Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Gry, Huawei, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Top7, Wydarzenia-Huawei na nowo definiuje streaming filmów i gier dzięki sieci 5G i składanemu smartfonowi

Huawei na nowo definiuje streaming filmów i gier dzięki sieci 5G i składanemu smartfonowi

Dzień przed oficjalnym otwarciem targów Mobile World Congress 2019 w Barcelonie, Huawei zorganizował Forum 0 Day. Tematem przewodnim byłobudowanie w pełni zintegrowanego, inteligentnego świata, a także przegląd nowych technologii i najnowszych trendów w branży.

Ryan Ding, dyrektor wykonawczy Huawei i prezes Carrier Business Group, podczas Forum zaprezentował, przy wsparciu sieci Vodafone Spain 5G, jak działa usługa video na żądanie 4K na składanym smartfonieHuawei 5G. W ramach demo wykorzystano przepustowość na poziomie Gbit/s, którą sieci 5G zapewnią wszędzie i o każdej porze.

– 5G otacza świat, zapewniając nam lepsze życie dzięki nowym technologiom. Połączenie na poziomieGbit/s umożliwione przez 5G oraz transformację doświadczeń napędzanych przez usługi CloudX dająglobalnym operatorom nowe możliwości biznesowe – powiedział Ding. Dodał też, że Huawei utworzyotwarte laboratoria, aby pomóc klientom w zdobywaniu i wprowadzaniu innowacji w zakresie usług 5G,dzięki którym konsumenci otrzymają jeszcze bardziej unikalne doświadczenia.

 

5G i streaming wideo oraz gier przez CloudX

5G, dzięki nowemu rozwiązaniu Air Fiber, pozwala konsumentom doświadczyć prędkości na poziomieGbit/s. W porównaniu do światłowodowych łączy szerokopasmowych, Air Fiber dziesięciokrotnie zwiększa prędkość transmisji. Jest to idealna opcja dla operatorów, aby jeszcze szybciej urzeczywistnić fuzjętelefonii stacjonarnej i komórkowej (FMC). 5G umożliwia także operatorom reagowanie na osobiste potrzeby konsumentów, gospodarstw domowych i całych branż. Sieć nowej generacji pozwala takżeskutecznie odpowiedzieć na popyt związany z ogromnym zapotrzebowaniem na duże przepustowości przy jednoczesnym rozszerzeniu działalności biznesowej.

Powstająca kombinacja 5G + Cloud wspiera nowe usługi o większej różnorodności i na nowo definiujestreaming wideo, gier i wielu innych usług. CloudX jest przygotowany, aby stać się główną siłą przyciągania usług 5G. Dzięki szerokiej funkcjonalności, wykorzystującej ogromne przepustowości, niskie opóźnienia i możliwości przetwarzania w chmurze, Cloud Gaming przenosi gry z dotychczasdedykowanego sprzętu na smartfony. Operatorzy będą mogli oferować swoim użytkownikomdoświadczenia najwyższej jakości w grach w wersji mobilnej, czerpiąc jednocześnie większe zyski z udostępniania treści.

 

5G dojrzewa w ekosystem w otwartych laboratoriach firmy Huawei

W tym roku Huawei udostępni trzy otwarte laboratoria 5G – w Azji, Europie i na Bliskim Wschodzie. Dzięki temu firma chce zapewnić rozwój w zakresie usług 5G w tych regionach. Otwarte laboratoria to platforma, na której będzie można zapoznać się z innowacjami sieci nowej generacji oraz środowiskiem 5G + CloudX.To idealne miejsce, aby znaleźć nowych partnerów biznesowych do połączenia sił w testowaniu nowych usług w celu zaspokojenia lokalnego zapotrzebowania rynku.

W 2019 r. światowy przemysł 5G dąży do osiągnięcia dojrzałości. Uruchomionych zostanie ponad 60 sieci komercyjnych oraz powstanie ponad 40 terminali 5G. Z kolei nowe modele smartfonów są już teraz gotowe na obsługę 5G. Liczba krajów, które uzyskały licencję na częstotliwości 5G, to w tym momencie około 50. 5G może więc bardzo szybko wyprzedzić i wyprzeć poprzednią technologię komunikacjibezprzewodowej. Wynika to z faktu, że sieć nowej generacji od początku cieszy się wyjątkową popularnością, która przyniesie cały szereg nowych i niesamowitych zastosowań.

Podczas Forum 0 Day badano także, w jaki sposób zainspirować nowy wzrost w biznesie operatorów poprzez innowacje technologiczne i optymalizację modelu biznesowego. Dyskutowano również, jakprzyspieszyć cyfrową transformację w kierunku biznesu cyfrowego poprzez platformy i usługi cyfrowe.7 komentarzy

 1. Kaz 23 marca 2019 w 10:37 - Odpowiedz

  5G to będzie rewolucją w tym temacie. W najbliższych latach, dzięki nowej sieci branża będzie się szybciej rozwijać, co mnie bardzo cieszy. Czekam na nowe rozwiązania jakie dopiero teraz będą możliwe.

 2. teoka 26 marca 2019 w 11:59 - Odpowiedz

  Granie w 5G będzie czystą przyjemnością, żadnych lagów, wszystko płynnie powinno działać. Nie mogę się doczekać.

 3. Bartosz 30 marca 2019 w 17:13 - Odpowiedz

  Już zacieram ręce na myśl o tych wszystkich zastosowaniach 5G, stale dowiaduje się o nowych możliwościach wykorzystania nowej sieci.

 4. michał 2 kwietnia 2019 w 14:30 - Odpowiedz

  W nowej sieci będziemy mogli sobie poszaleć, zero lagów, dobra prędkość przesyłu. To wszystko czeka nas już niedługo.

 5. Tarkan 3 kwietnia 2019 w 19:38 - Odpowiedz

  Chyba warto już zacząć się rozglądać za smartfonem obsługującym sieć 5G. Jeszcze takich wiele nie ma, ale jak brać teraz to z myślą o przyszłości, żeby nie wymieniać po roku telefonu.

 6. Marcin 4 kwietnia 2019 w 13:11 - Odpowiedz

  W niektórych miastach jak norweskie Trondheim, 5g będzie dostępne już od jesieni tego roku. Będziemy mogli zobaczyć co nowa sieć może nam zaoferować.

 7. Janczyk 5 kwietnia 2019 w 14:47 - Odpowiedz

  Streamingi to jedno, ale 5G będzie miała o wiele większe możliwości w różnych gałęziach.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.