Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Google, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia-Firma Google opatentowała inteligentny zegarek z otworem w ekranie

Firma Google opatentowała inteligentny zegarek z otworem w ekranie

Kilka lat temu firma Google pracowała nad pomysłem  inteligentnego zegarka z otworem na aparat w środku ekranu. Zgłoszenie patentowe na takie urządzenie o roboczej nazwie „Camera Watch” zostało złożone jeszcze w lipcu 2017 roku.

Firma Google opatentowała inteligentny zegarek z dziurą w ekranie 1

Google eksperymentował z tym pomysłem, gdy wbudowana w inteligentny zegarek kamera była stosunkowo popularną funkcją.  Zaczęło się to od momentu pojawienia się pierwszej serii  Samsung Galaxy Gear.

Jednak we współczesnych modelach Samsung, a także w zegarkach Fossil i Garmin kamery brakuje. U lidera rynku — Apple Watch — w ogóle jej nie było. „Z ręki” zbyt trudno jest złapać dobry kadr. Poza tym,  wewnątrz obudowy jest za mało miejsca na instalację wysokiej jakości czujnika.

Niemniej jednak, w ostatnim czasie wśród producentów smartfonów stało się „modne” robić w wyświetlaczach małe otwory pod aparat selfie, a skanery odcisków palców i inne czujniki chować pod ekran. Być może w przyszłości te technologie trafią również do inteligentnych zegarków.

W zeszłym roku pojawiły się pogłoski o Pixel Watch, jednak później w Google przyznał, że na razie firma nie wypuści własnego zegarka. Ale nie można wykluczyć tego w przyszłości, zwłaszcza po tym, gdy w styczniu 2019 roku Google kupił technologie, patenty i inne prawa własności intelektualnej od firmy Fosill, związanej głównie z inteligentnym zegarkami.Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.