Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Tablety, Targi i konferencje-Nastał sezon burz: zadbajmy o urządzenia elektryczne

Nastał sezon burz: zadbajmy o urządzenia elektryczne

Od maja do września trwa sezon burzowy. Średnio 30 dni w roku określa się mianem czasem o wysokim ryzyku wystąpienia wyładowań atmosferycznych. Pioruny zagrażają nie tylko bezpieczeństwu ludzi, ale powodują często ogromne straty w sprzęcie gospodarstwa domowego, podłączonym do gniazdek sieci elektrycznej.

Każdego roku pioruny wywołują ponad 1000 pożarów. Liczba sytuacji, w których w gniazdku elektrycznym następuje skok napięcia, wywołany uderzeniem pioruna, okazuje się jeszcze większa. Podstawowym sposobem ochrony sprzętu elektrycznego jest podpinanie adapterów zasilających do gniazdek, wyposażonych w uziemienie. To jednak w niektórych przypadkach staje się niewystarczające. Co zrobić, aby nie skazywać się na definitywne odłączenie urządzeń od sieci elektrycznej na czas burzy?


Marka Belkin w swojej ofercie posiada kilka akcesoriów, których obecność w gospodarstwie domowym może okazać się nieoceniona, na wypadek wyładowań atmosferycznych. Najprostszą i zarazem najtańszą metodą na zabezpieczenie urządzeń elektrycznych jest podpięcie ich do odpowiedniej listwy z zabezpieczeniem antyprzepięciowym oraz warystorem. W takowe zabezpieczenia wyposażone są wszystkie listwy w ofercie firmy Belkin. Komputer wpięty do dobrej jakości, uziemionej listwy nie będzie narażony na uszkodzenia, mogące doprowadzić nie tylko do strat materialnych, ale też spowodować utratę cennych danych.


Rozwiązaniem nieco droższym, przydatnym nie tylko na wypadek burzy, ale też chwilowej przerwy w dostawie prądu, jest zasilacz awaryjny typu UPS. Jest to urządzenie, które w razie gwałtownego skoku napięcia, przyjmie na siebie energię wywołaną uderzeniem pioruna. W razie odłączenia prądu przez elektrownię, UPS pozwoli spokojnie zapisać wszystkie bieżące zadania, wykonywane przez nas na komputerze stacjonarnym i umożliwi jego wyłączenie w bezpieczny sposób.

Nie trzeba być matematykiem, aby szybko oszacować straty finansowe, wywołane uszkodzeniem telewizora, komputera, czy też wysokiej klasy sprzętu Hi-Fi. Piorunochrony montowane przy budynkach często okazują się niewystarczającym zabezpieczeniem. Wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych na wysokiej jakości sprzęt Belkin może pomóc uniknąć awarii, której łączny koszt nierzadko liczony jest w tysiącach złotych.

źródło: Belkin

KanAutor |2014-06-30T07:32:55+02:0030 czerwca 2014 07:32|Kategorie: Gadżety, Inne, Newsy, Tablety, Targi i konferencje|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.