Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Tablety-Huawei MediaPad M3 lite – dlaczego jakość dźwięku ma tak duże znaczenie

Huawei MediaPad M3 lite – dlaczego jakość dźwięku ma tak duże znaczenie

Co sprawia, że dany film oceniamy jako dobry? Z pewnością jest to wciągający scenariusz, świetna gra aktorska oraz imponująca scenografia. Na odbiór danej produkcji filmowej wpływają także parametry techniczne, takie jak jakość obrazu oraz dźwięku. Czy to oznacza, że filmy najlepiej oglądać na ekranie kinowym? Niekoniecznie! Podobnych wrażeń można teraz doświadczyć dzięki tabletom.

Huawei MediaPad M3 lite
Huawei MediaPad M3 lite

Standard stereo zdobył serca kinomanów już wiele lat temu. Od tego czasu producenci prześcigają się w zapewnieniu widzom maksymalnych wrażeń audiowizualnych z oglądanych filmów. Głośniki 5.1 czy 7.1 nie są już niczym niezwykłym. Nieco inaczej ma się sprawa głośników w urządzeniach mobilnych. Standardem jest pojedynczy głośnik, a niektóre z telefonów i tabletów wyposażane są w dwa głośniki stereo. W Huawei MediaPad M3 lite zastosowano aż cztery głośniki, dzięki czemu jakość dźwięku jest nieporównywalnie lepsza w stosunku do standardowych dwóch.

Dlaczego jakość dźwięku ma tak duże znaczenie? Według badań SW Research, przeprowadzonych na zlecenie Huawei, 40% posiadaczy tabletów najczęściej korzysta z aplikacji do oglądania filmów. Cztery głośniki w M3 lite zostały stworzone we współpracy z legendarną już firmą Harman Cardon.

Huawei MediaPad M3 lite
Huawei MediaPad M3 lite

Aby podczas oglądania najnowszych produkcji można było doświadczać wrażeń porównywalnych do tych kinowych, w tablecie zastosowano system SWS 3.0, który odpowiada za dźwięk przestrzenny. Jego możliwości najlepiej słychać podczas filmowego wystrzału pocisku z pistoletu. Dźwięk roznosi się od jednej krawędzi tabletu do drugiej, w niemal perfekcyjny sposób imitując rzeczywistość.

Czym jednak byłyby cztery głośniki, gdyby można było korzystać z tej funkcji tylko w jednym, określonym położeniu tabletu? W M3 lite dźwięk stereo będzie automatycznie dostosowywał się do pozycji, w jakiej trzymamy urządzenie – zarówno w pionie, jak i w poziomie.

Huawei MediaPad M3 Lite oraz nowe tablety z serii T3 zaprezentowane – ceny

Nie zapominajmy również o obrazie. M3 lite wyposażony został w 10’ ekran IPS o rozdzielczości 1920x1200pix. 10 cali nie oznacza jednak, że urządzenie będzie nieporęczne. M3 lite waży zaledwie 460 gramów, co można przyrównać do wagi kubka kawy. Bateria o pojemności 6660mAh wystarczy na nawet 9 godzin ciągłego odtwarzania filmów w rozdzielczości HD.
Jak wynika z badań SW Research, przeprowadzonych na zlecenie Huawei, 51% posiadaczy tabletów korzysta z nich podczas podróży. W pociągu, samolocie czy samochodzie częstym problemem jest poziom jasności ekranu. Niekiedy jest on za ciemny, a czasami zbyt jasny, co przeszkadza w oglądaniu filmów i surfowaniu po sieci, szczególnie nocą. W M3 lite zastosowano aż… 4096 poziomów jasności ekranu. To około 16 razy więcej, niż w innych tabletach. Za taką możliwość oraz technologię ClariVu, redukującą niebieskie światło, na pewno będą wdzięczne nasze oczy.

Tablet może uratować niejedną podróż lub leniwy wieczór w domowym zaciszu. Znakomite produkcje w świetnej jakości dźwięku i obrazu możemy już oglądać bez konieczności wychodzenia do kina.

źródło: Huawei

Kan

Autor |2017-07-06T12:24:36+02:006 lipca 2017 12:24|Kategorie: Huawei, Newsy, Sprzęt, Tablety|Tagi: , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Cera 6 lipca 2017 w 14:52 - Odpowiedz

    Tablety to już raczej historia

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile