Jesteś tutaj:-, Huawei, Inne, Internet, Newsy, Opinie ekspertów, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Top7, Wydarzenia-Huawei: cała branża powinna współpracować

Huawei: cała branża powinna współpracować

Huawei już po raz 17. zorganizował konferencję Global Analyst Summit w Shenzhen. W pierwszym dniu wydarzenia wzięło udział ponad 2 000 analityków branżowych, liderów opinii i przedstawicieli mediów zajmujących się m.in. sektorem telekomunikacyjnym czy finansowym. Tematyka tegorocznego spotkania krąży wokół współpracy, mającej na celu umożliwić branży ICT przetrwanie trudnych czasów, przy jednoczesnym zapewnieniu korzyści dla społeczeństwa i przyspieszeniu nadejścia inteligentnego świata.

Guo Ping, rotacyjny prezes Huawei, otworzył Global Analyst Summit przemówieniem „Huawei: A Year and Beyond”. Podsumował w nim wyniki biznesowe oraz najważniejsze doświadczenia Huawei z ubiegłego roku.

„W ciągu ostatniego roku wiele technologii stało się dla nas niedostępnych. Mimo to Huawei walczy o przetrwanie i wciąż stara się iść naprzód” – Guo Ping, rotacyjny prezes Huawei

 

Od momentu założenia w 1987 roku, Huawei jest zaangażowany w dostarczanie technologii cyfrowej coraz większej liczbie osób, gospodarstw domowych i organizacji. W ciągu ostatnich 30 lat firma wdrożyła ponad 1500 sieci w więcej niż 170 krajach i regionach, docierając tym samym do przeszło 3 miliardów ludzi na całym świecie. Co więcej, firma dostarcza również inteligentne urządzenia 600 milionom konsumentów. Działania USA wymierzone w Huawei, zaszkodzą nie tylko firmie, ale także wszystkim konsumentom i klientom korzystającym na co dzień z produktów i usług Huawei.
Infrastruktura informacyjno-komunikacyjna stanowi dziś podstawę budowy inteligentnego świata, a gospodarka cyfrowa to przemysł, który wart będzie 23 biliony dolarów jeszcze przed 2025 rokiem. To duży, wciąż niewykorzystany potencjał, w którym Huawei dostrzega więcej możliwości, niż wyzwań.
Stawanie na przyszłość wpisane jest DNA Huawei, co najlepiej pokazuje wielkość inwestycji i wprowadzanych dzięki nim innowacji w trzech głównych obszarach: łączności, przetwarzaniu danych i inteligentnych urządzeniach. Firma deklaruje zacieśnianie współpracy z klientami, partnerami, organizacjami normalizacyjnymi i wszystkimi innymi kluczowymi przedstawicielami branży. Celem tego ma być zachęcenie ich do otwartej współpracy, która promować będzie dalszy rozwój branży ICT, a tym samym zapobiegać społecznemu wykluczeniu i umożliwiać dalszy rozwój.
Dzisiejszy świat jest zintegrowanym systemem opartym na współpracy. Tendencja globalizacji nie powinna i prawdopodobnie nie ulegnie odwróceniu. Rozdrobnione standardy i łańcuchy dostaw nie przyniosą korzyści nikomu, a dalsza ich fragmentaryzacja będzie miała poważny, negatywny wpływ na cały przemysł. Branża powinna współpracować w celu wzmocnienia ochrony praw własności intelektualnej, uczciwej konkurencji, ujednoliconych światowych standardów oraz promowania globalnego łańcucha dostaw opartego na współpracy” – Guo Ping, rotacyjny prezes Huawei
Pierwszy Huawei Global Analyst Summit odbył się w 2004 roku i od tamtej pory odbywa się co roku. Tegoroczny szczyt potrwa od 18 do 20 maja, z serią równoległych sesji. Uczestnikami są eksperci branżowi z całego świata, którzy dyskutują i dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat trendów branżowych, trendów technologicznych oraz ich wizji globalnej współpracy.


Autor |2020-05-21T09:04:20+02:0021 maja 2020 09:04|Kategorie: Android, Huawei, Inne, Internet, Newsy, Opinie ekspertów, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Top7, Wydarzenia|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.