Jesteś tutaj:-, Huawei, Newsy, Sprzęt, Telefony, Top7-Honor 10 – tylny aparat z AI, czyli jedno kliknięcie do profesjonalnej cyfrowej lustrzanki

Honor 10 – tylny aparat z AI, czyli jedno kliknięcie do profesjonalnej cyfrowej lustrzanki

Z Honor 10 amatorzy zmieniają się w profesjonalistów. Tylny aparat ze sztuczną inteligencją: Jedno kliknięcie do profesjonalnej cyfrowej lustrzanki (DSLR)

Dotychczas rola telefonów w świecie profesjonalnej fotografii była znikoma. Wkrótce to może się zmienić. Honor 10, którego światowa premiera odbyła się w maju w Londynie, jest urządzeniem znakomicie wykorzystującym połącznie sztucznej inteligencji (AI – Artificial Intelligence) z podwójnym aparatem 24MP + 16MP. Technologia Semantycznej Segmentacji Obrazu (Semantic Image Segmentation) obsługiwana przez niezależnie działającą jednostkę NPU wytyczy nowy kierunek rozwoju branży i sprawi, że aparaty w smartfonach Honor będą bezkonkurencyjne.

Tylny aparat ze sztuczną inteligencją: Jedno kliknięcie do profesjonalnej cyfrowej lustrzanki (DSLR)

W skrócie, technologia Semantycznej Segmentacji Obrazu Honor doskonale potrafi rozpoznać i zlokalizować różnorodne obiekty znajdujące się w kadrze, takie jak np. niebo, rośliny, ludzi i wodospad. Znacznie przewyższa to możliwości innych aparatów rozróżniających jedynie postać i tło. Technologia sztucznej inteligencji Honor 10 w czasie rzeczywistym identyfikuje ponad 500 scenerii w 22 kategoriach i dostosowuje parametry ekspozycji do każdego zdjęcia działając jak profesjonalna cyfrowa lustrzanka.

Honor 10 jest pierwszym smartfonem wykorzystującym technologię Semantycznej Segmentacji Obrazu rozpoznającej poszczególne obiekty w kadrze. Otwiera on nowy rozdział rozwoju mobilnej fotografii.

Technologia Semantycznej Segmentacji Obrazu to szybkie i wydajne rozwiązanie wykorzystujące sztuczną inteligencję. W Honor 10 jest ona obsługiwana przez niezależnie działającą jednostkę NPU wbudowaną w najnowszej generacji procesor napędzający ten smartfon. Efektem są piękne i realistyczne fotografie.

 Jak w pełni wykorzystać z Honor 10?

Landscapes – Krajobrazy

Analizując scenerię i identyfikując obiekty w kadrze w czasie rzeczywistym, Honor 10 automatycznie dobierze najlepsze parametry zdjęcia, czyniąc z fotoamatora zawodowca. Zdjęcia zrobione Honor 10 zachwycają wiernym odwzorowaniem barw i niezwykle żywą ekspresją.

Yummies – Jedzenie

Lubimy robić zdjęcia pysznego jedzenia. Dlatego tryb fotografowania potraw był jednym z pierwszych, których uczono sztuczną inteligencję Honor 10. Identyfikacja obiektów i automatyczny dobór najlepszych parametrów zdjęcia zadbają o to, żeby fotografowane potrawy wyglądały niezwykle apetycznie.

Portrait – Portret

Algorytmy analizujące obraz w czasie rzeczywistym zadbają o dobór najlepszych parametrów ekspozycji, aby nasze portrety były zawsze ostre i wyraźne. W portretowym arsenale mamy do dyspozycji naturalny efekt bokeh, czyli artystyczne rozmycie tła oraz efekty poprawy tonacji skóry. Honor 10 w trybie portretowym dba także o inteligentną kompozycję zdjęcia. Po rozpoznaniu twarzy aparat automatycznie ustala pozycję i skalę obiektu w odniesieniu do drugiego planu, a następnie profesjonalnie kadruje obraz do najlepszych proporcji.

Portrait Lighting – Oświetlenie studyjne

Wyjątkowe portrety powstają dzięki odpowiedniemu oświetleniu. Z Honor 10 w każdych warunkach stworzysz idealny portret. Do wyboru masz kilka efektów, m.in.: oświetlenie miękkie, oświetlenie typu butterfly, oświetlenie sceniczne i klasyczne.

