Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Rynek-Huawei – szybka i sprawna informacja dla jeszcze większej liczby Polaków

Huawei – szybka i sprawna informacja dla jeszcze większej liczby Polaków

Redakcja Telix.pl, na Zaproszenie Huawei miała zaszczyt uczestniczyć w XXVI Forum Ekonomicznym w Krynicy. Podczas prasowego śniadania z dziennikarzami, przedstawiciele światowego lidera w dostarczaniu najnowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) zaprezentowali plany Huwei dla wsparcia rozbudowy polskiej infrastruktury szerokopasmowej, która ma umożliwić w przyszłości dostęp do szybkiej i sprawnej informacji dla jeszcze większej liczby Polaków.

Junfeng Li - CEO Huawei Polska
Junfeng Li – CEO Huawei Polska

W czasie spotkania Junfeng Li CEO Huawei Polska przedstawił plan rozwinięcia polskiej infrastruktury technicznej umożliwiającej w przyszłości dostęp do szybkiej i sprawnej informacji dla jeszcze większej liczby Polaków. Projekt zakłada współpracę z firmami z różnych sektorów, m.in. dostarczającymi energię elektryczną, czy wodę i wykorzystanie ich infrastruktury w budowaniu nowych połączeń. W tym celu prowadzi negocjacje z ministerstwami.

Patronat nad taką współpracą powinien objąć rząd, który wspierałby powstanie i rozwój takiego aliansu. Prowadzimy rozmowy w tym kierunku z polskim rządem. dodał Jungfeng Li.

Firma zamierza wykorzystać doświadczenie zdobyte w podobnych projektach wdrażanych w Indonezji i na Filipinach. Prezes Huawei Polska wielokrotnie podkreślał jak ważna jest współpraca z innymi firmami i wspieranie małych przedsiębiorstw w celu osiągnięcia wspólnych korzyści. Zadeklarował gotowość współpracy z nowymi partnerami i otwartość na młodych ludzi z innowacyjnymi pomysłami.

Junfeng Li - CEO Huawei Polska
Junfeng Li – CEO Huawei Polska

Junfeng Li nie ukrywał, że celem Huawei w ciągu najbliższych pięciu lat jest zajęcie pierwszego miejsca wśród dostawców nowoczesnej technologii w Polsce. Koncern chce tworzyć z polskimi kooperantami ekosystem wspólnego wzrostu.

Huawei Polska będzie skupić się na kontynuowaniu ścisłej współpracy z operatorami telekomunikacyjnymi, a jednocześnie wspierać realizację Narodowego Planu Szerokopasmowego.

Huawei traktuje Polskę jako jeden z 20-tu najważniejszych dla tego koncernu krajów na świecie i chce stworzyć w Polsce alians firm dysponujących infrastrukturą do szybszego i relatywnie tańszego stworzenia ogólnokrajowej sieci szerokopasmowej. liczymy, że Ministerstwo Cyfryzacji będzie inspirować i wspierać taką inicjatywę – dodał Junfeng Li.

Zakłada ona m.in. ścisłą współpracę, z sektorem naukowym w Polsce, w celu rozwoju sektora ICT. Szukamy także, pełnych zapału studentów, których zapraszamy do Chin i tam szkolimy – powiedział Telix.pl Prezes Huawei Polska, który odpowiada za zarządzanie wszystkimi trzema grupami biznesowymi firmy – Carrier, Enterprise i Consumer.

Huawei jest wiodącym globalnym dostawcą technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Firma Huawei rozwija się innowacjami ukierunkowanymi na klientów i otwartymi partnerstwami, rozbudowała portfolio kompleksowych rozwiązań informacyjnych i komunikacyjnych, które dają konkurencyjną przewagę w dziedzinie sieci, urządzeń i chmurowych usług podmiotom telekomunikacyjnym i innym firmom. Nasze innowacyjne rozwiązania, produkty i usługi technologii informacyjnych i komunikacyjnych są stosowane w ponad 170 krajach i rejonach i korzysta z nich jedna trzecia ludności świata.

źródło: wł

Kan

Autor |2016-09-08T10:37:50+02:008 września 2016 10:37|Kategorie: Huawei, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Rynek|Tagi: , |4 komentarze

4 komentarze

 1. Gery 8 września 2016 w 14:03 - Odpowiedz

  No to Chńczycy się postarali. Jeżeli im tak pójdzie z szerokopasmowym internetem jak ze smartfonami to zapowiada się ok.

 2. Tes 8 września 2016 w 15:37 - Odpowiedz

  To było ciekawie jak mniemam 😉

 3. polskimowabytrudny 9 września 2016 w 02:10 - Odpowiedz

  Dla ilości Polaków? Czy jednak – liczby Polaków?

 4. Nes 9 września 2016 w 04:17 - Odpowiedz

  Huawei pozytywnie miesza na rynku. Świetne smartfony, a i teraz się dowiaduję, że i liderują także na innych polach IT

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile