Jesteś tutaj:-, Gadżety, Inne, Newsy, Sprzęt, Zdrowie-Fitbit Ace – opaska monitorująca aktywność, dla dzieci od 8. roku życia

Fitbit Ace – opaska monitorująca aktywność, dla dzieci od 8. roku życia

Fitbit wprowadza Fitbit Ace: inspiruje dzieci do wyrabiania zdrowych nawyków i zmienia fitness w zabawę dla całej rodziny

Pierwsze ubieralne urządzenia Fitbit dla dzieci pomagają zachowywać aktywność w gronie rodziny, poprzez monitorowanie dziennej aktywności i snu, wyzwania motywacyjne, żywotność baterii sięgającą aż 5 dni oraz kontrolę rodzicielską w celu ochrony prywatności dzieci

Fitbit Ace

Fitbit Ace

Fitbit, światowa marka ubieralnych urządzeń monitorujących aktywność, wprowadziła dziś Fitbit Ace. To urządzenie monitorujące aktywność zmienia fitness w świetną zabawę dla dzieci, a całym rodzinom umożliwia wspólne budowanie zdrowych nawyków. Fitbit Ace, to narzędzie w walce ze spadającą wśród dzieci aktywnością, który został zaprojektowany jest dla dzieci od 8. roku życia. Automatycznie monitoruje kroki, minuty aktywności i sen. Żywotność baterii sięga nawet 5 dnii. Ace wyposażony jest w regulowaną, wodoodporną opaskę na rękę dostępną w dwóch żywych kolorach, aktywnie zachęcając do ruchu. Nowe konto rodzinne Fitbit umożliwia rodzicom kontrolowanie z kim dzieci łączą się przez aplikację Fitbit. Dzięki tej funkcjonalności rodzice mogą chronić prywatność swoich pociech i mieć wgląd w ich aktywność. Ace jest dostępny w przedsprzedaży już dzisiaj, a do ogólnoświatowej sprzedaży wejdzie w drugim kwartale 2018 roku.

Według Światowej Organizacji Zdrowia wskaźnik otyłości wśród dzieci stale wzrasta, a dwoje na troje z nich nie jest w ogóle aktywnych fizycznie w ciągu dnia. Wyniki nowego badania przeprowadzonego przez Fitbit wykazały, że większość rodziców zgadza się ze stwierdzeniem, że obecnie aktywność dzieci jest mniejsza niż wtedy, gdy to oni byli dziećmi. Martwią się o ich wagę, jedzenie jakie spożywają, poziom aktywności oraz zagrożenie, jakim jest otyłość wieku dziecięcego. Większość rodziców chce, żeby ich dzieci były zdrowsze (84%) oraz żeby ich rodziny były bardziej aktywne (87%).vi Wśród największych przeszkód na drodze do aktywności wymieniają czas spędzany przed ekranem. Rodzice szukają sposobów na zachęcenie dzieci do zdrowszego, bardziej aktywnego trybu życia. Robią to poprzez zwiększanie aktywności całej rodziny, wspólne gotowanie lub zachęcanie dzieci do lepszego zrozumienia własnych poziomów aktywności. 75% rodziców jest zainteresowana korzystaniem z urządzeń do monitorowania aktywności, które mogłyby pomóc ich dzieciom w zachowywaniu aktywności.vi Zaufanie do marki i łatwość użytkowania produktów Fitbit sprawiła, że nasza firma była wybierana przez konsumentów ponad dwukrotnie częściej niż konkurencja.

Pomóż dzieciom zachować aktywność przez zabawę

Firma Fitbit zaprojektowała Ace, aby sprostać wyzwaniu i zachęcić dzieci od 8. roku życia do zwiększenia aktywności i wyrabiania zdrowych nawyków wraz z całą rodziną:

  • Sprawdzaj ich aktywność: Motywuj dzieci do ruchu poprzez automatyczne monitorowanie kroków, minut aktywności i statystyk snu. Ustawiaj dzienne cele aktywności i kroków. Światowa Organizacja zdrowia rekomenduje, aby dzieci od 7. do 17. roku życia spędzały 60 minut dziennie na aktywności fizycznej, a Ośrodek Kontroli i Prewencji Chorób zaleca 9 do 12 godzin snu w nocy.
  • Przypominaj o ruchu: Skracaj czas spędzany na siedzeniu ustawiając spersonalizowane przypomnienia o 250 krokach co godzinę i powiadomienia, gdy dziecko będzie zbyt długo siedziało bez ruchu na kanapie lub przed ekranem.
  • Nagradzaj za ruch: Zachęcaj dzieci do osiągania celów poprzez nagradzanie ich wiadomościami z gratulacjami i zabawnymi odznakami do zbierania, do sprawdzenia w aplikacji Fitbit w ich (lub twoim) telefonie.
  • Motywuj przez wyzwania: Dzieci mogą rywalizować w gronie rodziny lub znajomych (już wkrótce), w dziennych i weekendowych wyzwaniach. Dostępna jest też opcja Family Faceoff – nowe, 5-dniowe wyzwanie kroków. Wszyscy członkowie konta rodzinnego mogą ze sobą rywalizować i motywować się nawzajem (już wkrótce).

