Jesteś tutaj:-, e-Handel, Google, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Płatności, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia-Google zaoferuje użytkownikom kartę kredytową

Google zaoferuje użytkownikom kartę kredytową

Google chce trafić do portfela użytkowników w ślad za firmą Apple i Huawei –  TechCrunch opublikował obrazy kart bankowych z brandingiem amerykańskiego koncernu. Dziennikarze mają dowody, że źródłem materiałów jest właśnie Google.

xw 1796233

Zakłada się, że karta może być zarówno fizyczna, jak i wirtualna, i pozwoli na zakupy i płacenie z powiązanego konta. Nie tylko za pomocą samej karty fizycznej, ale również za pomocą smartfona lub w sklepach internetowych.

 

7 2

 

Do zarządzania kartą – np. żeby zobaczyć środki na koncie, dokonane zakupy lub blokady – zostanie utworzona specjalna aplikacja. Wśród banków partnerskich mogą znajdować się Citibank i Stanford Federal Credit Union.

 

Google Card Privacy Security

 

Google spodziewa się stworzyć pełnoprawnego konkurenta Apple, który obejmuje funkcję płatności Apple Pay i fizyczną kartę Apple Card. Znacznie rozszerzy to możliwości w porównaniu do obecnego Google Pay.

 

Google Pay Card

 

Przypomnijmy, że Apple nie jest już jedyną dużą firmą, która oferuje swoją fizyczną kartę bankową użytkownikom. Niedawno podobny produkt zaprezentował chiński Huawei.Autor |2020-04-20T13:25:53+02:0020 kwietnia 2020 13:25|Kategorie: Aplikacje, e-Handel, Google, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Płatności, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.