Snapshots – Zdjęcia seryjne

Po włączeniu tej funkcji, Honor 10 będzie rozpoznawał obiekty w ruchu i zamrozi akcję w kilku kadrach.

Przedni aparat ze sztuczną inteligencją: Perfekcyjne selfie

Sztuczna inteligencja steruje również przednim aparatem telefonu o rozdzielczości 24MP, dzięki czemu Honor 10 może stać się twoim inteligentnym kompanem do selfie.

Portrait Mode – Tryb portretowy by pokazać prawdziwe piękno

Tryb portretowy jest również dostępny w menu przedniego aparatu Honor 10. Obsługuje on funkcję trójwymiarowego rozpoznawania twarzy mapującą ponad 100 punktów twarzy na poziomie pikselowym. Umożliwia to niezwykle szczegółową analizę obiektu i lepszą niż kiedykolwiek optymalizację oświetlenia. Algorytm rozjaśnia obszar czoła, nosa i kości policzkowych (strefa T), przyciemniając nieco skórę na policzkach i w okolicach nosa. Dzięki temu selfie w trybie portretowym są bardziej naturalne i ekspresyjne. Honor 10 robi selfie tak, jakbyśmy robili je w lustrze, eliminując wszelkie zniekształcenia.

O jakość zdjęć przy słabym oświetleniu zadba z kolei funkcja inteligentnego rozświetlania 4-in-1 light fusion, z którą otrzymamy jasne, ostre i dynamiczne zdjęcia w każdych warunkach.

Portrait Lighting – Oświetlenie studyjne w trybie portretowym

Z Honor 10 każde warunki oświetleniowe są idealne, a zdjęcia nim wykonane wyglądają, jak te z profesjonalnego studia. Użytkownik chcący stworzyć wyjątkowe portrety może korzystać z wielu efektów takich jak: oświetlenie miękkie, oświetlenie typu butterfly, oświetlenie sceniczne czy klasyczne.

Groufie, czyli grupowe selfie

Dzięki Honor 10 groufie stało się w końcu groufie z prawdziwego zdarzenia, a nie tylko „grupowym selfie z rozmytym tłem”. Zaawansowane i niezwykle precyzyjne algorytmy rozpoznawania twarzy gwarantują, że wszystkie twarze na naszym groufie zrobionym przednim aparatem Honor 10 będą jasne i wyraźne, a efekt bokeh niezwykle realistyczny.

Kilka zabawnych rozwiązań do wykorzystania w social mediach

Honor 10 stworzono dla fanów fotografii korzystających z mediów społecznościowych.

Smart Gallery – Inteligentna Galeria

Najnowsza Inteligentna Galeria rozpoznaje zarówno postaci jak i scenerie zdjęć ułatwiając sprawniejsze porządkowanie i dzielenie chwil utrwalonych na fotografiach.

Highlight 2.0 – Filmowy pamiętnik Highlight 2.0

Honor 10 pozwala w twórczy sposób dokumentować najważniejsze chwile. Zdjęcia w inteligentnej galerii można grupować i tworzyć z nich filmiki z podkładem muzycznym. Nagrywa ważne dla Ciebie momenty z podróży, spotkań z bliskimi i niezapomnianych imprez, a następnie porządkuje je w Twoim własnej filmotece. .

Easy Shot – Łatwe robienie zdjęć gestem lub głosem

Z Honor 10 szybko uchwycisz moment wydając komendę do zrobienia selfie gestem lub głosem.

Funny Stickers – Zabawne naklejki

Jak przystało na najnowszy flagowiec, Honor 10 dba o nasze życie w sieciach społecznościowych. Efekty, które wykorzystamy na Facebooku, Instagramie lub Snapchacie znajdziemy korzystając z jego przedniego aparatu.

źródło: Honor

Czytaj też: Honor 10 – smartfon z aparatem AI i szkłem Aurora Glass z efektem zorzy polarnej w cenie 1999 zł

 Autor |2018-05-30T15:20:18+02:0030 maja 2018 15:20|Kategorie: Android, Huawei, Newsy, Sprzęt, Telefony, Top7|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Vera 30 maja 2018 w 16:14 - Odpowiedz

    Telefon marzenie na wczasy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.