Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Sprzęt, Telefony-Google przesuwa premierę Android Wear 2.0 na 2017

Google przesuwa premierę Android Wear 2.0 na 2017

Zapowiadane na lato bieżącego roku wydanie Wear 2.0, mającego być sporą aktualizacją smartwatchowej platformy od Google, zostało przeniesione na początek 2017. Trwający obecnie trzeci podgląd dla deweloperów zostanie przedłużony o kilka miesięcy.


Choć sama wieść o opóźnieniu update’a może być rozczarowująca dla wielu fanów tzw. „wearables”, to za decyzją Google stoi dobry i sensowny powód. Funkcjonalność Androida Wear zostanie mocno rozszerzona; konkretnie chodzi o rozszerzenie funkcjonalności Play Store w zegarku. Od teraz, podobnie jak w pełnej wersji systemu Android, użytkownicy będą mogli wyszukiwać nowe aplikacje poprzez rozpoznawianie głosu, klawiaturę, rozpoznawanie pisma ręcznego oraz podpowiedzi wyszukiwania. Do tego możliwe będzie korzystanie z kilku kont oraz udział w alfa- i betatestach.

Największą zmianą będzie możliwość korzystania z aplikacji w wersji tylko na zegarku, bez potrzeby instalowania jej na swoim telefonie. To oznacza, że w Sklepie Play niedługo zagoszczą apki ekskluzywne dla smartwatchów.

Poza ulepszeniem obsługi Google Play zadbano o poprawę powiadomień, szybkich odpowiedzi i uprawnień dla aplikacji. Niestety wciąż brakuje obsługi Apple Pay, od stosunkowo długiego czasu jest dostępna na zegarkach od Apple.

Źródło: androidcentral.com

TomaszAutor |2016-09-30T15:59:22+02:0030 września 2016 15:59|Kategorie: Android, Internet, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.