Jesteś tutaj:-, Gadżety, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Smartwatche dla dzieci – do nauki i komunikacji

Smartwatche dla dzieci – do nauki i komunikacji

Przed nami rozpoczęcie roku szkolnego. Na liście oprócz produktów z tzw. wyprawki powinien znaleźć się również smartwatch, który nie tylko pokaże dziecku godzinę, zmierzy jego aktywność, ale przede wszystkim może być narzędziem stałego kontaktu rodzica z pociechą. Przed wyborem najlepszego modelu warto sprawdzić, jakie funkcje oferują popularne na rynku smart zegarki .

 

Zaplanuj dzień

To, z czym większość najmłodszych ma spory problem, to odpowiedni podział swojego czasu pomiędzy obowiązki a zabawę. Dzieci często zapominają odrobić lekcje, czy posprzątać pokój. Ciekawą opcją jest możliwość zapisania na przykład planu lekcji, przez co urządzenie odpowiednio wcześniej przypomni o zadaniach domowych, czy zbliżającym się teście. Chociaż jest ona niezwykle przydatna, wielu producentów udostępnia ją odpłatnie. W przypadku dwóch opisywanych modeli  marki Garett jest ona bezpłatna.

 

Audio monitoring i SOS

Moment, kiedy pociecha znajduje się poza domem, nieważne czy jest to szkoła, wizyta u koleżanki czy lekcja baletu, jest zawsze stresujący. Niezwykle interesującą opcją w modelach Garett KIDS MORO 4G oraz Garett KIDS SUN 4G jest możliwość aktywowania w dowolnym momencie zdalnego audio monitoringu. Dzięki temu rodzic może sprawdzić, co dzieje się w otoczeniu dziecka i czy jest bezpieczne.

Warto zwrócić uwagę na wbudowany w urządzeniu przycisk SOS. Jest to element, który bez wątpienia powinien znaleźć się w każdym urządzeniu, przeznaczonym dla najmłodszych. Jest on niezwykle użyteczny. Gdy, będąc poza domem, dziecko potrzebuje wsparcia osoby starszej, wystarczy, że wciśnie przycisk aktywujący alarm, a zegarek automatycznie nawiąże połączenie telefoniczne kolejno ze wskazanymi wcześniej numerami. Dodatkowo w Garett KIDS MORO 4G oraz Garett KIDS SUN 4G istnieje możliwość przesłania zdjęcia otoczenia, aby opiekun miał pełen obraz sytuacji, w jakiej znalazła się jego pociecha.

 

Zawsze w zasięgu

Połączenie domowych obowiązków, zdalnej pracy z wychowaniem dzieci nie należy do prostych zadań. Mimo, że rodzic stara się mieć oczy dookoła głowy, junior potrafi znaleźć sposób, by zaspokoić swoją silną chęć poznania świata i wymknąć się spod oka mamy czy taty. Kilka udogodnień, pomagających mieć smyka zawsze w swoim zasięgu, zaproponowała firma Garett Electronics w modelach Garett KIDS MORO 4G oraz Garett KIDS SUN 4G. Jednym z nich jest wbudowany moduł GPS, który z pewnością skutecznie pokrzyżuje plany niejednemu małemu odkrywcy, chcącemu swoje wyprawy pozostawić w tajemnicy przed całym światem. Smartwatch pozwala na bieżąco weryfikować współrzędne geograficzne, w jakich znajduje się nosząca go osoba. W każdej chwili można sprawdzić czy syn lub córka faktycznie poszła do koleżanki z naprzeciwka.

Kolejnym rozwiązaniem, znajdującym się w oferowanych przez Garett modelach, jest GEOogrodzenie, które z pewnością zaskarbi sobie serce niejednego rodzica. Da ono szybką odpowiedź na pytanie, czy młody członek rodziny nie oddalił się zbytnio od domu. Wystarczy, że w  aplikacji określi się obszar, w których osoba z zegarkiem może się poruszać. Gdy go opuści, aplikacja w smartfonie zakomunikuje ten fakt i opiekunowie będą mogli w porę zareagować na zaistniałą sytuację. Warto zauważyć, że wykorzystując tę funkcję, możemy ustawić trzy takie lokalizacje.

Smartwatch Garett Kids Sun 4G pic.2

Smartwatch Garett Kids Sun 4G

 

Solidne wykonanie

Plan dnia kilkulatka wypełniony jest często zabawą, która dla sprzętów elektronicznych jest ekstremalnym sprawdzianem. Decydując się na zakup zegarka dla malucha, trzeba brać pod uwagę jego wytrzymałość i wodoszczelność. Dzięki normie IP66 lub IP67 deszcz czy nawet kontakt z wodą nie stanowi żadnego zagrożenia dla smartwatcha. Nie można również zapomnieć, iż w okresie dorastania gust szybko się zmienia, dlatego warto wybrać taki model, którego wygląd będzie można modyfikować. Jednym z pomocnych rozwiązań jest z pewnością możliwość wymiany paska w smartwatchu.

Wybór tego najlepszego urządzenia z pewnością nie jest łatwy. Warto poszukać modeli, wyróżniających się nie tylko pod kątem estetycznym, ale także wytrzymałości i posiadanych funkcji, przydatnych zarówno rodzicom jak, i dzieciom.

Autor |2021-08-24T14:58:42+02:0024 sierpnia 2021 14:58|Kategorie: Android, Gadżety, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile