Jesteś tutaj:-, Newsy, Pozostałe, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Co trzeci powstający dom posiada elementy smart home – Nowy smartwatch Bemi Remo pozwala na ich zdalną kontrolę

Co trzeci powstający dom posiada elementy smart home – Nowy smartwatch Bemi Remo pozwala na ich zdalną kontrolę

Rozwiązania smart home są coraz popularniejsze w naszym kraju – obecnie już co trzeci nowo powstający dom je posiada. Nowością na rynku jest smartwatch Bemi Remo z funkcją smart home, przy pomocy którego możliwa jest kontrola inteligentnych urządzeń wyposażenia domowego. Za jego pośrednictwem możliwe jest grupowanie urządzeń z ekosystemem Tuya Smart w dedykowanej aplikacji i zarządzanie ich działaniem. Dodatkowo urządzenie pozwala na kontrolę zużycia energii elektrycznej oraz zdalną opiekę nad pupilami. Tryb opuszczania domu umożliwia wyłączanie i włączanie wybranych urządzeń oraz oświetlenia zarówno przed domem, jak i w środku, za pomocą jednego przycisku.

 

Rozwiązania smart home nie tracą na popularności

Wyniki badania przeprowadzonego w styczniu 2022 r. wskazują, że elementy smart home występują w co trzecim nowo powstającym domu. Co ciekawe, odsetek ten utrzymuje się od trzech lat na zbliżonym poziomie. Z raportu wynika, że decyzja o wdrożeniu tego typu rozwiązań wynika najczęściej z potrzeby zwiększenia komfortu mieszkania. Jedynie 17 proc. badanych nigdy nie słyszało o systemach smart home. W związku ze stałą popularnością takich rozwiązań w polskich domach dystrybutor elektroniki użytkowej – firma 4cv wprowadza na nasz rynek smartwatch Bemi Remo, umożliwiający zdalną kontrolę urządzeń inteligentnego domu.

 

 

Zdalne zarządzanie urządzeniami z systemem Tuya Smart

Smartwatch Bemi Remo posiada integrację ze wszystkimi urządzeniami z ekosystemu Tuya Smart, dzięki czemu można połączyć go poprzez dedykowaną aplikację z każdym kompatybilnym z tym systemem urządzeniem. Smartwatch Bemi Remo pozwala zdalnie sterować wieloma inteligentnymi urządzeniami w domu, takimi jak m.in. klimatyzacja, ogrzewanie, smart TV, alarm, a także oświetlenie, które może być modyfikowane do indywidualnych potrzeb i preferencji oraz dowolnie personalizowane. Za pośrednictwem smartwatcha Bemi Remo możliwa jest również kontrola oraz zarządzanie oświetleniem i nawadnianiem w ogrodzie.

 

Kontrola kosztów zużycia energii elektrycznej oraz zdalna opieka nad pupilem

Bemi Remo pozwala na wgląd w zużycie energii elektrycznej i zastosowanie energooszczędnych rozwiązań, które z jednej strony umożliwią obniżenie rachunków, a z drugiej są przyjazne dla środowiska. Za pośrednictwem smartwatcha możliwa jest także zdalna obsługa automatycznego podajnika karmy dla pupili, który wyda ustaloną porcję w wyznaczonym czasie. Dodatkowo możliwe jest pogrupowanie sprzętów i jednoczesne sterowanie nimi. Zegarek umożliwia korzystanie z trybu opuszczania domu – pozwala on jednym kliknięciem włączyć lub wyłączyć wybrane urządzenia oraz oświetlenie. System może być także wykorzystywany jako dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem – ustawienie automatycznego włączania światła na krótki czas stworzy wrażenie obecności mieszkańców w domu.

 

Monitorowanie aktywności fizycznej, zdrowia oraz snu

Smartwatch Bemi Remo jest wodoszczelny – posiada ochronę IP67, dzięki czemu jest odporny na kurz, wilgoć i krótkotrwałe zanurzenie w wodzie. Urządzenie posiada 7 trybów sportowych, pozwalających na dopasowanie aktywności do potrzeb użytkownika. Dodatkowo zegarek ma wbudowany licznik kroków, a także mierzy przebyty dystans i liczbę spalonych kalorii. Bemi Remo posiada także funkcje monitorowania snu, tętna, saturacji oraz ciśnienia krwi. Zegarek posiada również ćwiczenia oddechowe, które z jednej strony mogą pomóc w obniżeniu stresu, a z drugiej – wzmocnić płuca.

 

Obsługa przez dedykowaną aplikację

Bemi Remo jest kompatybilny ze smartfonami z systemem operacyjnym Android (4.4 lub nowszymi) oraz iOS (11.0 lub nowszymi). Obsługa możliwa jest przez bezpłatną aplikację „Tuya Smart”, która dostępna jest w Google Play Store oraz App Store. Smartwatch w kolorze czarnym oraz szarym dostępny jest w sklepach sieci Media Expert oraz Avans w cenie 289,99 zł.

Autor |2022-09-29T13:39:30+02:0029 września 2022 14:30|Kategorie: Gadżety, Newsy, Pozostałe, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. pcho 14 października 2022 w 11:33 - Odpowiedz

    Fajna opcja. Mam kilka urządzeń wpiętych w smarthome np. irobota, tv, piekarnik, oświetlenie i ogrzewanie i steruję nimi głosowo alexą ale jakby się dało zegarkiem to już w ogóle byłoby mega

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.