Zmagania z brakiem aktywności u dzieci nie znikną. Szacuje się, że problem będzie narastał w miarę wzrostu dzieci, a czas poświęcany na aktywność będzie spadał o 40 minut rocznie między 9. a 15. rokiem życia”, powiedział Chris Watts, dyrektor wykonawczy National Fitness Foundation. „Wyposażenie rodziców w narzędzia, dzięki którym pomogą dzieciom utrzymać aktywność jest bardzo ważne. Rozwiązanie, które proponuje Fitbit, to coś więcej niż sposób na śledzenie aktywności – pomaga zaszczepić dzieciom zdrowe nawyki od najmłodszych lat. Sprawia, że aktywność staje się dla nich przyjemna i satysfakcjonująca, angażując całe rodziny w dbanie o zdrowie.

Chroń prywatność swoich dzieci i bądź w zasięgu

Każdy rodzic, który pozwala dziecku na korzystanie z technologii, ma na uwadze ochronę jego prywatności. Właśnie dlatego nowe konto rodzinne Fitbit zostało zaprojektowane zgodnie z Ustawą o ochronie prywatności dzieci w Internecie (COPPA) i innymi obowiązującymi przepisami o ochronie prywatności, pozwalając rodzicom zarządzać tym, z kim ich dzieci się łączą i jakie informacje widzą w aplikacji Fitbit:

  • Ustawienie widoku rodzica: Pozwala na nawigację między twoim widokiem a widokiem dziecka, aby sprawdzać jego aktywność, postępy i akceptować zaproszenia od członków rodziny i znajomych (już wkrótce) w aplikacji Fitbit. Ace automatycznie synchronizuje się z większością urządzeń Android i iOS; Urządzenia Windows – już wkrótce.
  • Ustawienie widoku dziecka: Ogranicza dane widoczne dla dziecka w aplikacji Fitbit, np. statystyki, zaproszenia, odznaki, tarcze zegara i inne.
  • Bądź w zasięgu: Jeśli twoje dziecko ma smartfona, możesz mieć pewność, że nigdy nie przegapi powiadomienia bezpośrednio na zegarku.

Wskaźniki otyłości wśród dzieci stale rosną. Dlatego tak ważne jest, aby całe rodziny miały możliwość pokochać zdrowy i bardziej aktywny styl życia”, mówi James Park, CEO i współzałożyciel Fitbit. „Początki i konsekwencja w zachowywaniu dobrych nawyków mogą być trudne. Ale z własnego podwórka wiemy, że efekt sieci to klucz do uzyskania i utrzymania motywacji. Przenosimy to doświadczenie na rodziny. Teraz łatwiej będzie wypracować zdrowe nawyki, ponieważ staną się one przyjemne i wciągające. Cieszy nas, że możemy ułatwić rodzicom kierowanie swoich dzieci na ścieżkę zdrowych nawyków na całe życie poprzez wspólną zabawę w gronie rodziny.

 Zaprojektowany dla dzieci

Fitbit Ace posiada regulowaną, wodoodporną opaskę na rękę, a żywotność jego baterii sięga aż do 5 dnii. Został zaprojektowany, aby dotrzymywać tempa twoim dzieciom i zniesie każde zachlapanie, zmoczenie i każdy rodzaj zabawy. 10 wyjątkowych tarcz zegara i dwie wymienne opaski w wyrazistym niebieskim lub fioletowym kolorze sprawią, że każde dziecko dopasuje Ace do swojego wyjątkowego charakteru i będzie chciało go nosić cały czas.

 Cena i dostępność

Ace firmy Fitbit jest dostępny w przedsprzedaży już dzisiaj na Fitbit.com w cenie 99,95 euro. Ace będzie dostępny w sklepach na całym świecie w drugim kwartale 2018 roku.

źródło: Fitbit

 Autor |2018-03-13T16:03:21+02:0013 marca 2018 15:58|Kategorie: e-Sport, Gadżety, Inne, Newsy, Sprzęt, Zdrowie|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.