Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Produkty z Chin, Rynek, Sprzęt, Telefony, Top7, Wydarzenia-Huawei Mate X z pierwszym na świecie certyfikatem dla smartfona 5G

Huawei Mate X z pierwszym na świecie certyfikatem dla smartfona 5G

Huawei Mate X, składany smartfon marki, otrzymał pierwsze na świecie oznaczenie CE dla urządzenia obsługującego sieć 5G oraz stał się pierwszym telefonem obsługującym 5G z certyfikatem dopuszczenia na rynek Unii Europejskiej. Certyfikat został przyznany przez TÜV Rheinlan, co podkreśla pozycję Huawei jako lidera technologii 5G.

Huawei Mate X to pierwszy składany smartfon marki. Wyposażony został w jeden ekran, który w zależności od pozycji, w której jest trzymany, zapewnia inną przekątną wyświetlacza.Sercem urządzenia jest pierwszy na świecie wielotrybowy chipset 7nm 5G Balong 5000 obsługujący pasma 2G, 3G, 4G i 5G. Balong 5000 jako pierwszy chipset osiągnął szczytową prędkość pobierania 4,6 Gbps w paśmie poniżej 6 GHz (pasmo niskiej częstotliwości w sieci 5G). Jest to także pierwszy na świecie chipset obsługujący jednocześnie pasma samodzielne i niesamodzielne (SA i NSA).

 

Sieć 5G oraz urządzenia ją wykorzystujące są znacznie bardziej złożone od poprzednich generacji sieci telekomunikacyjnych. Ocena smartfonów 5G to bezprecedensowe wyzwanie. Dzięki współpracy zespołów Huawei i TÜV Rheinland obie strony dokonały znaczącego przełomu w kluczowych technologiach certyfikujących. Huawei będzie nadal współpracować z TÜV Rheinland nad rozwojem technologii certyfikacji urządzeń komunikacyjnych, po to by wprowadzać na europejski rynek terminale 5G – powiedział Bruce Lee, wiceprezes segmentu smartfonów w Huawei Consumer Business Group.

 

Mate X

 

TÜV Rheinland był odpowiedzialny za cały proces certyfikacji CE Huawei Mate X. Certyfikacja jest niezbędnym wymogiem jakościowym Unii Europejskiej w zakresie importu i sprzedaży produktów. Jest to również identyfikacja niezbędna do wprowadzenia produktów na rynek europejski. Towary z certyfikacją CE spełniają szereg dyrektyw dotyczących takich obszarów jak transmisja bezprzewodowa, bezpieczeństwo, kompatybilność elektromagnetyczna, bezpieczeństwo konsumentów oraz wpływu na zdrowie i środowisko. Huawei Mate X ściśle wypełnia zasady i przepisy w ramach deklarowanych specyfikacji we wszystkich warunkach: od częstotliwości radiowej (RF), kompatybilności elektromagnetycznej (EMC), bezpieczeństwa i SAR, spełniając surowe standardy certyfikacji CE.

Autor |2019-03-18T13:20:43+01:0018 marca 2019 13:45|Kategorie: Huawei, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Produkty z Chin, Rynek, Sprzęt, Telefony, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. tukan 19 marca 2019 w 12:56 - Odpowiedz

    No, w połączeniu z 5G to będzie prawdziwy kombajn. Coś więcej niż zwykły smartfon.

  2. Brew 14 kwietnia 2019 w 21:51 - Odpowiedz

    Zapowiada się super. Pozostaje czekać, aż 5G będzie dostępne w Polsce.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile