Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia-Huawei uruchamia najnowsze rozwiązania dla 5G

Huawei uruchamia najnowsze rozwiązania dla 5G

Huawei wprowadził na rynek pierwszy na świecie chip rdzeniowy zaprojektowany specjalnie dla stacji bazowych 5G, Huawei TIANGANG. Innowacyjny mikroprocesor będzie upraszczał obsługę i wdrażanie sieci 5G na dużą skalę na całym świecie. Ponadto, firma do tej pory podpisała ponad 30 komercyjnych kontraktów 5G i dostarczyła ponad 25 000 stacji bazowych sieci nowej generacji.

 

Huawei jest niezwykle zaangażowany w upraszczaniu skomplikowanych procesów i rozwiązań na rzecz swoich klientów. W tym celu firma poczyniła znaczne inwestycje, dzięki czemu nieustannie wprowadza nowe rozwiązania. Są to m.in. kompleksowe układy 5G obsługujące sieci wszystkich standardów i wszystkich pasm (pasmo C, 3,5G i 2,6G), ułatwiające klientom dostęp do najlepszych usług bezprzewodowych.

 

Huawei od dawna inwestuje w nauki podstawowe. Byliśmy pierwszymi, którzy dokonali przełomu w kluczowych technologiach 5G do zastosowań komercyjnych na dużą skalę. Firma posiada obecnie wiodące w branży możliwości dostarczania kompletnych usług dla sieci 5G, które upraszczają ich obsługę i konserwację (O&M). Jesteśmy liderem we wprowadzaniu na rynek 5G i budowaniu dojrzałego ekosystemu przemysłowegopowiedział Ryan Ding, Prezes Zarządu i Dyrektor Wykonawczy Huawei Carrier BG.

 

Pierwszy na świecie chip rdzeniowy do stacji bazowej 5G

Pierwszy w branży chip rdzeniowy 5G Huawei TIANGANG to przełomowe osiągnięcie w zakresie integracji, mocy obliczeniowej i przepustowości. Układ ten jest wysoce zintegrowany, co oznacza, że może wspierać koncentrację na dużą skalę aktywnych wzmacniaczy mocy (PAs) i pasywnych układów antenowych w bardzo małych nadajnikach. Ponadto gwarantuje wysoką wydajność obliczeniową, przy 2,5-krotnym wzroście w porównaniu z poprzednimi układami. Z kolei wykorzystując najnowsze algorytmy i technologię kształtowania wiązki, pojedynczy układ może sterować nawet 64 kanałami, co stanowi najwyższy standard w branży. Układ ten obsługuje również 200 MHz szerokości pasma częstotliwości, przygotowując się do przyszłego wdrożenia sieci.

Chip przynosi również rewolucyjne ulepszenia w aktywnych jednostkach antenowych (AAU) – o 50% mniejsze, 23% lżejsze i 21% mniej energochłonne stacje bazowe. Funkcje te pomogą w rozwiązaniu problemów takich jak koszty pozyskania lokalizacji i wdrożenia sieci.

 

Uproszczone rozwiązania dla szybkiego i globalnego wdrożenia 5G na dużą skalę

Huawei rozpoczął wprowadzanie komercyjnych sieci 5G w 2018 roku. Firma stała się liderem w testach terenowych, ich analizie, a także wprowadzaniu na rynek pełnej gamy komercyjnych produktów 5G i wykorzystanych na dużą skalę przy budowie sieci nowej generacji. Dodatkowo, pod koniec ubiegłego roku Huawei ukończył wszystkie testy i weryfikację swoich produktów 5G w Chinach, dając zielone światło do komercyjnego użytku 5G.

Ponadto, 9 stycznia tego roku, stacja bazowa 5G Huawei otrzymała nagrodę First Class Progress in Science and Technology w uznaniu za jej przełomowe rozwiązanie technologiczne i ujednoliconą konstrukcję modułową. Dzięki temu, że wszystkie stacje bazowe maja kształt łopatek, a różne moduły mogą być łączone w zależności od potrzeb, co sprawia, że instalacja stacji bazowej 5G jest tak prosta i łatwa jak budowanie bloków.

 

Wszystkie uproszczone produkty 5G Huawei są gotowe na wszystkie możliwe scenariusze. Produkty te pomagają znacząco zwiększyć wydajność sieci, usprawnić obsługę i konserwację oraz ułatwić wdrożenie 5G w porównaniu z 4Gpowiedział Yang Chaobin, prezes Huawei 5G Network Product Line.

 

AI dla autonomicznych sieci prowadzenia pojazdów

Huawei uruchomił również pierwszy na świecie data center switch z funkcja AI. Charakteryzuje się on wiodącą w branży wydajnością, przez co umożliwia zerową utratę pakietów Ethernet i opóźnienia end-to-end poniżej 10 milisekund. Pobiera także mniej niż 8W mocy, zapewniając jednocześnie więcej mocy obliczeniowej niż 25 dwukierunkowych serwerów CPU innych dostawców łącznie.

Huawei wprowadził również w pełni funkcjonalne, gotowe na wszystkie scenariusze technologie AI, aby umożliwić autonomiczną sieć napędową, oraz opracował rozwiązanie SoftCOM AI, aby pomóc operatorom zmaksymalizować efektywność energetyczną, wydajność sieci, usprawnić obsługę i konserwację oraz poprawić doświadczenia użytkowników.

Richard Yu, Prezes Zarządu i Dyrektor Wykonawczy Huawei Consumer BG, ogłosił również najszybszy na świecie układ scalony 5G dla komercyjnych urządzeń wielofunkcyjnych.Autor |2019-01-29T13:01:27+02:0029 stycznia 2019 13:01|Kategorie: Huawei, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , |4 komentarze

4 komentarze

 1. pisul 29 stycznia 2019 w 14:56 - Odpowiedz

  Usa poprosiły Polskę żeby ta jako sojusznik NATO zrezygnowała z budowy sieci 5G przez tą firmę. Usa już wie że ta firma umieszcza w swoich sieciach back doora. W razie wojny w kilku krajach mogłaby paść łączność. Dlatego właśnie już Australia i Wielka Brytania podziękowały tej chińskiej firmie.

  Wspomnę że Usa mówią wprost i używają prośby jako argumentu. Jeśli zrezygnujemu wybudują stałą bazę swoich wojsk na terenie RP

 2. gosc 29 stycznia 2019 w 17:31 - Odpowiedz

  oby 5G działała normalnie w porównaniu z LTE od huawei, bo przez i karty są problemy z synchronizacją maili, zrywaniem internetu podczas rozmów itp

 3. Damian 26 lutego 2019 w 17:02 - Odpowiedz

  No no, 5G jeśli będzie dobrze wykorzystana może ułatwić życie wielu ludziom.

 4. Tomik 28 lutego 2019 w 12:33 - Odpowiedz

  Nie wybudują w ramach podziękowań i nie proszą tylko szantażują, że jak nie będziemy posłuszni to nie wybudują bazy, za która i tak my mamy zapłacić. Jeśli inne kraje jak Niemcy czy Wielka Brytania zdecydują się na Huawei to nie ma co tracić czasu i trzeba rozwijać się teraz, bo inaczej zawsze będziemy zależni od innych. Wolę mieć teraz 5G (o ile zostanie uznane, że od Huawei jest bezpieczne) i żeby Polska przyspieszyła swój rozwój niż czekać ponad rok czy dwa niż mieć bazy wojskowe obcych armii u siebie w kraju.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.