Jesteś tutaj:-, Android, Aplikacje, Bez kategorii, Foto, Gadżety, Google, Inne, Inne, Internet, LTE, Newsy, Operatorzy, Pozostałe, Rozrywka, Sprzęt, Tablety, Telefony, Top30, Top7-Google Pixel 4 – skaner twarzy wykorzystujący radar i sterowanie gestami

Google Pixel 4 – skaner twarzy wykorzystujący radar i sterowanie gestami

Google zainstaluje w swoich smartfonach Pixel 4 i 4 XL,  oprócz przedniej kamery, kilka dodatkowych modułów. Firma nazwała ten system Soli — potrafi on skanować twarz człowieka i  identyfikować ruch.

 

Google pokazała skaner twarzy i bezdotykowe sterowanie w Pixel 4

 

Główna funkcja modułu Soli to skanowanie twarzy w celu odblokowania smartfona. W odróżnieniu od innych smartfonów, moduły zamontowane w Pixel 4 skanują twarz w podczerwieni jeszcze zanim użytkownik włączy ekran. Do odblokowania telefonu  nie trzeba będzie naciskać  przycisku włączenia.

Google pokazała skaner twarzy i bezdotykowe sterowanie w Pixel 4

 

Ponadto, Soli pozwoli nam sterować smartfonem ruchem ręki, bez dotykania ekranu. Można będzie wykonywać gesty dłonią przed kamerą i np. przełączyć muzykę lub odrzucić połączenie przychodzące.  Nowa funkcja nazywa się Motion Sense. Firma obiecuje, że w przyszłości pojawi się więcej gestów.

Google pokazała skaner twarzy i bezdotykowe sterowanie w Pixel 4

 

W Pixel 4 firma zrezygnuje ze standardowego skanera linii papilarnych i w pełni przejdzie na skanowanie twarzy. Smartfon pojawi się z podwójną kamerą. Prezentacja nowych Pixeli  odbędzie się na początku października.

 Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.