Jesteś tutaj:-, Gry, HTC, Inne, Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sprzęt-VIVE Flow Business Edition lekkie, immersyjne okulary VR w ofercie dla przedsiębiorstw

VIVE Flow Business Edition lekkie, immersyjne okulary VR w ofercie dla przedsiębiorstw

HTC VIVE rozbudowuje ofertę swoich najnowszych okularów VR, VIVE Flow, kierując je do przedsiębiorstw. Okulary oferowane są jako najlepsze rozwiązanie dla firm, do zastosowania między innymi w szkoleniach oraz pracy zdalnej. Stanowią także atrakcyjną propozycję dla branży edukacji, opieki zdrowotnej i rehabilitacji oraz rozrywki.

VIVE Flow Business Edition będzie dostępny z bezpłatną 30-dniową wersją próbną aplikacji do pracy hybrydowej VIVE Sync. Jest to zaawansowane technologicznie i funkcjonalne oprogramowanie do szkoleń, nauki, spotkań i kolaboracji w wirtualnej rzeczywistości. VIVE zapowiada też nowy, opcjonalny kontroler, który zastąpi sterowanie smartfonem i oprogramowanie biznesowe rozwijające możliwości VIVE Flow. Wszystko to sprawi, że VIVE Flow będzie jeszcze bardziej intuicyjne i łatwiejsze w obsłudze.

Skuteczność wirtualnej rzeczywistości w szkoleniu i nauce wykazało badanie przeprowadzone przez czołową firmę konsultingową PwC (PricewaterhouseCoopers). Uczestnicy szkolenia byli w stanie ukończyć je cztery razy szybciej niż w przypadku e-learningu. Ponadto, podczas nauki uczestnicy zachowywali wyższą koncentrację i zaangażowanie w trakcie kursu. Firma PwC zwróciła też uwagę na oszczędności wynikające ze szkolenia w wirtualnej rzeczywistości w porównaniu do szkolenia w tradycyjnej sali.

 

„VIVE Flow Business Edition to rewolucyjne okulary do VR, które pomogą organizacjom z branży opieki zdrowotnej w USA i na świecie wykorzystać możliwości wirtualnej rzeczywistości do pomocy swoim pacjentom.” – powiedział Eran Orr, prezes XRHealth.

 

XR Health to wirtualna klinika oferująca terapie za pomocą VR, pacjentów między innymi ze spektrum autyzmu, chronicznym bólem, stresem, czy problemami natury neurologicznej.

VIVE Flow Business Edition będzie dostępny z bezpłatną 30-dniową wersją próbną aplikacji VIVE Sync. Narzędzie to oferuje duże poczucie obecności, głęboką imersję i ogranicza możliwość rozproszenia uwagi na spotkaniach i szkoleniach. Jest to rozbudowana aplikacja pozwalająca na współprace z wykorzystaniem  dodatkowych treści, takich jak: filmy, zdjęcia, prezentacje, modele 3D, czy elementy pakietu MS Office. VIVE Sync pomaga wzbogacić zaangażowanie i przezwyciężyć znużenie i monotonie wynikającą z ciągłych spotkań video. Umożliwia połączenie w trybie VR za pomocą okularów i gogli, ale też w trybie przeglądania, za pomocą samego telefonu lub laptopa.

Okulary VR w ofercie dla organizacji objęte będą gwarancją i usługami VIVE Business (dwa lata gwarancji dla przedsiębiorstw i przyśpieszona wymiana urządzenia). VIVE Flow Business Edition to rozwiązanie elastyczne i wydajne, gotowe do zastosowania w przedsiębiorstwach już dziś

Ułatwienie w obsłudze okularów stanowi opcjonalny kontroler 3Dof. Będzie on szczególnie przydatny przy dużej rotacji użytkowników oraz dla osób pierwszy raz korzystających z VR. Umożliwi on jeszcze bardziej intuicyjne i precyzyjne sterowanie i poruszanie się po menu oraz aplikacjach. Na potrzeby demonstracyjne na okularach będzie można uruchomić specjalny tryb kiosku, który zabezpiecza je przed przypadkowym wyłączeniem aplikacji i koniecznością ponownego uruchomienia.

Okulary VIVE Flow cechuje przyjazny dla użytkownika, zapewniający elastyczność w zastosowaniu design. Okulary ważą 189g co sprawia, że są lżejsze od niejednego smartfona. Co ważne dla osób z wadami wzroku posiadają soczewki z regulacją dioptrii dla każdego oka. Nakładka twarzowa jest łatwa do czyszczenia wykonana z miękkiego, lekkiego i oddychającego materiału. System montażu za pomocą magnesu ułatwia jej wymianę. To wszystko powoduje, że VIVE Flow Business Edition będą zarówno przydatnym narzędziem dla firm przy prezentacji na targach, jak i skutecznym sposobem na podnoszenie zaangażowania pracowników w pracy zdalnej, a także mobilnym biurem, które możemy zabrać ze sobą do samochodu, pociągu lub w inne dowolne miejsce.

VIVE Flow idealnie nadają się także do relaksu. Na portalu z aplikacjami VIVEPORT.com można znaleźć setki aplikacji, które pomogą nam w medytacji, odpoczynku i redukcji stresu. Okulary możemy też użyć jako prywatny ekran o kinowych rozmiarach przesyłając na nie obraz z telefonu.

Minimalne wymagania to Android 6.0 i HDCP 2.2.

 

VIVE Flow Business Edition   sports viewing

 

„VIVE Flow jest idealnym urządzeniem do korzystania z usług Focal Point VR. Są lekkie i łatwe do użycia. Wbudowane matryce posiadają też świetną głębię kolorów. Te cechy sprawiają, że oglądający może wirtualnie teleportować się w miejsce transmisji na żywo, lub cieszyć się zapisami video 360 stopni z wydarzeń i meczy sportowych dostępnych w serwisach VOD.” – powiedział Jonathan Newth, prezes Focal Point VR.

 

Focal Point VR to przedsiębiorstwo specjalizujące się między innymi w produkcji i transmisji materiałów wideo nagrywanych na żywo, w 360 stopniach i wysokiej rozdzielczości.

 

Oferta VIVE Flow Business Edition będzie dostępna na stronach producenta. link

Autor |2022-06-22T09:56:32+02:0022 czerwca 2022 11:00|Kategorie: Aplikacje, Gry, HTC, Inne, Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sprzęt|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.