Jesteś tutaj:-, Huawei, Newsy, Sprzęt, Telefony-Huawei w Warszawie o nowościach na rynku komórkowym

Huawei w Warszawie o nowościach na rynku komórkowym

Wczoraj, w Warszawie Xu Qinsong HQ Director, pochwalił się wynikami sprzedaży w sektorze produktów konsumenckich. Przy okazji mogliśmy zapytać Wang Yanming, prezesa na Huawei pracuje nad urządzeniami modułowymi i własnym systemem operacyjnym oraz zapoznać się z najnowszym flagowcem Huawei – Honor 8.


Huawei, po pierwszym półroczu 2016 r. dostarczył na globalny rynek ponad 60,5 miliona urządzeń, o 25 proc. więcej niż w 2015 roku. Według firmy analitycznej IDC, w pierwszej połowie bieżącego roku globalna liczba dostaw smartfonów wzrosła zaledwie o 3,1 proc. Huawei wyróżnia się jednak na tle konkurencji – firma odnotowała wzrost. – Huawei odnotowuje niezwykle szybki wzrost na rynku smartfonów z wyższej półki. Nadal utrzymujemy trwały wzrost dzięki wysoce konkurencyjnym urządzeniom – powiedział Wang Yanming.


Według GFK udział Huawei w globalnym rynku wyniósł 11,4 proc ., a wśród smartfonów z przedziału cenowego 500-600 USD – wzrósł o 10 proc . Szczególnie dobre wyniki firma odnotowała w segmencie produktów premium. Rynkowy udział Huawei w wielu europejskich krajach przekroczył 15 proc. – świetnie radzi sobie w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji. Doskonale także sprawdza się współpraca z Robertem Lewandowskim, który od listopada ubiegłego roku promuje markę Huawei i jej produkty skierowane do konsumentów, przede wszystkim smartfony, tablety i urządzenia z linii wereable. Zaangażowanie piłkarza wpisuje się w strategię komunikacyjną marki, opartą na haśle Make it Possible.

Huawei, w ciągu ostatniego półrocza zanotował niezwykle szybki wzrost na rynku smartfonów. – Zajęliśmy 3 miejsce w rankingu światowych marek dostarczającym klientom najlepsze urządzenia, stając się przy tym jedna z ulubionych – powiedział Jim Xu, Consumer BG Sales & Service Dept, na spotkaniu z dziennikarzami.

Huawei jest bardzo dobrze przygotowany do tego, by kontynuować dalszą ekspansję swoich smartfonów, urządzeń typu wearables, technologii smart home i cloud. Firma plasuje się jako przyszłościowego dostawcę produktów typu end-to-end i usług platformowych oraz dostawcę oferującego klientom coraz bardziej inteligentne i wygodne rozwiązania dla uproszczenia ich codziennego życia – dodał.


Wczoraj w Warszawie odbyła się też oficjalna premiera nowego, flagowego smartfona od Huawei – Honora 8. Od jego szklanej, pełnej refleksów świetlnych obudowy nie można oderwać oczu. Podwójny aparat zachwyca jakością zdjęć. Co więcej, nowy flagowiec jest świadectwem tego, że zaawansowane rozwiązania technologiczne mogą być dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie. Każde pokolenie ma swoich idoli, własny punkt widzenia na świat i swoje własne zasady. Honor 8 został zaprojektowany specjalnie z myślą o ambitnym i dynamicznym stylu życia współczesnych, zanurzonych w cyfrowym świecie użytkowników.


Smartfon łączy w sobie innowacyjny design z najwyższą wydajnością, wysokiej klasy aparatem fotograficznym i inteligentną funkcjonalnością. Designerska obudowa Honora 8, została stworzona z 15 warstw szkła. Wkomponowane w nie specjalne powłoki 3D, dają ciekawe efekty linii i załamania światła. Mimo że są one niewidoczne dla ludzkiego oka, wyraziście odbijają refleksy kolorystyczne tworząc oszałamiające wrażenia wizualne. Ekran o przekątnej 5,2”, doskonale leży w metalowej ramie. Ma piękne wykończenie ze szkła 2.5D, które działa jako warstwa ochronna.

Po głównej imprezie odbył się briefing prasowy Przedstawicieli Huawei, z grupą dziennikarzy. Podczas kameralnego spotkania potwierdzono popularność serii P9 wśród użytkowników (w Polsce jest wzrost o 400 proc. w porównaniu z ubiegłorocznym P8 – przyp. redakcji). – Pokazuje to, że konsumenci coraz częściej szukają wysokiej klasy urządzeń z segmentu premium – powiedział Wang Yanming, prezes na rynek CEE & Nordic. Dobra opinia o klasie premium wpłynęła też na popularność segmentu średniego i tzw popularnego, na którym Huawei osiąga także wysokie wyniki sprzedażowe.

Telix miał także, okazję zadać pytanie, o rzekomo rozwijany własny system operacyjny na telefony komórkowe. – Nie potwierdzam, że takie prace są prowadzone. Dziś system mobilny wymaga współpracy wielu producentów smartfonów i firm informatycznych. Jak trudne to zadanie pokazuje sytuacja z systemem Windows 10 dla smartfonów, który, co nie jest tajemnicą nie radzi sobie na rynku najlepiej – skomentował doniesienia, że Huawei tworzy alternatywny system do Google Androida Wang Yanming, CEO na rynek CEE & Nordic.

Mogliśmy się także dowiedzieć, że spółka, która w 2015 roku zgłosiła aż 3898 innowacyjnych rozwiązań stworzonych w ośrodkach badawczych Huawei, jest otwarta na nowości i też uważa, że moduły to przyszłość smartfonów. – Huawei prowadzi prace nad takim urządzeniem. W tym celu współpracuje nawet z producentami samochodów, takimi jak Mercedes i AUDI, w celu lepszego wykorzystania ich modułowych funkcji – ujawnił nam Wang Yanming, który z duma przyznał się, że pracował w takim ośrodku.

źródło: wł.

Kan

Autor |2016-08-31T10:02:21+02:0031 sierpnia 2016 10:02|Kategorie: Android, Huawei, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , |7 komentarzy

7 komentarzy

 1. Nika 31 sierpnia 2016 w 12:28 - Odpowiedz

  Piękny ten Honor 8. To chyba tylko w Polsce powiedzieli, że nie ptacują nad systemem własnym do smartfonów

 2. Cenija 31 sierpnia 2016 w 19:07 - Odpowiedz

  Marzę o nim. Jest piękny

  • Fik 31 sierpnia 2016 w 21:32 - Odpowiedz

   I ja też 😉

 3. Set 31 sierpnia 2016 w 21:29 - Odpowiedz

  Huawei ostatnio udowadnia, że smartfony mogą być również piękne.

 4. Lenka 3 września 2016 w 03:36 - Odpowiedz

  Ten smartfon ma i duszę i urodę

 5. Lra 4 września 2016 w 09:31 - Odpowiedz

  Już na niego choruję. Widziałam biały na żywo, jest świetny ale ten niebieski to cudo. Jestem kobietą i nie moja wina że patrze na błyskotki, a nie na wnętrze.

 6. Ana 4 września 2016 w 20:35 - Odpowiedz

  Honor 8 musi być mój.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile