Jesteś tutaj:-, HTC, Newsy, Rynek-Honorowe rozwiązanie sporu między Apple a HTC (aktualizacja)

Honorowe rozwiązanie sporu między Apple a HTC (aktualizacja)

Apple i HTC od jakiegoś czasu prowadziły wojnę patentową . Pozwy były składane w różnych częściach naszego globu. Niedawno obie firmy poinformowały, że rozwiązały wszystkie spory patentowe na całym świecie.

W zamian za obustronną ugodę producenci udzielili sobie wzajemnej licencji na teraźniejsze oraz przyszłe patenty. Szczegóły objęte są tajemnicą.

Porozumienie to mogło być dla wielu wielkim zaskoczeniem, zwłaszcza że jeszcze nie tak dawno działania Apple spowodowały blokadę importu HTC One X oraz Evo 4G do Stanów Zjednoczonych.
T

im Cook w swoim oświadczeniu powiedział, że cieszy się z porozumienia z HTC, natomiast CEO HTC, Peter Chou dodał iż dzięki niemu firma będzie mogła się teraz skupić na rozwoju swoich technologii, a zapomnieć o utracie czasu spędzonym na procesach.

Czy Apple prowadzi rozmowy również z Samsungiem? Tego nie wiemy.
Jeżeli tak, to na pewno was o tym poinformujemy.

Marcin Kusz

źródło: TheVergeOficjalne Oświadczenie – Porozumienie HTC i Apple

HTC i Apple doszły do globalnego porozumienia, w ramach którego umorzono wszystkie toczące się aktualnie postępowania sądowe i podpisano dziesięcioletnią umowę licencyjną. Umowa dotyczy aktualnych i przyszłych patentów posiadanych przez obie strony. Warunki umowy są poufne.

HTC z zadowoleniem rozwiązuje spór z Apple. Dzięki temu możemy w pełni skupić się na działania związanych z innowacjami, a nie na postępowaniach prawnych – powiedział Peter Chou, CEO HTC.

Cieszymy się z osiągnięcia porozumienia z HTC – powiedział Tim Cook, dyrektor generalny Apple. Pozostajemy ukierunkowani na innowacje produktowe.

Autor |2012-11-11T20:47:45+01:0011 listopada 2012 20:47|Kategorie: Apple, HTC, Newsy, Rynek|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.