Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Targi i konferencje, Telefony, Zdrowie-MWC 2014: emporia łączy przyciski dotykowe z tradycyjnymi

MWC 2014: emporia łączy przyciski dotykowe z tradycyjnymi

Ponad jedna trzecia 40-65 latków w Polsce pyta: „Gdzie się podziały przyciski na moim telefonie?”.

Eveline Pupeter CEO emporia
Eveline Pupeter CEO emporia

Według najświeższych badań przeprowadzanych przez emporia Telecom, 35% respondentów w wieku 40+ korzystających ze smartfonów przyznaje, że nieco brakuje im tradycyjnych, mechanicznych przycisków.

Badania wykazały również, że:

  • ponad jeden na pięciu użytkowników powyżej 40 roku życia stwierdza, że wybieranie numerów oraz pisanie SMS-ów na ekranie dotykowym sprawia mu trudność,
  • blisko 30% ankietowanych częściej wybiera niepoprawny numer,
  • 38% badanych woli zachować swój tradycyjny aparat telefoniczny niż przechodzić na ekran dotykowy

Jak twierdzi Eveline Pupeter, CEO w Emporia Telecom, „Fakt, że niemal każdy nowy telefon posiada ekran dotykowy nie sprawia, że wszyscy je lubią, szczególnie klienci po czterdziestce.
Po przekroczeniu wieku 40 lat, sprawność manualna zaczyna powoli spadać. Chociaż fakt ten trudno jest stwierdzić z dnia na dzień, to z biegiem lat tracimy znaczną część czucia w palcach. Ma to oczywiście swój wpływ na efektywne korzystanie z ekranu dotykowego. Dlatego informacja zwrotna z receptorów czuciowych potwierdzająca przyciśnięcie przycisku jest szczególnie istotna.

Klawiatura QWERTY na ekranach dotykowych smartfonów zajmuje zazwyczaj obszar mniejszy niż sześć na cztery centymetry i obejmuje 33 przyciski o wielkości niższej niż 0.75 cm. Niemal każdemu użytkownikowi jest dość trudno trafić w takie przyciski, jednak czynność ta staje się dużo większym wyzwaniem dla osób starszych.

Pupeter odrzuca jednak pogląd, że osoby starsze nie mogą korzystać z technologii dotykowych: „25% sprzedaży tabletów dotyczy osób w wieku ponad 55 lat, co pokazuje, że atrakcyjność ekranów dotykowych jest bardzo uniwersalna. Problemy ze smartfonami pojawiają się wtedy, kiedy klawiatura QWERTY na ekranie staje się naprawdę mała.”

New Products MWC 2014
New Products MWC 2014

Na Światowym Kongresie Technologii Mobilnych, który odbył się w 2014 w Barcelonie, emporia Telecom zaoferowała szereg urządzeń łączących przyciski dotykowe z tradycyjnymi. Pupeter podsumowuje: „O rozwoju atrakcyjnych, uniwersalnych produktów możemy myśleć jedynie przy uwzględnieniu ograniczeń, które niesie ze sobą proces starzenia się każdego człowieka. Ekrany dotykowe nadają się świetnie do przeglądania obrazów, jednak wpisywanie tekstu na małych ekranach jest mniej intuicyjne. Dlatego też nasi klienci mają możliwość wyboru opcji korzystania albo z przycisków tradycyjnych albo z ekranu dotykowego.

Nowe produkty

emporiaSMART

emporiaSMART
emporiaSMART

Pierwszy telefon komórkowy z funkcjonalnością smartfonu łączący swobodę użytkowania i atrakcyjny wygląd, który uwielbiają klienci emporia.

emporiaEUPHORIA

emporiaEUPHORIA
emporiaEUPHORIA

Połączenie ekranu dotykowego z klawiaturą tradycyjną sprawia, że to doskonała propozycja dla osób oczekujących telefonu łatwego w obsłudze a jednocześnie pozwalającego na wykorzystanie najnowszych możliwości technologii dotykowych.

emporiaGLAM

emporiaGLAM
emporiaGLAM

Nowy standard w designie. Konstrukcja zamykana na klapkę wyróżnia przyciągającą oko elegancją.

emporiaPURE

emporiaPURE
emporiaPURE

To telefon komórkowy zaprojektowany z myślą o prostocie obsługi podstawowych funkcji, takich jak rozmowy telefoniczne czy wiadomości tekstowe. Łączy w sobie łatwość

Ponadto oferta emporia obejmuje nową ładowarkę emporiaCONNECTOR na wejście microUSB oraz wersję usługi emporiaME na tablety.

źródło: emporia

KanAutor |2014-02-21T16:48:49+01:0021 lutego 2014 16:48|Kategorie: Dla seniora, Newsy, Sprzęt, Targi i konferencje, Telefony, Zdrowie|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. john frankos 23 lutego 2014 w 05:44 - Odpowiedz

    Have two of these phones from Emporia less than a year old. After a month or so, on the first phone, the buttons got stuck. The other keeps on turning itself off and on. When I sent them to the company, they said it was out of warranty and want me to pay. This company just makes cheap quality phones and think older people are too dumb to tell the difference.

  2. BlasterM 23 lutego 2014 w 07:00 - Odpowiedz

    I suppose you don’t expect that cheap phone should have Rolls-Royce’s quality. More interesting is why the company refuses to fix or replace defective devices.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.