Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Sprzęt, Targi i konferencje-Intel Core 6 – procesory otwierają nowy rozdział w rozwoju technologii

Intel Core 6 – procesory otwierają nowy rozdział w rozwoju technologii

Intel prezentuje rodzinę procesorów Intel Core szóstej generacji. Układy otwierają nowy rozdział w rozwoju technologii i zmieniają sposób, w jaki użytkownicy wchodzą w interakcję z urządzeniami. Procesory Intel Core szóstej generacji zapewniają wyższą wydajność przy najniższym jak dotąd zużyciu energii. Najnowsze układy trafią do szerokiej gamy urządzeń – od ultraprzenośnych komputerów, takich jak Intel Compute Stick, przez urządzenia 2w1, komputery stacjonarne i All-in-One, po mobilne stacje robocze.


Ponad 500 milionów komputerów, będących dziś w użyciu, ma cztery lub pięć lat. Ich problemem jest zbyt wolne uruchamianie się, krótki czas pracy na baterii i brak możliwości obsługi najnowszych multimediów. Procesory Intel Core szóstej generacji, oparte na nowej mikroarchitekturze Skylake, zostały wykonane w 14-nanometrowym procesie technologicznym i stanowią odpowiedź na te problemy. Układy oferują ponad 2,5-krotnie wyższą wydajność3 oraz trzykrotnie dłuższy czas pracy na akumulatorze4. Gracze i miłośnicy multimediów docenią także możliwości zintegrowanego układu graficznego, który zapewnia 30-krotnie wyższą wydajność5 w porównaniu do przeciętnego 5-letniego komputera. Urządzenia z procesorami Intel Core szóstej generacji mogą być o połowę smuklejsze i lżejsze od swoich kilkuletnich odpowiedników, znacznie szybciej się uruchamiać i pracować nawet cały dzień na jednym ładowaniu.


Procesory Intel Core szóstej generacji otwierają nowy rozdział w ewolucji komputerów i stanowią jedną z najważniejszych innowacji w historii technologii” — powiedział Kirk Skaugen, starszy wiceprezes Intela i dyrektor generalny Client Computing Group. „Urządzenia bazujące na procesorach Intel Core szóstej generacji oferują wyższą wydajność i responsywność, dłuższy czas pracy na baterii i wyższy poziom bezpieczeństwa. Nasze nowe procesory otwierają przed użytkownikami zupełnie nowe możliwości, w tym funkcję logowania się do urządzenia za pomocą systemu rozpoznawania twarzy i komunikacja z nim za pośrednictwem komend głosowych. Niesamowite połączenie możliwości procesorów Intel Core szóstej generacji i systemu Windows 10, zamkniętych w nowych stylowych urządzeniach, sprawia, że jest to najlepszy moment na zakup nowego komputera”.


Intel Core szóstej generacji w całej gamie nowych urządzeń

Dzięki szerokiej gamie dostępnych modeli, nowa rodzina procesorów Intel Core szóstej generacji trafi do szerokiego spektrum urządzeń. Procesory mobilne Intel® Core™ m, które zapewnią tabletom dwukrotnie wyższą wydajność w porównaniu do możliwości czołowych urządzeń7 dostępnych na rynku, będą teraz oferowane w wersjach Intel Core m3, m5 i m7. Wszystko po to, aby ułatwić użytkownikom wybór rozwiązania, które idealnie będzie wpisywać się w ich potrzeby. Najnowsze procesory Intel Core m trafią też do najmniejszych urządzeń, w tym do Intel Compute Stick.

Nowa generacja procesorów Intela to także kilka nowości zaprojektowanych z myślą o komputerach mobilnych. Odblokowany procesor mobilny „K” umożliwi podkręcanie z jeszcze większą kontrolą ze strony użytkownika. Nowy czterordzeniowy Intel® Core™ i5 zaoferuje wyższy poziom mobilnej wielozadaniowości – z nawet o 60 procent wyższą wydajnością8. Wśród procesorów Intel Core 6-tej generacji nie zabrakło także modeli z rodziny Intel Xeon E3, obsługujących złącze Thunderbolt 3, przeznaczonych do mobilnych stacji roboczych.


