Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Rozrywka, Sprzęt, Top7, Zdrowie-Inteligentny zegarek PowerWatch 2 działa bez ładowania

Inteligentny zegarek PowerWatch 2 działa bez ładowania

Firma Matrix zaprezentowała drugą generację inteligentnego zegarka PowerWatch, który może być ładowany za pomocą ciepła ludzkiego ciała i energii słonecznej. Zegarek zawiera generator który pobiera ciepło, a potem przekształca je w energię elektryczną.

Energia pozyskiwana jest poprzez wykorzystanie różnicy temperatur otoczenia i ludzkiego ciała, która utrzymuje się na stałym poziomie (36,6 stopni Celsjusza). Ciepło jest wchłaniane przez zegarek.

 

W przeciwieństwie do PowerWatch 1-ej generacji, nowy model zegarka wyposażony jest w kolorowy 1,2-calowy ekran LCD, który jest zawsze włączony, GPS tracker i panel słoneczny, który pozwala gromadzić energię z wewnętrznego i zewnętrznego oświetlenia. Obudowa urządzenia jest wykonana z aluminium a koperta ma przekątną 42 mm.

 

Inteligentny zegarek PowerWatch 2 działa bez ładowania

 

Ponadto, PowerWatch 2 mierzy kroki, odległość, spalone kalorie, monitoruje rytm serca i jakości snu. Deklarowana wodoszczelność wynosi do 200 metrów (u poprzednika — do 50 m).

 

Inteligentny zegarek PowerWatch 2 działa bez ładowania 1

 

Inteligentny zegarek PowerWatch 2 działa bez ładowania

 

Zegarek jest kompatybilny z aplikacją „Zdrowie” od Apple oraz Google Fit i może być używany jako fitness-tracker, którego  nie trzeba ładować. Szkoda tylko, że nie ma możliwości instalowania aplikacji lub wykonywania połączeń, jak na Apple Watch.

 

Na platformie Indiegogo zegarek można zamówić za 199 Dolarów (około 750 zł). W czerwcu tego roku, gdy rozpocznie się sprzedaż urządzenia, cena wzrośnie do 499$ (około 1881 zł)Autor |2019-01-12T17:53:33+02:0012 stycznia 2019 17:53|Kategorie: Gadżety, Inne, Newsy, Rozrywka, Sprzęt, Top7, Zdrowie|Tagi: , |2 komentarze

2 komentarze

  1. KarolSk 12 stycznia 2019 w 21:14 - Odpowiedz

    Człowiek-bateryjka. Matrix w realu.

  2. ToLEK 13 stycznia 2019 w 13:14 - Odpowiedz

    No to mi się podoba, tylko że ja lubie przyciąć komara na ławce na mrozie po spożyciu pewnej ilości alkocholu i wtedy temperatura ciała spada mi do 30 stopni. Powiedzcie mi jak sprawdzę godzine gdy sie ocknę.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.