Jesteś tutaj:-, Apple, Gadżety, Inne, Newsy, Targi i konferencje-Vrizzmo – polskie, pierwsze na świecie gogle 3D za 399,00 PLN

Vrizzmo – polskie, pierwsze na świecie gogle 3D za 399,00 PLN

Świat rozrywki elektronicznej nieustannie się rozwija i staje się coraz bardziej realny. Zaawansowane technicznie konsole nowej generacji potrafią generować realistyczną grafikę, która doskonale imituje rzeczywistość. Nowe gry pod względem graficznym nie mają już nic wspólnego z dużymi, widocznymi pikselami, poligonami i kanciastymi strukturami znanymi sprzed kilku lat. Oczywistą popularność zyskują też gry mobilne, które instalowane na telefonach pozwalają szybko i łatwo przenieść się w świat ulubionej zabawy. Ilość aplikacji rozrywkowych rośnie z dnia na dzień, gracze otrzymują coraz ciekawsze tytuły.

Vrizzmo
Vrizzmo

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie wirtualną rzeczywistością (VR) polska firma Vrizzmo sp. z o. o. opracowała gogle do obsługi VR na telefonach komórkowych. Partnerem dystrybucyjnym została firma IQ Publishing sp. j., znany dystrybutor gier i multimediów.

Vrizzmo VR to pierwszy na świecie produkt w masowej sprzedaży, przeznaczony do zastosowań domowych, umożliwiający dostęp do bogactwa aplikacji do wirtualnej rzeczywistości. Gry i programy tego typu regularnie ukazują się na najpopularniejsze platformy – Apple iOS. Zakładając gogle Vrizzmo można polatać szybowcem, zagrać w ulubioną grę FPP, obejrzeć film w trójwymiarze, czy siedząc w domowym fotelu, przenieść się do muzeum lub „z bliska” ocenić wnętrze nowego modelu samochodu. Granice nie istnieją, stanowi je tylko wyobraźnia programistów.

Vrizzmo
Vrizzmo

Serce Vrizzmo VR stanowi zaawansowany układ podwójnych soczewek. W porównaniu z innymi urządzeniami o podobnym zastosowaniu, system optyczny Vrizzmo nie generuje zniekształceń sferycznych (tzw. barrel distortion). Obraz, który dociera do użytkownika charakteryzuje się wiernym odwzorowaniem. Układ optyczny zamknięto w eleganckiej, kompaktowej obudowie o wymiarach 169x90x80 mm. Z przodu urządzenia znajduje się slot do umieszczenia smartfona pełniącego rolę wyświetlacza. Vrizzmo VR obsługuje smartfony o przekątnej ekranu od 4,5 do 5,7 cali. Praktyczny system pasów umożliwia łatwe i szybkie korzystanie z gogli zakładanych na głowę.


Urządzenie jest w pełni kompatybilne z Google Cardboard i innymi urządzeniami do VR, dzięki czemu gracz korzystający z gogli Vrizzmo bez przeszkód skorzysta z aplikacji przygotowanych na inne systemy VR. Vrizzmo umożliwia emulację Oculus Rift (na chwilę obecną programowo, a w przygotowaniu także sprzętowo) a co za tym idzie korzystanie z coraz bogatszej oferty oprogramowania dla tego urządzenia. Vrizzmo zaprojektowano z myślą o przyszłym rozwoju VR. Już teraz mamy możliwość instalacji dodatkowych akcesoriów – np. kamery 3D, dodatkowej baterii. Na obudowie umieszczono przyciski, za pomocą których można szybko i łatwo obsługiwać gry i programy. Każdy użytkownik Vrizzmo dowolnie dostosuje swoje gogle montując specjalne, atrakcyjne maski z grafikami z ulubionej gry (np. logo, grafiki, postaci z gry). Zabawę z Vrizzmo wzbogacimy też podłączając do smartfona kontrolery bezprzewodowe – np. pady Bluetooth.

Vrizzmo
Vrizzmo

Po darmowej rejestracji urządzenia użytkownicy Vrizzmo otrzymają dostęp do dedykowanego centrum agregującego software VR oraz pakiet startowy zawierający wybrane gry i programy VR, które wprowadzą w wirtualny świat. Dla programistów zostanie udostępniony zestaw narzędzi (tzw. SDK)do Vrizzmo, dzięki któremu niezależni twórcy będą mogli tworzyć nowe gry i aplikacje VR. Projektanci Vrizzmo pracują nad autorskimi programami i grami, które zostaną udostępnione już niedługo.
Vrizzmo VR to produkt polski przygotowany i produkowany przez rodzimą firmę Vrizzmo sp. z o.o. Po raz pierwszy gogle zostały zaprezentowane na Europejskim Festiwalu Gier Digital Dragons w maju w 2014 roku i zyskały duże zainteresowanie graczy oraz mediów growych, zarówno krajowych jak i zagranicznych „Ciężko pracowaliśmy aby oddać użytkownikom atrakcyjny produkt. Naszym priorytetem było utrzymanie najwyższej jakości systemu optycznego (2 soczewki!) w połączeniu z małymi rozmiarami i uniwersalnością gogli.” – powiedział Dariusz Żołna, autor projektu. „Dzięki Vrizzmo Polska wyprzedza zagranicznych gigantów na rynku konsumenckim! Fantastyczne cechy użytkowe czynią z naszych gogli bardzo atrakcyjny, ciekawy i mamy nadzieję, pożądany produkt dla wszystkich posiadaczy telefonów, miłośników gadżetów, gier, rozrywki i nowinek IT.” – dodał Tomasz Mazur dyrektor zarządzający IQ Publishing.

Premiera rynkowa gogli Vrizzmo VR odbyła się 8 grudnia.

Sugerowana cena detaliczna Vrizzmo VR została ustalona na 399,00 PLN. Produkt trafi do sprzedaży w wybranych sieciach handlowych, sklepach specjalistycznych, sprzedaży internetowej, a także będzie dostępny w promocyjnej cenie na oficjalnej stronie produktu.

źródło: Vrizzmo

KanAutor |2014-12-10T18:16:45+02:0010 grudnia 2014 18:16|Kategorie: Android, Apple, Gadżety, Inne, Newsy, Targi i konferencje|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Meti 10 grudnia 2014 w 17:26 - Odpowiedz

    No i nie trzeba 20 mld zuckenberga zeby cos zrobic. Postęp jest nieubłagany..

  2. LesH 10 grudnia 2014 w 19:37 - Odpowiedz

    Wielkie hallo a to obecna wersja dawnej przeglądarki 3D. Zamiast slajdów smartfon. Ekran Note4 byłby najlepszy, póki nie pojawi się smartfon z wyświetlaczem rozdzielczości 4K, najlepiej z SuperAMOLED-em.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.