Procesory Intel Core szóstej generacji to także znaczący wzrost możliwości graficznych – obsługi multimediów, gier oraz tworzenia i odtwarzania video w jakości 4K. Nowa technologia Intel® Speed Shift podnosi responsywność urządzeń mobilnych, co przekłada się m.in. na o 45 procent szybszy10 czas nakładania filtrów fotograficznych.

Urządzenia oparte na procesorach Intel Core szóstej generacji i Intel Xeon zapewnią ponadto szereg dodatkowych funkcji i możliwości. Więcej komputerów będzie posiadać uniwersalne złącze Thunderbolt 3 z USB Typu-C. Wybrane modele komputerów 2w1, notebooków i All-in-One’ów z procesorami Intel Core szóstej generacji zostaną wyposażone w zaprezentowaną niedawno kamerę Intel RealSense. Technologia Intel RealSense zaoferuje nowe możliwości wykrywania głębi i niezwykłe doznania, które pozwolą ludziom tworzyć i udostępniać trójwymiarowe, realistyczne zdjęcia selfie, skanować przedmioty codziennego użytku lub samych siebie i umieszczać w ulubionych grach wideo, jak również łatwo usuwać i zmieniać tła podczas wideorozmów.

Nowe procesory Intela to także kolejny krok w rozwoju idei komputerów bez kabli („No Wires”). Oferują najwyższą jakość bezprzewodowego wyświetlania, dzięki technologiom Intel WiDi lub Pro WiDi, pozwalającym na łatwe udostępnianie treści z komputera na telewizor lub monitor bez plątaniny przewodów.

Procesory Intel Core szóstej generacji pozwolą na pełne wykorzystanie możliwości nowego systemu Windows® 10. Dzięki systemom Windows Cortana i Windows Hello obsługa komputera będzie bardziej intuicyjna, a interakcja z technologią jeszcze bardziej naturalna. Urządzenia z kamerą Intel RealSense, powiązane z Windows Hello, pozwolą ponadto na bezpieczne logowanie z użyciem technologii rozpoznawania twarzy. Opracowana przez Intel Security technologia True Key™, dostępna w wielu modelach procesorów Intel Core szóstej generacji, umożliwi bezpieczne logowanie do urządzeń i stron internetowych bez konieczności zapamiętywania hasła do każdej witryny.

Już niebawem: układy graficzne Intel Iris, Intel vPro dla biznesu oraz dalsze innowacje w obszarze Internetu Rzeczy
W ciągu kilku najbliższych miesięcy Intel wprowadzi na rynek ponad 48 modeli procesorów Intel Core szóstej generacji, z układami graficznymi Intel Iris i Iris Pro, rodzinę procesorów Intel Xeon E3-1500M do mobilnych stacji roboczych oraz procesory Intel vPro szóstej generacji dla firm i przedsiębiorstw. Od komputerów 2w1 i notebooków, przez desktopy, po konstrukcje biznesowe – niebawem na rynku pojawi się szereg nowych urządzeń bazujących na procesorach Intel Core szóstej generacji.

Nowe procesory Intela to także rozwój w obszarze Internetu Rzeczy. Intel zaoferuje ponad 25 produktów bazujących na IoT, z gwarancją nawet 7-letniej dostępności produktów i korekcją błędów ECC oraz o różnych wartościach TDP. Na ulepszeniach procesora Intel Core szóstej generacji skorzysta handel detaliczny, branża medyczna, przemysłowa oraz cyfrowy nadzór i ochrona, a rozwiązania IoT znajdą się wszędzie – od urządzeń brzegowych po chmurę.

źródło: Intel

KanAutor |2015-09-02T11:44:49+02:002 września 2015 11:44|Kategorie: Gadżety, Inne, Newsy, Sprzęt, Targi i konferencje|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.