Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Rynek, Tablety, Targi i konferencje-Huawei promuje cyberbezpieczeństwo dla środowiska Internetu

Huawei promuje cyberbezpieczeństwo dla środowiska Internetu

Podczas tegorocznych targów raport pod tytułem „Budowy zaufanego i zorganizowanego świata IoT”.


Powyższy raport przedstawia szczegółowe wnioski z analizy rozwoju tych technologii. Dotyczą one zarówno praktyk rynkowych, jak i kompleksowych mechanizmów dla zapewnienia bezpieczeństwa w obszarze IoT. Jego autorzy wyrazili w nim stanowisko, że wszystkie rządy, organizacje międzynarodowe oraz gałęzie przemysłu powinny podjąć wspólne działania w tym zakresie. Stwierdzono w nim również, że należy dokładać wszelkich starań, aby stworzyć odpowiednie reguły postępowania i standardy, które stanowić będą podstawę do uchwalenia stosownych przepisów prawa. Dzięki temu mogą powstać właściwe warunki do wprowadzania w życie innowacyjnych technologii.

Obecnie stoimy przed dużym wyzwaniem związanym z kwestiami cyberbezpieczeństwa w środowisku IoT. Jeśli chcemy skutecznie stawić temu czoła, konieczne jest nawiązanie współpracy między podmiotami publicznymi oraz prywatnymi – zaznaczył José María Lassalle, hiszpański Sekretarz Stanu ds. społeczeństwa informacyjnego i agendy cyfrowej.

Huawei od zawsze opowiadał się za cyberbezpieczeństwem, które w środowisku IoT jest absolutną koniecznością. Napędza ono bowiem cyfrową transformację we wszystkich sektorach światowego przemysłu. Wraz z tym rozwojem mogą pojawiać się jednak różne wyzwania związane z kwestiami bezpieczeństwa, którym należy przeciwdziałać. Liczymy, że dzięki bliskiej współpracy z takimi instytucjami jak Hiszpański Narodowy Instytut ds. Bezpieczeństwa Cybernetycznego, organizacją Red.es oraz całą branżą informacyjno-komunikacyjną, stworzony zostanie kompleksowy mechanizm ochrony, zapewniający niezawodne funkcjonowanie IoT – podkreśliła Chen Lifang, starsza wiceprezes ds. korporacyjnych Huawei oraz przewodnicząca zarządu spółki.

Według ekspertów z branży, wspólny raport wydany przez Huawei oraz obie instytucje rządowe sprawił, że Hiszpania stała się wzorem w regionie Europy Zachodniej, który skutecznie wspomaga przedsiębiorstwa we wdrażaniu rozwiązań IoT. Ponadto wyznacza on wyraźną ścieżkę dla przyszłych standardów polityki bezpieczeństwa tych technologii.

Z całym raportem „Budowa zaufanego i zorganizowanego świata IoT” [Building a Trusted and Managed IoT World] można zapoznać się na stronie:
http://www.huawei.com/minisite/iot/img/building_a_trusted_and_managed_iot_world_en.pdf

źródło: Huawei

Kan

Autor |2017-03-03T06:22:42+01:003 marca 2017 06:22|Kategorie: Huawei, Inne, Newsy, Rynek, Tablety, Targi i konferencje|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.