Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Rynek, Wyniki finansowe-John Baptista z of Warwick Business School o porozumieniu HTC z Google

John Baptista z of Warwick Business School o porozumieniu HTC z Google

John Baptista, Warwick Business School, profesor systemów informacyjnych, który zajmuje się badaniami nad mediami cyfrowymi, skomentował dla Telix.pl porozumienie Google i HTC Corporation, na mocy którego część pracowników HTC, od dłuższego już czasu pracujących przy tworzeniu smartfonów Pixel, dołączy do zespołu Google.


Pomimo większej bazy użytkownikow przyszłość Google na rynku smartfonów może być zagrożona dzięki doskonałej zdolności Apple do łączenia sprzętu i oprogramowania skoncentrowanego na doświadczeniu użytkownika.
Podzielone doświadczenie użytkowników telefonów z Androidem i coraz bardziej wyciszony głos Google na tym rynku wymaga od nich podniesienia stawki i wzrostu zaangażowania w producentów urządzeń, aby zaprezentować więcej ambicji i zaoferować wiarygodną wizję przyszłości.

Porozumienie z firmą HTC świadczy o tym, że Google ma własne pomysły by przeprowadzić ten proces, ale potrzebuje ścisłej współpracy z producentami, aby opracować bardziej spójne doświadczenia pomiędzy telefonem, a innymi urządzeniami typu elektronicznej biżuterii, elektroniki domowej i samochodowej, a także coraz częściej pojawiających się aplikacji związanych z pracą i integracją z systemami biurowymi.

Realizowanie wizji we współpracy z HTC będzie stanowić odniesienie dla innych producentów korzystających z tej platformy i wyjaśniać swoim użytkownikom, jak i dlaczego powinny nadal angażować się w produkty Google.

Ponadto, wzbogacona rzeczywistość i wirtualna rzeczywistość zdają się być przyszłością telefonów komórkowych, zatem być może Google powinien ściślej współpracować z producentami układów scalonych w celu opracowania sprzętu, który w połączeniu z ich oprogramowaniem zapewni możliwości AR i VR – komentuje Dr John Baptista.

Dr John Baptista, Warwick Business School

źródło: Warwick Business School

KanAutor |2017-09-21T16:40:17+02:0021 września 2017 16:40|Kategorie: HTC, Internet, Newsy, Rynek, Wyniki finansowe|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.