Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Operatorzy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Premier Hiszpanii daje zielone światło Huawei na budowę sieci 5G

Premier Hiszpanii daje zielone światło Huawei na budowę sieci 5G

Hiszpania nie wykluczy firmy Huawei z budowy infrastruktury dla sieci 5G. Premier Pedro Sánchez oświadczył, że jeszcze przed końcem tego roku 75 proc. powierzchni kraju będzie miało dostęp do sieci nowej generacji, m.in. dzięki wsparciu krajowego operatora – firmy Telefónica, a także technologii Huawei.

Jak podają hiszpańskie media, premier Hiszpanii Pedro Sánchez wyraźnie dał rynkowi do zrozumienia, że jego kraj jest gotowy do budowy sieci 5G z różnymi operatorami oraz dostawcami technologii, takimi jak Huawei. Oświadczenie padło podczas wspólnej konferencji prasowej z premierem Portugalii António Costą, która odbyła się w ramach hiszpańsko-portugalskiego szczytu poświęconego współpracy transgranicznej. Jej istotnym elementem dla obu krajów ma być budowa efektywnej sieci 5G.

Telefónica, jedna z głównych hiszpańskich firm technologicznych, zagwarantowała, że do końca tego roku 75 proc. terytorium Hiszpanii będzie miało dostęp do technologii 5G. Działamy także z wieloma zagranicznymi firmami, nie tylko z Huawei, ale także z Nokią i innymi europejskimi oraz amerykańskimi dostawcami. I nadal będziemy polegać na różnych technologiach. Chcemy zawierać sojusze z różnymi operatorami i dostawcami, nie tylko z naszego kontynentu, ale także z Chin” – Pedro Sanchez, zachęcając premiera Portugalii do przyjęcia podobnej postawy wobec budowy sieci 5G.

Podczas konferencji z António Costą, premier Pedro Sánchez podkreślił, że oba kraje muszą wspólnie uczynić cały Półwysep Iberyjski ważnym centrum przesyłu danych. Jego zdaniem zarówno duże, jak i małe ośrodki miejskie i wiejskie po obu stronach granicy mogą czerpać korzyści z innowacji. Zgodnie z porozumieniem podpisanym przez oba kraje, rozwój infrastruktury sieciowej i wdrożenie najnowocześniejszych technologii, takich jak 5G, może stanowić idealne rozwiązanie w tym zakresie.
Dzięki nowym technologiom zarówno Hiszpania, jak i Portugalia mogą także położyć kres depopulacji obszarów słabo zurbanizowanych po obu stronach granicy, wesprzeć rozwój gospodarczy oraz innowacyjność lokalnych społeczności. Pełna digitalizacja obu krajów wymaga jednak nie tylko dwustronnej współpracy, ale – jak podkreślili obaj przywódcy – musi iść w parze z perspektywą europejską i unijnymi wymogami.

Autor |2020-10-15T13:16:04+02:0015 października 2020 13:16|Kategorie: Huawei, Inne, Internet, Newsy, Operatorzy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile