Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Huawei, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Petal – nowe narzędzie w Huawei AppGallery do szybkiego wyszukiwania aplikacji

Petal – nowe narzędzie w Huawei AppGallery do szybkiego wyszukiwania aplikacji

Huawei udostępnił w AppGallery aplikację Petal, własne narzędzie do wyszukiwania i instalowania aplikacji na smartfonach i tabletach marki. Aplikację można pobrać ze sklepu, a następnie, w formie widżetu, przypiąć do ekranu głównego. Narzędzie dedykowane jest użytkownikom urządzeń Huawei najnowszej generacji, które oparte są o autorski ekosystem marki Huawei Mobile Services.

Petal agreguje w jednym miejscu większość popularnych w skali świata aplikacji. Narzędzie pozwala użytkownikowi szybko i łatwo wyszukać ulubione aplikacje, a następnie pobrać je na smartfon lub tablet Huawei. W przypadku, gdy wybrana aplikacja nie jest dostępna w oficjalnym sklepie Huawei AppGallery, Petal podpowiada, z jakiego innego źródła można ją zainstalować lub odsyła do strony webowej aplikacji. 

Aplikację Petal można pobrać z Huawei AppGallery, a następnie „przypiąć” do ekranu głównego smartfona w postaci widżetu. Aby to zrobić, po pobraniu aplikacji, należy przejść do ekranu głównego smartfona lub tabletu, a następnie „ściągając” do środka dwoma placami ekran, przejść do ustawień. Po wejściu w ikonę „Widżet” trzeba odnaleźć „Wyszukiwarkę Petal” i przypiąć ją do ekranu głównego.

Aplikacja Petal pozwala również na przeglądanie najnowszych newsów i informacji, a także aktualizowanie aplikacji już zainstalowanych na urządzeniach Huawei.

 

Petal

 

Petal to kolejny sposób, obok sklepu AppGallery oraz Phone Clone, na instalowanie aplikacji na urządzeniach Huawei opartych o HMS (Huawei Mate 30 Pro, smartfony z serii P40, modele z nowej serii Y – Y6p i Y5p, a także tablety MatePad Pro i MatePad T8).

Aplikacja Petal powstała we współpracy z globalnymi i europejskimi twórcami wyszukiwarek, w tym Qwant i Yandex, dzięki czemu spełnia najwyższe standardy prywatności i bezpieczeństwa.

Huawei dynamicznie rozwija swój własny ekosystem Huawei Mobile Services oraz sklep z aplikacjami Huawei AppGallery, w którym obecnie znajduje się prawie 1000 polskich aplikacji. W skali globalnej, w sklepie dostępnych jest już 35 tysięcy aplikacji, z których korzysta ponad 390 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie. Sklep jest częścią ekosystemu Huawei Mobile Services, obok takich usług jak – między innymi – Chmura, Przeglądarka i Motywy. Kluczem do ekosystemu HMS jest ID Huawei, czyli cyfrowy identyfikator użytkownika umożliwiający szybki i łatwy dostęp do usług na urządzeniach Huawei.

Autor |2020-06-24T10:03:08+02:0024 czerwca 2020 10:03|Kategorie: Android, Aplikacje, Huawei, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.