Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Sprzęt sieciowy, Targi i konferencje-Archos Connected Avenue: nowe produkty IoT już w Polsce – ceny

Archos Connected Avenue: nowe produkty IoT już w Polsce – ceny

Firma ARCHOS tworzy Connected Avenue – osobny oddział dedykowany produktom z sektora Internet of Things – IoT), na czele z miejskimi pojazdami elektrycznymi, dronami i inteligentnymi zabawkami. ARCHOS staje się wyłącznym partnerem Airwheel, Ehang i Metas Lab w wielu krajach europejskich i będzie wspierał te wywodzące się z Azji marki pod kątem marketingu, logistyki, dystrybucji oraz obsługi klienta.


Mobilne miasto

Redukcja natężenia ruchu drogowego i w efekcie zanieczyszczeń to w dużych miastach europejskich jedne z priorytetowych inicjatyw. rynek alternatywnych pojazdów wyceniany jest na 1,5 miliarda dolarów, a w ciągu kolejnej dekady oczekuje się wzrostu nawet do 25 miliardów dolarów (źródło: Autonomy – wrzesień 2016).

Założona w 2004 roku firma Airwheel, zatrudnia ponad 300 osób, głównie inżynierów i projektantów, którzy są ekspertami w zakresie motoryzacji, mechaniki i produkcji przemysłowej. Airwheel współpracuje również z najbardziej renomowanymi ośrodkami badawczymi na całym świecie. Szybki rozwój firmy pozwolił jej stworzyć pełną gamę inteligentnych pojazdów rekreacyjnych do wykorzystywania na co dzień.

Pierwszym produktem w tym przedziale jest zasilany energią elektryczną składany rower bez pedałów.

Charakteryzuje go:

 • kompaktowa składana konstrukcja do łatwego przenoszenia;
 • szybko ładująca się, wymienialna bateria o długiej żywotności;
 • ergonomiczny design, dostosowany do miejskiego stylu życia.

Airwheel E6 będzie dostępny na terenie Europy od października 2016 w cenie 599 €.

Drony rekreacyjne

W Polsce pod koniec 2015 roku rynek dronów wart był ok. 165 mln złotych i szacuje się, że w kolejnych latach rynek zastosowań cywilnych może wzrosnąć o 150%, a wojskowych – nawet o kilkaset procent (Źródło: Instytut Mikromakro). Firma Ehang, która zatrudnia ponad 300 pracowników i posiada wewnętrzny oddział badania i rozwoju, zaprojektowała szeroką gamę dronów do lotów rekreacyjnych. Urządzenia wyposażono w nowe rozwiązania, gwarantujące przyjazny pilotaż oraz dobrą zabawę. Chiński producent zaprezentował również (w styczniu 2016), pierwszy na świecie dron pasażerski, zdolny do transportowania człowieka – Ehang 184. Ehang od maja 2016 (za sprawą programu Manufactured Organ Transport Helicopter prowadzonego we współpracy z laboratorium Lung Biotechnology) jest również upoważniony do transportu implantów na pokładzie swoich dronów.

Ghostdrone 2.0 zawiera:

 • okulary VR wyposażone w nową technologię wykrywania i rozpoznawania ruchów głowy, dzięki którym można poczuć się jak pasażer drona;
 • dedykowaną aplikację pozwalającą bezpośrednio kontrolować, utrzymywać i zmieniać ścieżki lotu drona, zwykłym obrotem lub pochyleniem swojego smartfona;
  ,/li>

 • kulistą kamerę wyposażoną w czujnik Sony połączony z procesorem Amberalla A9, rozdzielczość 4K oraz 3-osiowe platformy dla wyjątkowej stabilności.

Ghostdrone 2.0 będzie dostępny od października 2016 w Europie w cenie 549 €.

Wersja VR będzie dostępna w cenie nie przekraczającej 999 €.

Inteligentne zabawki

Inteligentne zabawki wyposażone w co najmniej jeden element elektroniczny zsynchronizowany
z tabletem lub smartfonem to nowy trend, który w perspektywie czasu ma szansę wyprzeć tradycyjne zabawki. Szacuje się, że rynek Smart Toys wygeneruje do 2021 roku przychód szacowany na 17 mld dolarów na całym świecie (źródło: Kamitis – czerwiec 2016).

Metas Lab ma swoją siedzibę w Hong Kong Science Park i zatrudnia ponad 75 inżynierów i specjalistów, którzy rozwijają programy poświęcone edukacji STEM (ang. Science, Technology, Engineering and Mathematics). Opracowali oni szereg zabawek, jak np. plastikowe klocki wyposażone w moduły elektroniczne łączone za pomocą magnesów. Zabawki wzmacniają twórcze zdolności dzieci od lat 8.

Główne założenia, które przyświecały twórcom to:

 • edukacja STEM (nauka, technologia, inżynieria i matematyka);
 • kompatybilność z innymi klockami;
 • rozwijanie kreatywności u najmłodszych.

Zestawy podstawowe Metas Lab będą dostępne w grudniu 2016 na terenie Europy w cenie 49.99 €. Zestaw Connected Home z opakowaniami, pojazdami i budynkami będzie dostępny w cenie 99,99 €.

źródło: Archos

KanAutor |2016-09-30T15:01:59+02:0030 września 2016 15:01|Kategorie: Gadżety, Inne, Newsy, Sprzęt sieciowy, Targi i konferencje|Tagi: , , , |3 komentarze

3 komentarze

 1. Taksówka 5 września 2018 w 09:01 - Odpowiedz

  Nigdy więcej ARchosa. Miałem 2 obydwa wiecznei sprawiały problemy. Taxi Kłodzko

 2. taksówka 22 października 2019 w 20:17 - Odpowiedz

  a ja polecam,dobra jakość w dobrej cenie.

 3. taxi klodzko 22 października 2019 w 20:19 - Odpowiedz

  również polecam

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.