma przekazuje także sprzęty uczelniom technicznym i prowadzi programy współpracy, które pozwalają studentom zdobywać wiedzę w oparciu o najnowsze technologie. Od lat organizuje także program Seeds for the Future, którego celem jest umożliwienie utalentowanym studentom zdobywania wiedzy o najnowszych technologiach i praktycznych umiejętności od światowych ekspertów Huawei w ramach specjalnych kursów. Firma przystąpiła także do Partnerstwa na Rzecz Dostępności, inicjatywy w ramach z rządowego programu Dostępność Plus, mającego na celu wyrównywania szans dla wszystkich obywateli w dostępie do życia społecznego, kulturalnego i edukacji m.in. przy wykorzystaniu technologii.

 

image processing20201215 17263 rmr23t

 

Zgłoszenia do konkursu

Kandydatki do konkursu Bizneswoman Roku mogą być nominowane przez osoby trzecie lub mogą zgłosić się same. Zgłoszenia oraz nominacje są przyjmowane przez formularz online dostępny na stronie: www.bizneswomanroku.pl do dnia 14 lutego 2021 r. Przy nominacji od osoby trzeciej, kandydatka otrzyma informacje o nominacji drogą mailową i jeśli zdecyduje się na udział, będzie musiała wypełnić formularz on-line w właściwej kategorii. Kategorie konkursowe w tym roku to:

  • Biznes Roku, Przychód powyżej 10 mln złotych
  • Biznes Roku, Przychód poniżej 10 mln złotych
  • Startup Roku
  • Liderka w Nowych Technologiach
  • Organizacja przyjazna rodzicom
  • Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – liderka, biznes, organizacja
  • Działalność Społeczna

W kategoriach zamkniętych, czyli Grand Prix: Inspiratorka Roku, Male Champion of Change, Female Champion of Change kandydatki i kandydaci nominowani są przez członków Jury konkursu, ekspertów oraz Fundację.Autor |2020-12-22T09:47:42+02:0022 grudnia 2020 10:00|Kategorie: Android, Huawei, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.